Lubońskie obchody Roku Chopinowskiego


izabell - 20 październik 2010, 19:07

fot.: 
Urząd Miasta Luboń
Lubońskie obchody Roku Chopinowskiego

Niebywałą atrakcją dla melomanów był niedzielny koncert zorganizowany w 161 rocznicę śmierci Fryderyka Chopina. Drugi koncert Chopinowski z cyklu „3 koncerty w 3 kościołach" zorganizowany 17 października bieżącego roku w kościele pw. św. Jana Bosko zgromadził licznych słuchaczy z Lubonia oraz jego okolic. Koneserzy muzyki poważnej mieli okazję wysłuchać większości znanych arcydzieł polskiego kompozytora. Ponad godzinny recital młodych muzyków, Barbary Drążkowskiej (fortepian), Izabeli Buchowskiej (wiolonczela) i rodowitego Lubonianina Tomasza Nowackiego (fortepian) zakończył się owacją na stojąco.
„Jestem dumny, że młody, zaledwie 15 letni, Lubonianin jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów pianistycznych, dlatego nie wyobrażałem sobie zorganizowania lubońskich koncertów bez jego udziału" - skomentował Burmistrz Miasta Luboń, Dariusz Szmyt.
Wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w październikowym wydarzeniu zapraszamy na ostatni koncert Chopinowski, który odbędzie się 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości.

Agnieszka Begier

UML

Masz pytanie dotyczące Lubonia?
Zadaj nowe pytanie
Zadane pytania [ 74 ]

Najnowsze informacje