Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Kontrola ruchu drogowego

Wśród wielu ustawowych zadań Straż Miejska zajmuje się również czuwaniem nad porządkiem i kontrolą ruchu drogowego - w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym. Zarówno w gestii Policji jak i Straży Gminnych jest kontrola przestrzegania prawidłowości postoju i zatrzymania przez kierujących pojazdami mechanicznymi. Z przepisami dotyczącymi tego elementu „rzemiosła" kierowcy, a które zawarte są w Rozdziale 5 Oddziale 2 w art. 46-50 Prawa o ruchu drogowym można zapoznać się na naszej stronie internetowej w zakładce „Warto wiedzieć". Staramy się na miarę naszych możliwości eliminować tego typu „bierne" wykroczenia drogowe zarówno poprzez pouczanie kierujących, jak i karanie ich grzywnami mandatowymi. Coraz częściej również mieszkańcy naszego miasta czy to telefonicznie czy to drogą elektroniczną zgłaszają nam tego typu wykroczenia. W sposób istotny pomaga nam to w ujawnianiu tego typu wykroczeń drogowych za co tą drogą dziękujemy.

Straż Miejska Miasta Luboń

fot.: 

SMML

Odpowiedzi

a kiedy zajrzycie do SP2 tak koło 8 ramo

A niby jak inaczej podwieść dziecko do szkoły? Faktem jest brak miejsc pod szkołą, ale na litośc boską troszkę zrozumienia dla rodzica!!!! Nie kazdy mieszka w Luboniance...

od najmłodszych lat pokazujemy dzieciakom jak olewać prawo i przepisy. To że się gówniarza podwozi nie oznacza że się jest zwolnionym z przestrzegania znaków.

Zapraszam w takim razie na ulice 3 Maja, gdzie z trudem mozna wyjechac z wlasnej posesji, a auta tam parkujace zajmuja cala szerokosc chodnika, uniemozliwiajac przejscie przechodniom, zwlaszcza od strony ogrodkow działkowych.

Śmiać mi się chce, kiedy to czytam. Jestem jak najbardziej za staniem na straży porządku, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drogach, ale to, co dzieje się w Luboniu, ma zdecydowanie więcej wspólnego z zarabianiem pieniędzy do kasy miata niż z dbaniem o bezpieczenstwo. Regularnie rano spotykam straż miejską przy cmentarzu w Żabikowie (wlot do Lubonia od strony Auchan). Wspaniale, pytanie, kogo tam chornią?? Czy nie są wówczas bardziej potrzebni w okolicach szkół i przedszkoli?

Jeśli w budżecie jest plan roczny dla mandatów to ktoś ten plan musi wyrobić. A że nie wyrobią go pod szkołami to trzeba szukać innych sposobów na zysk.

A może wreszcie zajęli by się nieprawidłowo parkującymi w każdą niedzielę pod kościołami.
To jest masakra, Walki Młodych robi się nieprzejezdna

ja usłyszałem, tzn. przeczytałem że to co innego źle parkować w niedzielę przed kościołem " byle gdzie " i trzeba przymykać oko, no bo gdzie wierni mają zostawiać swoje samochody? więc z tym bezprawiem nie wygrasz

No właśnie . Dzisiaj na Walki Młodych chrześcijanie i katolicy parkowali: na przejściu dla pieszych, na chodniku (zostawili 25 cm dla pieszych, na skrzyżowaniu, itd itd) Gdzie jest Straż ?????? Jak dba o bezpieczeństwo pieszych i innych "niechrzczonych" użytkowników dróg ???

No jak to gdzie jest Straż , oni pracują do 14 w sobotę a potem ich już nie ma ;)

Czy kogoś to powinno dziwić, że SM nie raguje na złe parkowanie przed szkołami i kościołami? Litości! Samochodów lubońskich wiernych nikt nie ruszy. W Lasku burmistrz jest(był) ministrantem. Biniaś uzna SM za prześladowców katolików i potępi strażników. I na koniec książę Cegła. A szkoły? Sądzę, że może się to skończyć interwencją policji. Niech się tylko zbierze więcej takich mamusiek (nie mam, ani matek, tylko mamusiek), to strażnicy będą wiać. Później te przewrażliwione mamuśki (tutusiowie też) zrobią jakąś akcję na fejbuniu, typu samochodem do szkoły - podstawowe prawo młodego człowieka.
ŚR

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Szukam pracy
  Korepetycje
 • Szukam pracy
  Język francuski
 • Inne
  Spacerek!
 • Dam pracę
  Ochrona- Komorniki
 • Dam pracę
  Kafelkarz!
 • Dam pracę
  Praca na stacji paliw w Luboniu
 • Dam pracę
  Pracownik Ochrony (Biedronka)
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki