Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Kiedy powinna odbywać się sesja Rady Miasta?

W czasie sesji Rady Miasta Luboń, która miała miejsce 27 stycznia 2011 roku mieszkańcy miasta złożyli wniosek, w którym przedstawili propozycję, aby sesje odbywały się przed godziną 12.00. Zgłaszający taki pomysł Robert Korcz niestety nie uzasadnił swojego wniosku. Sesje obecnie odbywają się po południu co umożliwia pracującym mieszkańcom miasta uczestniczenie w obradach. Z tej możliwości korzysta jednak niewiele osób. Często zdarzają się takie obrady, kiedy to na sali sesyjnej oprócz dziennikarzy i radnych nie ma nikogo innego zainteresowanego posiedzeniem. W związku ze złożonym wnioskiem przez mieszkańców postanowiliśmy przeprowadzić ankietę, aby sprawdzić czy społeczeństwo interesuje się terminem spotkań radnych w Urzędzie Miasta.

Izabella Chodorowska

fot.: 

Artur Napierała - zdj.archiwalne

Odpowiedzi

Jedyny sensowny termin by społeczność lokalna mogła uczestniczyć to sobota.

http://www.flickr.com/photos/pawlok/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.flickr.com/photos/tobimadom/" onclick="window.open(this.href);return false;

Jasne. I wtedy na pewno mieszkańcy przychodziliby tłumnie... :]

Typowe - wniosek zgłoszony, ale brak umiejętności wytłumaczenia po co i dlaczego. Może popołudniami pan radny grywa w brydża i mu nie pasuje 16? Mi się jeszcze nie udało dotrzeć na żadną sesję, ale zdecydowanie chcę kiedyś uczestniczyć. Każda godzina przed 17 mi to uniemożliwi.

Wniosku nie zgłaszał radny tylko mieszkaniec. Pan Korcz nie jest radnym.

To dopiero byłby cyrk gdyby sesje Rady Miasta odbywały sie z udziałem ,,publiczności" :) . No ale jeśli taka jest wola narodu to dlaczego nie. W końcu moglibyśmy zobaczyć radnych PO w akcji! Podobno to oni zrobili najwięcej dla mnie i dla miasta :). Przynajmniej tak mnie zapewniali domokrążcy podczas kampani wyborczej :)!

Szanowny Marku, sesje Rady Miasta zawsze są otwarte dla mieszkańców.

...a warto czasem się przejść i zobaczyć, jak to wygląda.

Rzecz w tym, że mało kto korzysta z tej możliwości. Tak miało być.

Moze tym mieszkancom chodzi oto, zeby nikt nie przychodzil na sesje. Co za problem, ze sa one popoludniu, chyba lepiej dla tych co chca w nich uczestniczyc. Rano to duzo ludzi pracuje, jakby ktos nie wiedzial. 

Taki termin to nawet samym radnym może nie pasować - w końcu chyba każdy z nich gdzieś pracuje. I może o to właśnie chodzi, że zmniejszy się frekwencja samych radnych, a przy zmniejszony składzie na sesji będzie można dyskretnie "popchnąć" różne sprawy. Gdzie ja to widziałem - chyba w Sejmie :)
Przy okazji. Czy ten pan nie jest rodziną radnej powiatowej z Lubonia?

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Znalezion suczke West highland White terier
 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Znaleziono klucze od samochodu
 • Inne
  Zgubiłam złoty kolczyk