Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Interwencje Straży Miejskiej w marcu 2013

Strażnicy miejscy Miasta Luboń w marcu 2013 roku wykonali łącznie 554 rożnego rodzaju interwencji. Przedłużająca się zima sprawia, iż aż 165 razy interweniowaliśmy, gdy właściciele nieruchomości nie dopełniali obowiązku oczyszczania ze śniegu chodników przyległych do ich posesji. Za nieprzestrzeganie zapisu regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Luboń w marcu ukaraliśmy mandatami karnymi 9 osób. Łączna kwota nałożonych grzywień mandatowych wyniosła 11 200,00 złotych. Na przestrzeni ostatnich 31 dni w związku z nieprzestrzeganiem zapisu ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi podjęliśmy 18 interwencji. Jedna osoba w stanie nietrzeźwości została przewieziona do Centrum Redukcji Szkód i Wczesnej Interwencji Terapeutycznej w Poznaniu. W marcu na nieprawidłowo zaparkowane pojazdy strażnicy 7-krotnie zakładali urządzenia do blokowania kół. W sumie za nieprawidłowe zatrzymanie lub postój ukaraliśmy grzywnami 20 kierowców. Interwencji związanych ze zwierzętami w marcu odnotowaliśmy 18. Do przytuliska w Przyborówku z terenu naszego miasta trafiły cztery bezpańskie psy. Wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wykonaliśmy w miejscach zamieszkania osób korzystających z pomocy 24 kontrole. Wykonaliśmy również 27 konwojów dokumentów lub wartości pieniężnych. Zabezpieczaliśmy bezpieczeństwo i porządek podczas Drogi Krzyżowej w Obozie Karno Śledczym, oraz idącej z ulicy Wschodniej pod Krzyż Milenijny. Wraz z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Luboniu rozpoczęliśmy prelekcje w lubońskich szkołach, których celem jest poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz zachęcenie do aktywnego udziału w II edycji konkursu „Bądź widoczny w Luboniu" ogłoszonego przez Burmistrza naszego Miasta.


Paweł Dybczyński
Komendant

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Szukam pracy
  Korepetycje
 • Szukam pracy
  Język francuski
 • Inne
  Spacerek!
 • Dam pracę
  Ochrona- Komorniki
 • Dam pracę
  Kafelkarz!
 • Dam pracę
  Praca na stacji paliw w Luboniu
 • Dam pracę
  Pracownik Ochrony (Biedronka)
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki