Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

I Luboński Turniej Szachowy - wyniki!

Dzisiaj w Bibliotece Miejskiej odbył się I Luboński Turniej Szachowy, pod patronatem m.in. gazety internetowej www.e-lubon.pl. Po kilku godzinach zmagań znamy już zwycięzcę: jest nim pan Łukasz Budzyński, nauczyciel z Gimnazjum nr 2 w Luboniu.

Udział wzięło 24 zainteresowanych mieszkańców naszego miasta i powiatu poznańskiego, w tym tylko jedna przedstawicielka płci pięknej, 12-letnia uczennica SP nr 1 w Luboniu, Agnieszka Grześkowiak. Zawodników nie podzielono ani pod kątem miejsca w rankingu szachowym, ani ze względu na kategorię wiekową – najmłodszy uczestnik miał lat 10, a najstarszy 67. O tym, kto z kim zagra zadecydowało losowanie komputerowe. Pieczę nad uczestnikami konkursu i przebiegiem meczów sprawował sędzia główny, pan Janusz Woda.

Organizatorzy turnieju – przewodnicząca Stowarzyszenia „PO pierwsze LUBOŃ” Magdalena Nyćkowiak, oraz dyrektorka Biblioteki Miejskiej Elżbieta Stefaniak były mile zaskoczone tak zainteresowaniem, jak i poziomem rozgrywek. Jest szansa, że pierwszy turniej szachowy nie będzie zarazem ostatnim i wejdzie na stałe do kalendarza imprez w naszym mieście.

tekst i foto: JC

 

fot.: 

JC

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginął pies rasy Golden Retriever
 • Inne
  zgubiono telefon
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę pomieszczenie biurowe
 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)