Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Festyn w SP nr 1

28 maja 2011 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się tradycyjny festyn rodzinny. Tematem przewodnim w tym roku był „Dziki Zachód" i muzyka country, przez cały czas rozbrzmiewająca ze sceny. Wśród artystów, którzy wystąpili dla zgromadzonej publiczności był kabaret „Humoreska", dzieci z Centrum Kultury i Tańca „Hajdasz", dzieci ze szkoły tańca „Dream Poznań" oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 (uczennice przygotowały pokaz mody w stylu country, był występ wokalny grupy kółka języka angielskiego oraz chóru szkolnego). W czasie festynu zaprezentowali się również laureaci szkolnej edycji programu „Mam Talent". Wokół boiska szkolnego zostały ustawione stragany i stoiska, przygotowane przez poszczególne klasy. Wśród przygotowanych atrakcji były: loterie fantowe, licytacja piłki nożnej z podpisami zawodników Lecha Poznań, strzelanie z wiatrówki, wspinanie na linie, rzucanie lassem, rzuty lotkami, jazda na kucyku, przejazd po Luboniu samochodem marki Syrena, malowanie twarzy, gry zręcznościowe i zabawy sportowe. Był także symulator zderzeń. Dla uczestników przygotowano bogatą ofertę gastronomiczną. Można było zjeść smaczną grochówkę, bigos czy kiełbasę z grilla. Na deser były owoce, ciasta i galaretki. Dużym powodzeniem cieszyła się kawiarenka, w której można było wypić kawę, herbatę i zjeść dobre ciasto. Pogoda dopisała, wszyscy się świetnie bawili. Na festyn przybyły całe rodziny i każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Wśród gości, którzy odwiedzili naszą szkołę byli m.in.: Zastępca Burmistrza Rafał Marek, Przewodniczący Rady Miasta Lubonia Marek Samulczyk, radni Elżbieta Zapłata-Szwedziak, Jakub Mączkowiak i ksiądz kanonik Bernard Cegła. Dochód z imprezy wyniósł 15 347,50 zł. Z zarobionych przez siebie pieniędzy każda klasa otrzyma 30% a za pozostałe pieniądze zostanie zakupiona dla szkoły czwarta już tablica interaktywna. Imprezę zorganizowała Rada Rodziców w składzie: Hanna Lenartowicz, Aneta Kucharska, Elżbieta Tomczak, Magdalena Zimlińska, Magdalena Majewska, Ewa Pioterek, Karina Siebert, Katarzyna Wincior, Mirosława Roszak oraz Sławomir Splisgart, Jakub Mączkowiak , Mikołaj Awuku. Wodzirejem festynu był absolwent naszej szkoły Tomasz Ławniczak. Dyrektor szkoły dziękuje wszystkim nauczycielom, rodzicom, uczniom i zespołom występującym za zaangażowanie, pracę i liczny udział w imprezie a szczególne podziękowanie kieruje do lubońskiego kabaretu „Humoreska". Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie składają podziękowanie pani Magdalenie Urbaniak z klasy Va za przekazanie stołu bilardowego szkole.

Hanna Hnat
Zbigniew Jankowski
SP1

 

fot.: 

Izabella Szczepaniak

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca w Komornikach
 • Dam pracę
  Sklep Intermarche zatrudni
 • Dam pracę
  Zatrudnimy Panie do lekkich prac na produkcji
 • Sprzedam
  Sprzedam pozostałość po ogrodzeniu działki
 • Dam pracę
  Potrzebne kobiety do pracy
 • Dam pracę
  Malarz ~szpachlarz
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Wynajem - szukam
  Poszukuję lokalu biurowego do wynajęcia