Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Diety na cele charytatywne

Diety na cele charytatywne

Radny Miasta Luboń z ramienia Forum Obywatelskiego Rafał Mania przed wyborami samorządowymi obiecywał mieszkańcom m.in. ograniczenie w przyszłości liczby radnych do 15-tu, a także przeznaczenie części swojej diety na cele charytatywne. W kwestii zmniejszenia liczby radnych już pana Rafała Manię przepytywaliśmy (zobacz materiał video). Tym razem postanowiliśmy sprawdzić jak Radny realizuje swoje obietnice dotyczące diety. Jak zapowiada chciałby urzeczywistnić przedwyborcze deklaracje i realnie podnieść poziom życia w swoim ukochanym Lasku, tak aby nie odstawał tak silnie, jak do tej pory od reszty Lubonia.

Izabella Chodorowska

Odpowiedzi

Jedna jaskółka wiosny nie czyni (250zł. na WOŚP)! Czyżby zapowiedzi radnego miały by się okazać kiełbasą wyborczą? 

Tak na to wygląda, p.Mania ujął wyborców przekazywaniem diety na cele charytatywne i zmniejszeniem liczby radnych ...szkoda ,że napierw napisal ,a potem pomyślał;/ Panie Mania rada Miasta to nie rada Parafialna ,a Przewodniczący Rady to nie prob. Majchrzak ,który organizuje festyn z dozą zabaw, żartów i konferansjerki uprawianej przez Pana i p.****** ****** ;/ żenada !

a dziwne bo jak sie na nich patrzy to czlowiek ma wrazenie ze jednak jest inaczej

Ja głosowałem na tego Pana i póki co nie żałuje. To porządny facet , a że z poczuciem humoru -to jeszcze lepiej,mam dość sztywnych ponuraków z fałszywymi minami.Ten przynajmniej nic nie ukrywa i jest rzeczywiście szczery a nie tylko z deklaracji. Jak masz jakieś kompleksy marc889 lub mu zazdrościsz czegoś , to może wyjdź na scenę, albo zrób coś publicznie, dla innych ,bez własnej korzyści.Możesz się czymś takim pochwalić? Zrobiłeś coś bezinteresownie i poświęceniem dla innych? Ja tak , więc wkurza mnie takie krytykanctwo i nieuzasadniony sarkazm.Krytykować i ciąć złośliwości to każdy potrafi, ale żeby coś zrobić ,powiedzieć to już nie.

Może i marc889 był trochę ostry, ale w jednym się z nim zgodzę. Pan radny coś obiecał a patrząc na to nagranie to widać, że ślizga się i lawiruje. Myślę, że jeśli radny nie dotrzyma obietnicy - to w przyszłych wyborach lepiej niech nie startuje bo konkurencja go zniszczy. A Ty skoro teraz na niego głosowałeś, jeśli on nie dotrzyma obietnicy to zagłosujesz na niego?

Panie Krystek, A pan Mania co dobrego robi za darmo ? no napisz co on zrobił ? Konferansjerstwo na festynach tudzież imprezach masowych uważasz ,ze jest dokonywane w celach dobroczynnych?Nie ośnieszaj się! To jest radny ,a ja mam prawo egzekwować i interesować się jego działalnoscią.Jeśli kiedyś czytałeś bądz interesowałeś się problematyką statusu prawnego radnego to wiesz , ze jest to funkcjonariusz publiczny kiedy pełni swoje obowiązki jako radny.Wszystko co robi jest jawne ! Jak Ty jako jego wyborca mozesz powiedzieć ,że to dobry radny jak oszukał swoich wyborców ...rzucił tania kiełbasę ciemnemu ludowi i się smieje.Obie deklaracje wyborcze to bubel nad buble."Radny ,który uważa ,że może ograniczyć liczbę radnych to nie radny" cyt. wykladowcy UAM -doktora nauk politycznych,socjologa.

Czy aby za szybko nie ferujesz wyroków? Przecież dopiero zaczęli.Dopiero minęły 2 miesiące(ze świętami)a Ty już masz gotową ocenę i wyrobione zdanie na wszystko.Już byś krzyżował.Może pracujesz w instytucie meteorologicznym, że tak przewidujesz wszystko. I zapewne mylisz się  też podobnie jak oni. Co do festynu, to jest tam bardzo wiele pracy, o której Ty zapewne nie masz zielonego pojęcia i to często fizycznej i zawsze p.Mania był przy tym.I nie tylko tam pomagał. Festyn ma już 11 lat i nie przypuszczam, żeby antycypował tak przyszłość ,aby robić to z wyrachowania -jak sugerujesz. A co do ograniczenia liczby radnych, to wróć do jego wypowiedzi :  tam mówi wyraźnie,że to rodzaj prowokacyjnego stwierdzenia,,żeby rada była bardziej spersonifikowana",żeby odpowiedzialność się nie rozkładała na bliżej nieokreśloną masę pod nazwą Rada Miasta-ja tak to odebrałem, bo słyszałem jego wypowiedzi wcześniej.

Bardzo dziękuje Panu Krystkowi za te kilka ciepłych słów na mój temat-serdecznie pozdrawiam! A Pana Marc889 i inne osoby ,które mają ewentualnie jakieś pytania czy uwagi do mnie, czy na mój temat, a także inne ,istotniejsze problemy zapraszam na bezpośrednie  spotkanie ze mną np: podczas dyżurów radnego lub po jakieś z Komisji. Najbliższy dyżur 22.02.11 Ośrodek Kultury w Lasku godz.16-18                                                                                                                    radny  Rafał  Mania

Na to wygląda,że Pan Krystek ma na forum misję uciszania i "przymaślania" się pewnym osobom, instytucją, organizają.Ale przecie każdy jakiś swój cel w życiu ma, natomiast odnośnie Pana wypowiedzi Szanowny Panie radny Mania, muszę z przykroscią stwierdzić, że dziwie sie Panu, Luboń potrzebuje naprawde konkretych radnych, którzy choć coś wiedzą na temat funkcjonowania gminy jako podstawowej jednostki samorządu terytorialnego, ludzi którzy wiedzą i są swiadomi tego ,że liczbe radnych na wszystkich szczeblach samorządu określają ustawy szczególne, a nie sami radni, ale najpierw trzeba wiedzień co to ustawa o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 z późn zm. a nie rzucac hasła i potem wymyślać teksty typu "personalizaja odpowiedzialności" Ja żaluję jednego, że własnie w tak zaniedbanym Lasku są własnie tacy słabi radni jak Pan Szanowna Pani D. Franek, czy Pani W.Suleja - Kot, która wykorzystuje Lasek w kampani jako zaplecze wyborców, a nic nie robi. Smutne i przygnębiające to jest wie Pan.Ja często spotykam się z radnymi z mojego okręgu,  wiele wiem o poczynaniach w Lasku.Póki co razem, wespół czekamy na "personalizaję odpowiedzialności" , na konkretne działania i ich owoce, mimo" bardzo medialnych spraw którymi są diety radnych  " powodzenia! Mikolaj Sebastian Hieronim Mielczerewski ;)

[b]R[/b]ozumiem, że każdy z nas może mieć inne zdanie na każdy temat. Drogi marc889 słowo "misja" trudno jednoznacznie zdefiniować. Twoja wypowiedź jest insynuacją, że być może Krystek działa w jakimś celu zgodnie z jakimś planem, wykonując czyjeś zlecenia - co w pewnym sensie spełniało by potoczną definicję "misji". Rozumiem, że chcesz rzeczowo dyskutować, ale w przypadku braku argumentów do dyskusji wysuwanie niejednoznacznych hipotez jest nie na miejscu. [b]A[/b] wracając do deklaracji radnego Rafała Mania, to jak widać Pan ma jakiś cel, jednak z nieokreślonym sposobem realizacji. W czasie kampanii p. Mania deklarował, ze: "(...)Swoje diety radnego, w części przeznaczę na cele charytatywne społeczne bądź kulturalne.(...)" co sensu stricto nie oznacza żadnej konkretnej deklaracji. Nie ma mowy o kwotach, częściach diety, czy częstotliwości przekazywania zapomóg. Podsumowując - z formalnego punktu widzenia, wszystko odbywa się zgodnie z deklaracją. Jednak mimo to proponuję, aby p. Mania uściślił swoją deklarację, czym na pewno rozwiałby wątpliwości niezadowolonych wyborców a zarazem wyszedłby z uniesionym czołem z tego problemu.

pozdrawiam,
achtung

tel: 509209162
gg: 4176505

W swej pracy od wielu lat wyjeżdżam w bardzo różne strony świata i spotykam się z wieloma nacjami i kulturami co do ,których miałem już, często ,pod różnym wpływem ,określaone zdanie,opinię. W 90 % sytuacji owe stereotypy w myśleniu okazywały się jakże  nieprawdziwe i mylne.Nie wdając sie w szczegóły- zmieniłem wiele swoich wcześniejszych  opinii. Nabrałem dużej pokory wobec własnych osądów, zbyt pochopnie artykułowanych ocen, opinii i wniosków- to się nazywa Panie Mikołaju -dorosłość i dojrzałość. Pan po niespełna dwóch miesiącach naszej pracy(myślę tu o wszystkich nowych radnych) ma już wyrobioną i wydaję się,że  niezmienną opinię na  temat całej naszej czteroletniej kadencji. I w swoich opiniach i ocenach ,będzie Pan wybierał,oczywiście  tendencyjnie ,tylko te fakty lub wypowiedzi, które będą potwierdzały Pana teorię.Tymbardziej,że uraziłem Pańską ambicję. Niestety znam także takich ludzi jak Pan. Ja w przeciwieństwie do Pana nie jestem doskonały i nieomylny . Co więcej potrafię przyznać się do błędu i zmienić zdanie kiedy np. ktoś mnie o czymś przekona.Pan raczej nie.  Gdybym się mylił... to proszę o kontakt, za jakiś czas.Łatwo mnie znaleźć. A tak na marginesie,co do redukcji radnych , to w przypadku ,kiedy  z jakiś nieokreślonych przyczyn pojawia się niemożność obsadzenia przewidzianej ustawą liczby radnych (na rożnych szczeblach) to Rejonowa Komisja Wyborcza , może zwrócić się do Centralnej Komicji Wyborczej o zredukowanie ilości mandatów.Taki wniosek może do Państwowej  Komisji Wyborczej złożć także, odpowiednio wczesniej,dla weryfikacji  rada , burmistrz , prezydent miasta lub wójt-ale osobiście wątpie czy kiedykolwiek taki precedens nastąpi. To wszystko, co na tym forum miałem Panu do przekazania. Z wyrazami szacunku- Rafał Mania

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Znaleziono klucze od samochodu
 • Inne
  Zgubiłam złoty kolczyk
 • Dam pracę
  Оператор продукції
 • Dam pracę
  Operator wózka widłowego