Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Defibrylator w Urzędzie Miasta Luboń

NZK - te trzy litery są skrótem bardzo niebezpiecznego stanu, w którym serce człowieka przestaje nagle i niespodziewanie bić. Ten stan to Nagłe Zatrzymanie Krążenia. Rokrocznie w krajach Unii Europejskiej NZK doświadcza blisko 500 tysięcy osób. W warunkach poza szpitalnych w tej sytuacji tylko jednej osobie na dwadzieścia udaję się przeżyć.

Aby ten stan rzeczy poprawić, w przypadku NZK należy natychmiast przystąpić do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Najlepiej jeżeli czynności te zostaną uzupełnione o wykonanie defibrylacji, której celem jest przywrócenie prawidłowej pracy serca. AED, czyli Automatyczne Elektryczne Defibrylatory są skuteczne i proste w obsłudze i mogą uratować życie w momencie zatrzymania akcji serca, kiedy to szanse na udzielenie skutecznej pomocy maleją z każdą minutą o 7 - 10 %.

O takie urządzenie wzbogaci się już dziś Urząd Miasta Luboń. Stanie się to możliwe za sprawą współpracy z programem "Ratuj z Sercem" (http://www.ratujzsercem.pl/). Jest to inicjatywa non-profit, kierowana przez wybitnego specjalistę dr. Wojciecha Rychlika, który poświęca tej idei wiele swojego prywatnego czasu. Oczywiście, każda inicjatywa potrzebuje swojego sponsora - w tym przypadku jest to firma Natural Pharmaceuticals (www.natural.pl), która w ramach realizowania swojej polityki odpowiedzialności społecznej zdecydowała się właśnie na finansowanie tego przedsięwzięcia.

Przekazaniu defibrylatora połączone jest ze szkoleniem wybranych pracowników Urzędu. Gościem specjalnym zaproszonym na to wydarzenie jest Tomasz Sikora (biathlonista, olimpijczyk, mistrz świata).

UML

 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Sprzedam
    Kia Carnival CRDi, ogromne auto, 2003, hak, relingi, sprawne!
  • Kupię
    Dominika
  • Dam pracę
    Korepetycje
  • Szukam pracy
    Sprzątanie
  • Szukam pracy
    Opieka
  • Dam pracę
    MAGAZYNIER Z UPRAWNIENIAMI NA WÖZKI WIDLOWE
  • Dam pracę
    Praca na stacji paliw w Luboniu.
  • Dam pracę
    zatrudnię Pracownika