Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Czy tak ma wyglądać moje miasto? [AKTUALIZACJA]

Od pół roku przy ulicy Dworcowej stoi pusty dom. Mieszkańcy musieli się z niego wyprowadzić ze względu na planowaną przebudowę ulicy. Budynek jest istnym rajem dla młodzieży lubującej się w dewastacji jak i również wspaniałym lokalem, w którym można spokojnie degustować napoje alkoholowe. Jak udało się ustalić pustostan znajduje się na terenie miasta Luboń, jednak najprawdopodobniej należy do kolei. Policja oraz Straż Miejska jak do tej pory nie reagują na zgłoszenia mieszkańców o demolowaniu budynku, gdyż jak twierdzą nie jest to nieruchomość należąca do miasta. Na terenie posesji znajduje się studzienka od wodomierza, która jest całkowicie otwarta i powoduje realne zagrożenie. Tym bardziej, iż wielokrotnie widywane są w tym miejscu dzieci, które wracając ze szkoły urządzają sobie spacer po posesji. Stan budynku oraz "pułapki" znajdujące się na posesji są realnym zagrożeniem dla najmłodszych, "wymarzonym" miejscem dla młodzieży, a także "idealną" wizytówką ulicy Dworcowej.

mma

 

Od redakcji: Jak poinformowali nas mieszkańcy po wczorajszej publikacji dziś zdewastowany dom znajdujący się przy ulicy Dworcowej zabezpieczyła taśmami straż miejska. Z informacji jakie pozyskaliśmy wynika, iż zostało przez Urząd Miasta Luboń skierowane pismo do PKP dotyczące rozbiórki budynku. Sprawa przez luboński magistrat była już poruszana kilka razy. Miejmy nadzieję, że tym razem PKP, które jest odpowiedzialne za tą posesję zajmie się nią dość szybko.

 

Odpowiedzi

może jakąś imprezke zrobimy ? miejsce idealne ;)

Myślę jednak, że Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego powinien się tym zająć a nie mundurowi, uderzałeś tam?
Może radni powiatowi?

Jeżeli właścicielem działki jest PKP, to właściciel posesji odpowiada za nieruchomość, w decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej o znaczeniu państwowym powinni zostać zobligowani do ogrodzenia lub rozbiórki opuszczonych budynków, innych urządzeń i lokali znajdujących się na tych nieruchomościach. Poza tym myślę, że Inspektor nadzoru budowlanego, także powinien się tym zainteresować. Oczywiście zaczną działać dopiero po wpłynięciu oficjalnego wniosku. Domyślam, się że opuszczenie ww. nieruchomości powiązane jest z Inwestycją dot. „przebudowy linii kolejowej dla potrzeb jej dostosowania do wymogów umów międzynarodowych AGC/AGTC i podniesienia parametrów technicznych eksploatacji…” .

Zabezpieczwnie pierwsza klasa ;-)

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Zatrudnię sprzątaczkę
 • Szukam pracy
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Sprzedam
  płotek balkonowy
 • Sprzedam
  Lodówka z kostkarką side by side Samsung
 • Dam pracę
  Praca w markecie
 • Sprzedam
  sprzedam miejsce postojowe w hali garażowej Jana Pawła II Luboń
 • Sprzedam
  Sprzedam antenę satelitarną / sat.
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Luboń