Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Co mogę zrobić dla miasta i lokalnej społeczności?

Chcielibyśmy opisać przykład niespełna 1,5 rocznej działalności jednej osoby, która poświęcając czas i zaangażowanie, nierzadko kosztem swojej Rodziny, włożyła całe serce w charytatywne prace na rzecz lubońskich instytucji. Kalina Kelma - to pod tym pseudonimem kryje się osoba wrażliwa na potrzeby ludzi znajdujących się w gorszej sytuacji materialnej, oraz chętnie pomagająca w różnych przedsięwzięciach na terenie miasta.
Stworzyła portal LubieLubon.pl, który ma na celu promocję młodych talentów i zdrowego stylu życia, następnie z pasją zajęła się uruchomieniem i prowadzeniem strony internetowej lubońskiej Ochotniczej Straży Pożarnej www.osplubon.pl, a jej materiały są publikowane w strażackich mediach na terenie powiatu i województwa.
Kiedy zauwazyła, że jedno z przedszkoli miejskich nie ma swojej wizytówki w internecie - natychmiast przystąpiła do pracy nad jej stworzeniem, efekty są widoczne na stronie www.przedszkole.lubielubon.pl, jednocześnie wspiera tę placówkę swoimi darami w formie zabawek.
W ubiegłym roku wykonała niezapomniany fotoreportaż z I Festiwalu im. Czesława Niemena - który stał się juz wizytówką Lubonia. Fotografie znalazły się w mediach i na stronie festiwalowej. W tym roku było podobnie, jak sama mówi o II Festiwalu: "Jestem bardzo dumna ze swojego małego wkładu w tą wspaniałą imprezę, ponieważ moje prezentacje medialne były wyświetlane w trakcie jej trwania. Wykonałam wiele zdjęć zarówno podczas ciężkiej pracy w trakcie poznańskich eliminacji i warsztatów przygotowujących uczestników do występu, jak również uwieczniłam koncert i rozdanie nagród dla szczęśliwych zwycięzców."
Kilkanaście z tych zdjęć stworzy wystawę organizowaną przez Urząd Miasta w Luboniu, a zobaczyć ją będzie można m.in. podczas "Małego Festiwalu" w G1, C.H. Factory Outlet oraz podczas przyszłorocznego III Festiwalu im. Czesława Niemena w lubońskiej hali LOSiR. Pięć fotografii wykonanych przez Kalinę podczas koncertu finałowego, ozdobi kalendarz miejski na 2011 rok wydawany przez UML.
Z całą pewnością na tym nie koniec działalności tej skromnej kobiety, która oprócz dzialań wolontariackich znajduje jeszcze czas dla dwójki swoich dzieci.
Kalina Kelma związana była także z gazetą internetową e-lubon. W kwietniu 2009 roku po spotkaniu z Redaktor Naczelną  gazety dołączyła do istniejącego zespołu. Kalina wraz z pozostałą ekipą redakcji nie żałowała swego czasu i zaangażowania w stworzenie funkcjonalnego serwisu informacyjnego. Ta niezwykle pracowita osoba wykonała setki, a może i tysiące zdjęć będących ilustracjami reportaży miejskich, które zostały zamieszczone w gazecie internetowej e-lubon.

 

 

 

 

K.

 

 

fot.: 

Kalina Kelma

Odpowiedzi

Naprawdę miło przeczytać o kimś tak wspaniałym.

-------------------------
Punkt [b][color=#FF0000]G[/color][/b] u kobiety znajduje sie na koncu wyrazu shoppin[b][color=#FF0000]G[/color][/b].

Ciekawe czy milczenie kalinki na forum jest związane z kandydowaniem do RM Lubonia z ramienia jednego z ugrupowań?
pozdrawiam
Pawlok

http://www.flickr.com/photos/pawlok/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.flickr.com/photos/tobimadom/" onclick="window.open(this.href);return false;

Od pewnego czasu kalinka, nie jest członkiem zespołu redakcyjnego e-lubon.pl, udzielanie się na forum to sprawa indywidualna.

http://www.e-lubon.pl

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekunka
 • Dam pracę
  Hurtowania Spożywcza - Komorniki - 6300 brutto
 • Dam pracę
  Specjalista ds. techniczno-handlowych, branża elektryczna
 • Dam pracę
  pracownik ochrony Luboń
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Inne
  Znalezion suczke West highland White terier