Bijatyka na trybunie i wygrana LFC

W kroplach deszczu Luboński FC pokonał na własnym stadionie Dyskobolię Grodzisk Wielkopolski 1:0. Piąty w tabeli Grdzisk przyjechał do Lubonia po 3 punkty, jednak od początku spotkania inicjatywę mieli gospodarze. Obraz gry uległ zmianie po 20 minutach, kiedy to Grodzisk ruszył do ataku. Pierwsza połowa meczu to dużo walki w środku pola, sporo akcji i niestety niewiele sytuacji podbramkowych. W drugiej połowie LFC uporządkował swoją grę i wyraźnie kontrolował spotkanie. Piłkarze LFC stwarzali sobie sytuacje, ale nie potrafili ich wykorzystać. Na kilkanaście minut przed końcem spotkania LFC w końcu strzela upragnioną bramkę. Ostatnie minuty przyniosły kontrataki Grodziska, w których brakowało jednak dokładności. Po przeciętnym widowisku LFC dowiózł zwycięstwo do końca. Z pewnością w tym spotkaniu nie zawiedli kibice Dyskoboli, którzy pomimo fatalnej pogody wybrali się do Lubonia i głośnym dopingiem przez drugą połowę wspierali swoją drużynę. Zawodnicy Dyskoboli po spotkaniu podziękowali wiernym kibicom za to wsparcie. Niestety, LFC nie może pochwalić się takim dopingiem. Mecz z udziałem własnej drużyny ogladąło zaledwie kilkadziesiąt osób. Szkoda tylko, że ta miła atmosfera została zakłócona w drugiej połowie meczu, kiedy to na trybunie doszło do bijatyki pomiędzy kibicami Groclinu i LFC. Na szczęście sytuacja szybko została opanowana przez obecne na spotkaniu służby porządkowe.

LFC z 52 punktami zajmuje pewne 6 miejsce w tabeli.