Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Projekt "DziałaMY" w SP5

Aktualna edycja projektu “DziałaMY”, realizowanego przez Stowarzyszenia CREO i Metropolię Poznań, dobiega końca. Jak zaangażowali się uczniowie ze szkoły w Luboniu?
Projekt "DziałaMY" realizowany jest w 25 szkołach z Wielkopolski. Głównym założeniem programu jest wzrost partycypacji obywatelskiej i społecznej młodzieży oraz zwiększenie zaangażowania osób młodych w sprawy publiczne. Projekt realizowany jest w partnerstwie Stowarzyszeń CREO i Metropolia Poznań w terminie 1 lipca 2019 - 30 listopada 2020.
W ramach projektu w szkołach realizowany jest cykl warsztatów poświęcony tematyce społeczno-obywatelskiej:
• warsztaty przygotowujące do tworzenia własnych projektów społecznych i obywatelskich,
• warsztaty przygotowujące do zorganizowania Szkolnego Budżetu Obywatelskiego (SBO),
• warsztaty na temat starości z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi, takich jak kombinezon starości (które pozwalają uczniom wczuć się w rolę osoby starszej),
• warsztaty na temat niepełnosprawności z praktycznym wykorzystaniem wózka (które dają możliwość doświadczenia niektórych barier, z jakimi osoby z niepełnosprawnością stykają się na co dzień).
W ramach projektu młodzież angażuje się również w przeprowadzenie inicjatyw wolontariackich na rzecz lokalnej społeczności, mających na celu ukazanie znaczenia 'dobra wspólnego'. Uczniowie nawiązali kontakt z Hospicjum Palium i nie tylko zebrali potrzebne chorym Nutridrinki, ale stworzyli również własnoręcznie kartki pełne słów otuchy i wsparcia.
Efektem projektu "DziałaMY" jest także organizacja edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Pośród zgłoszonych propozycji znalazły się m.in: edukacyjne naklejki na schody oraz zakup mikrofonu, głośników i kolumn. Autorskie pomysły poddawane są głosowaniu, a zwycięski projekt z każdej szkoły zostaje sfinansowany w kwocie 1000 zł. To, który projekt wygra zależy tylko i wyłącznie od uczniów danej szkoły!
W SP 5 w Luboniu zwyciężył właśnie projekt “Aktywna i wesoła przerwa” - uczniowie zakupią gry ruchowe w formie naklejek na podłogi, które pozwolą im “wybiegać się” podczas przerw między lekcjami.
DziałajMY wspólnie na rzecz rozwoju edukacji obywatelskiej w Metropolii Poznań! :)
Więcej informacji o projekcie: https://tiny.pl/t29fp oraz na social mediach Stowarzyszenia CREO: FB: @centrumcreo oraz INSTAGRAM: @stowarzyszenie.creo
Projekt współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.
Patronat: Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak i Starosta Poznański Jan Grabkowski.

SP5

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  zgubiono telefon
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę pomieszczenie biurowe
 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Wynajem - szukam
  Poszukuję garażu do wynajęcia ul. Osiedlowa