Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Komunikat UML

Urząd Miasta Luboń opublikował przez kilkoma minutami komunikat dotyczący liczby osób zakażonych koronawirusem w Luboniu.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu opublikowała dzisiaj dane na dzień 12.11., które są zupełnie rozbieżne z danymi, które miasto uzyskuje codziennie z Komisariatu Policji Miejskiej w Luboniu,tj. na dzień 12.11. wg danych Policji mamy 214 zachorowań (226 na dzień 13.11). Wg danych sanepidu mamy aż 535 aktywnych przypadków COVID-19. W rozmowie telefonicznej Rzecznik sanepidu przyznała, że dane dla Lubonia są błędne i stacja pracuje w tej chwili nad ich korektą. Czekamy na aktualizację. Jak tylko się pojawi, zamieścimy ją na naszej stronie i na fb - czytamy w komunikacie opublikowanym przez UML.

Nasza redakcja kontaktowała się z Sanepidem wczoraj i uzyskaliśmy informację, że aktualne dane statystyczne zostana opublikowane dzisiaj. Dane te rzeczywiście pojawiły się na stronie Powiatowej Stacjci Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu, jednakże być może wkradł się do nich błąd. Publikując dzisiejsze dane zauważyliśmy, iż w tabelce nie zgadza się liczba zgonów w Kórniku, która powinna wynosić 7, a nie 76. Być może również podano złe dane dotyczące miasta Luboń, jednak w ościennych gminach można zauważyć równiez duży wzrost zachorowań.  

izi

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  zgubiono telefon
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę pomieszczenie biurowe
 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Wynajem - szukam
  Poszukuję garażu do wynajęcia ul. Osiedlowa