Stella Luboń zdobywa Okręgowy Puchar Polski

Finał Okręgowego Pucharu Polski w regionie poznańskim został dzisiaj rozegrany w Luboniu. Na murawie spotkały się zespoły Stelli Luboń i MKS Błękitni Wronki. Od początku spotkania zaatakowali goście. Pierwsza bramka padła po strzale Brajana Burzyńskiego, który wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem gospodarzy i nie zmarnował okazji. Zdezorientowani piłkarze Stelli byli w tym przypadku przekonani, że zawodnik z Wronek był na pozycji spalonej, jednak sędzia puścił grę dalej i Błękitni wyszli na prowadzenie. Stella Luboń szukała swojej okazji pod bramką gości i wyraźnie przeważała na murawie. W końcu w 27 minucie spotkania do wyrównania doprowadził Norbert Stagierski, który znakomicie wykorzystał podyktowany rzut wolny. 6 minut później Stella prowadziła już 2:1, kiedy to precyzyjnym strzałem popisał się Jakub Solarek. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

Druga połowa to próby ataku z jednej, jak i drugiej strony. Gospodarze byli blisko zdobycia bramki, jednak piłka trafiła tylko w poprzeczkę. Jak wszyscy wiemy często niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak też się stało tym razem. W 69 minucie gry po odebraniu piłki w środku pola i składnej akcji goście doprowadzili do remisu. Futbolówkę do siatki skierował płaskim strzałem z bliskiej odelgłości Adam Śniegowski. Od tego momentu można było odnieść wrażenie, że to goście stali się stroną przeważającą. W 74 minucie strzałem z dystansu popisał się zawodnik Błekitnych, ale czujny golkiper Stelli skierował piłkę na rzut rożny. Kiedy wydawało się, że już do końca spotkania nic się nie zmieni w 88 minucie wybuchła na stadionie przy ulicy Szkolnej ekspolzja radości, kiedy Mikołaj Fręśko wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 3:2. Błękitni próbowali zremisować, ale obrona gospodarzy robiła co mogła, żeby taka sytuacja nie miała miejsca. Stella Luboń wykorzystała jeszcze jedną z okazji jaka im się nadarzyła i po szybkim wypadzie spod swojej bramki i precyzyjnym strzale Kamila Frankowskiego gospodarze objęli prowadzenie 4:2. Od tego momentu już było przesądzone, gdzie trafi Puchar.  Stella Luboń drugi raz z rzędu zdobywa Okręgowy Puchar Polski.