Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Remont na ulicy Klonowej - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Do naszej redakcji zadzwoniła Czytelniczka, która od długiego czasu boryka się z problemem zalewanej ulicy Miodowej na skutek zatkanej studzienki kanalizacyjnej. Ponadto napisała do nas mieszkanka, która zwróciła uwagę na krawężniki.

Zwracam się z prośbą o pomoc. Na ulicy Klonowej trwa układnie nawierzchi, prowadzone są tam prace budowlane, dlatego dookoła jest dużo ziemi, która przenoszona jest na ulicę Miodową. To spowodowało, że odbierające do tej pory wodę studzienki zostały zatkane i woda stoi na ulicy. Na ulicy Klonowej zakładane są kwietniki co spowodowało, że nie możemy podjechać pod dom, gdyż nie ma miejsca. Widzimy, że nawet karetka pogotowia nie będzie mogła podjechać. Urzędnicy nie chcą z nami rozmawiać na temat remontu, prosimy, aby podjechali na ulicę Klonową i Miodową i zobaczyli co się dzieje - mówi mieszkanka.

Od ponad dwóch miesięcy trwa remont nawierzchni na ulicy Klonowej. Od tego czasu nie mam możliwości wjazdu na posesję, ponieważ jest wykopana dziura na moim podjeździe. Inni mieszkańcy mają zrobione podjazdy. Ponadto krawężnik drogowy przy skrzyżowaniu z ulicą Miodową jest na równi z drogą, a w innych miejscach jest wyżej. Czy tak powinno być? I dlaczego nie ma zaplanowanego montażu progów zwalniających przy przedszkolu na ul.Klonowej? - napisała Czytelniczka.

Sprawę przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Poniżej publikujemy odpowiedź.

W odpowiedzi na maila dotyczącego realizowanych robót w ciągu ul. Klonowej informuję:

1. Cała inwestycja jest realizowana zgodnie z zatwierdzoną decyzją pozwolenia na budowę dokumentacją projektową.
2. Do wszystkich posesji jest dojazd, tzn. jest wykonany zjazd z drogi publicznej – jezdni, do posesji - bramy.
3. Do wszystkich posesji jest dojście, tzn. połączenie chodnika z furtką ogrodzenia posesji.
4. Na odcinku ul. Klonowej pomiędzy ul. Miodową, a ul. Wojska Polskiego – prawa strona (numery administracyjne - 22, 23 i 25) jest istniejący chodnik łączący wszystkie furki z chodnikiem. Pomiędzy istniejącym chodnikiem, a nowym krawężnikiem jezdni zostanie odtworzony/wykonany nowy pas zieleni - trawnik. Zarówno zatwierdzony projekt budowlany jak i Zamawiający (ML) nie przewidują wykonania indywidualnych dojść/przejść w ww. pasie zieleni pomiędzy jezdnią a chodnikiem. Przejście na drugą stronę ulicy powinno odbywać się w wyłącznie w miejscach wyznaczonych [przejściach dla pieszych]. Parkowanie samochodów na jezdni jest niedozwolone.
5. Kwestia zastoiska wody została przekazana zarządcy dróg w celu sprawdzenia poprawności funkcjonowania kanalizacji deszczowej.

UML

Jak dowiedzieliśmy się od urzędników z Biura Majątku Komunalnego warunki techniczne uniemożliwiają montaż progów zwalniających przy przedszkolu. Zaprojektowana jednak została zmiana organizacji ruchu na wylocie z ulicy Westerplatte, gdzie powstanie oznakowane przejście dla pieszych. W odpowiedzi na pytanie dotyczące wysokości krawężników znajdujących się na ulicy Klonowej otrzymaliśmy informację, że wysokość ta uzależniona jest od wjazdów na posesje i przejść dla pieszych.

izi

Odpowiedzi

Pkt.4 odpowiedzi z UML cyt. parkowanie samochodów na jezdni jest niedozwolone. Dotyczy to tylko ulicy Klonowej czy wszystkich ulic w Luboniu? Serdecznie zapraszam od godziny 17stej, jak mieszkańcy NCL wracają do mieszkań, na ul. Konarzewskiego i Żeromskiego. Z ulic dwukierunkowych robi się słabo jednokierunkowa. I to potrafi się ciągnąć aż do przedszkola. Straży Miejskiej oczywiście nie ma w naszym mieście w tym miejscu w którym są potrzebni. Na marginesie zaznaczę, że jest sporo wolnych miejsc w garażach podziemnych z których mieszkańcy bloków nie korzystają ponieważ są płatne a ulica jest bezpłatna, więc można blokować na maksa i ulice i chodniki. Na fure z 500+ starczyło a na miejsce w garażu szkoda ludziom forsy. Polska szara rzeczywistość...

Parkowanie na jezdniach i chodnikach to plaga. Mieszkam przy ulicy, gdzie są domy jednorodzinne i każdy ma na posesji miejsce parkingowe, najczęściej więcej niż jedno albo garaż, a jezdnia zastawiona autami. Nie są to samochody gości. Ale po co wysiadać z auta i otwierać bramę, jak można je zostawić na ulicy. Nieważne, że utrudnia się ruch samochodowy i pieszy. Ważne, ze sobie zrobiłem dobrze, a innych mam gdzieś. Róbmy tak dalej, a będzie nam się żyło coraz gorzej!!! Apeluje o trochę empatii i wyglądanie poza czubek własnego nosa!

Fakt, nie napisałam że zapewne mieszkańcy tych ulic, też zamiast parkować na swoich posesjach to parkują na jezdni, utrudniając tym samym i ruch pieszy i samochodowy. Myślę, że Straż Miejska ma tu szerokie pole do popisu. Mogą przecież pospisywać nr rej. i dojść do tego czyj to samochód i na jakiej posesji powinien się znajdować, a nie na ulicy. I wlepiać mandaty. Raz, drugi i trzeci taki cwaniak zarobi mandat, to się nauczy gdzie powinien parkować swoje auto.

Niestety nie można wlepiać mandatów za parkowanie poza posesją. Jeśli pojazd na ulicy jest zaparkowany prawidłowo, to może stać i już. Na drodze publicznej każdy moze pozostawić swój pojazd, nawet jeśli ma obok mnóstwo miejsca na swojej działce.

To niestety będzie tak jak jest obecnie. Osobiście wątpię że wszystkie samochody są zaparkowane prawidłowo, skoro człowiek nie może normalnie iść chodnikiem z wózkiem. A parkować po obu stronach ulicy też można? Wczoraj ul. Żeromskiego była zajęta po obu stronach i jak się wjechało od ul. Konarzewskiego, tak wyjechać już było można tylko na Fabryczną. Nie było miejsca do zaparkowania i zrobienia zakupów w aptece. Podobnie było na Konarzewskiego. Obie strony ulicy pozajmowane przez samochody. To też jest dozwolone? Może jednak nie...

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Inne
  Rekrutacja
 • Kupię
  Kupię auto do 3000zł zarejestrowane
 • Inne
  Znaleziono klucze
 • Dam pracę
  Przedszkole poszukuje pomocy
 • Inne
  Zaginął szczeniak
 • Dam pracę
  Zatrudnię opiekunkę do żłobka