Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Muzycznie w Ośrodku Kultury

Muzycznie zrobiło się na placu Ośrodka Kultury w niedzielę 2 sierpnia. Na scenie wystąpił rodzimy zespół "Szarotki", który przypomniał publiczności znane i lubiane polskie melodie. 

Zespół powstał w 2003 roku z inicjatywy Ireny Podżerek, miłośniczki starych melodii. Członków zespołu łączy wielka miłość do przedwojennych piosenek i wieloletnia znajomość. Szarotki reprezentują Luboń na licznych Przeglądach Zespołów Śpiewaczych w zaprzyjaźnionych miejscowościach: Komornikach, Wirach, Łęczycy, Krzykosach, a także występują w Poznaniu. Każdego roku, w maju, zespół bierze udział w obchodach ogólnopolskiego Święta Niezapominajki. W tym dniu w Ośrodku Kultury organizowany jest Przegląd Zespołów Śpiewaczych „Niezapominajka”. Zespół Szarotki swoim śpiewem urozmaica również miejskie uroczystości, występując między innymi na Bibie w Lasku. Za całokształt działań muzycznych, zespół Szarotki otrzymał nagrodę Siewca roku 2017 w kategorii Kultura.

Następnie gwiazdą wieczoru był zespół Krambabula, jeden z najlepszych zespołów rockowo - folkowych w Polsce.

Poznański zespół włącza do swojego repertuaru melodie pochodzące z różnych stron słowiańskiej kultury, okraszając je mocną, rockową nutą. Spotkanie z ich muzyką przenosi do krainy tradycyjnych piosenek i przyśpiewek kultury polskiej, łemkowskiej i ukraińskiej. Wokalistką zespołu KRAMBABULA jest Sybilla Sobczyk – Gulewicz, zwyciężczyni wielu konkursów i festiwali. Dwukrotnie była uczestniczką programu muzycznego Must Be The Music, a także pierwszej edycji X-Factor oraz siódmej edycji The Voice of Poland.

KRAMBABULA to zespół, który został laureatem wielu ogólnopolskich konkursów i festiwali, takich jak: „Dobrze ROCKująca Sobota”, Opalenica 2019, „VI edycja Wałbrzych Rock Fest”, Wałbrzych 2018, „28 Zimowa Giełda Piosenki”, Opole 2018, czy „Piec 2018” w Luboniu.
Zespół KRAMBABULA pokonał do tej pory tysiące kilometrów, koncertując po Polsce i Europie. Podczas niedzielnego koncertu energia łączyła się z nostalgią , a tradycja z nowoczesnością. Występ KRAMBABULI na długo zapadnie w pamięci lubońskiej publiczności.

OK Luboń

fot.: 

Odpowiedzi

Ta relacja jest z 2 sierpnia? Serio? Przecież to 9 dni temu!

Trochę się młodzież w wakacje rozhulała.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Inne
  Rekrutacja
 • Kupię
  Kupię auto do 3000zł zarejestrowane
 • Inne
  Znaleziono klucze
 • Dam pracę
  Przedszkole poszukuje pomocy
 • Inne
  Zaginął szczeniak
 • Dam pracę
  Zatrudnię opiekunkę do żłobka