Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Chodnik przy ulicy Unijnej - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Do naszej redakcji napisał Czytelnik, który zwrócił uwagę na problem związany z utrzymaniem czystości chodnika w tunelu przy ulicy Unijnej.

Czy chodnik w tunelu pod wiaduktem kolejowym, przy ul. Unijnej, ma gospodarza? Jest tam brudno: piach, walające się kołpaki, płyta pilśniowa. Oświetlenie tunelu (po pracach wykonywanych parę miesięcy temu, na trawniku wzdłuż chodnika) raz działa, raz nie - zimą, jadąc rowerem, nie widać było po czym się jedzie. Płytki chodnikowe przy studzience rozwalone. Dorosły nic sobie nie zrobi ale dzieciak tam nogę wsadzi. Jakiś rok temu poruszany był tutaj ten temat i wtedy miejsce zostało uprzątnięte. Ale czy to tak ma wyglądać, że jak mieszkańcy nie pokażą palcem to nikt tam nie zadba o porządek? - pyta mieszkaniec (pis.oryg.)

Poniżej publikujemy odpowiedź jaką otrzymaliśmy z Urzędu Miasta Luboń.

Informuję, że w związku z zakończeniem prac związanych z rozbudową autostrady teren w tunelu zostanie uporządkowany w ramach działań związanych z bieżącym utrzymaniem infrastruktury. Warto zaznaczyć, że usterki związane z oświetleniem są na bieżąco usuwane.

UML

izi

Odpowiedzi

Ul. Unijna, to droga łącząca ul. Kościuszki z rondem Żabikowskim. Przyległa ścieżka rowerowa i chodnik mają nawierzchnię bitumiczną. Nie tam żadnego tunelu ani wiaduktu kolejowego. Przypuszczam, że autor miał na myśli chodnik w ulicy Dębieckiej na odcinku od ul. Rivoliego do ul. Armii Poznań. Udzielający odpowiedzi przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Luboniu o tym powinien wiedzieć.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Kupię
  Kupię auto do 3000zł zarejestrowane
 • Inne
  Znaleziono klucze
 • Dam pracę
  Przedszkole poszukuje pomocy
 • Inne
  Zaginął szczeniak
 • Dam pracę
  Zatrudnię opiekunkę do żłobka
 • Inne
  Znaleziony York
 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Sprzedam
  Sprzedam komodę