Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Śmietniki na os. Lubonianka - list do redakcji

Do naszej redakcji napisał kilka dni temu Czytelniczka, która zwróciła uwagę na stan śmietników znajdujących sie na osiedlu Lubonianka.

Tak wygląda dziś, kiedy niema jeszcze upałów, jeden że śmietników na terenie os. LUBONIANKA. Odór straszny...Ciecz spływa z pojemnika na bioodpady poza śmietnik i na jezdnię. W pozostałych jest podobnie. Kiedy będzie wysoka temperatura stanie się to bombą ekologiczną... Od mieszkańców wymaga się należytej segregacji a jednocześnie nie zapewnia szczelnych pojemników do tej segregacji odpowiednich - napisała mieszkanka Lubonia (pis.oryg.).

hak

fot.: 

Odpowiedzi

Jestem ciekaw jak beda wywożone często bio odpady jak bedzie upał, będzie śmierdzieć, będzie pełno much i robactwa, bo do tego dojdzie

Już śmierdzi i są robaki. A upałów jeszcze nie ma. Do śmietnika strach wejść.

Słuchajcie piszmy do Spółdzielni. Kupili najtańsze gówniane śmietniki bez wentylacji i teraz jest problem. A zaraz prezes napisze nam list, że podwyższa czynsz, bo rośnie opłata za śmieci. ONI SOBIE W SPÓŁDZIELNI NIC Z TYM NIE ROBIĄ. Mam koleżankę na Wschodniej tam zarządca dostosował się pod zmiany i nie ma problemu, tylko potrzeba chęci a. że jest dużo roboty to mają nas gdzieś i my będziemy więcej płacić. Ta spółdzielnia robi z nami co chce!!!!

Już pisałam 18.05 Jak narazie bez odzewu. Czekam...

Ogólnie strach pomyśleć do czego będą wykorzystywane te odpady bio. Bo chyba w jakimś celu się je segreguje, żeby później to przerobić i do czegoś wykorzystać. A tam jedna wielka wylegniarnia robali i najróżniejszych larw

Zgłaszałam ten sam problem na zamkniętym osiedlu. Administracja wytłumaczyła, że śmietniki na BIO nie mają być szczelne, obowiązkowy jest odpływ aby w razie jak ktoś nie zamknie pokrywy, żeby deszczówka się nie zbierała.
Uważam, że powinny być obowiązkowe "szufladki"/ociekacze w tych pojemnikach, a nie całe g... spływa po chodniku. My go mamy jeszcze przy schodach na plac zabaw i blisko balkonów - masakra.
Jak byłam mała i trzeba było wyrzucić śmieci - a worków jeszcze wtedy nie wynaleziono ;) to śmieci na wdechu się wyrzucało. No i mamy teraz powrót do przeszłości :(. Do tego nikt nie wziął pod uwagę, że pokrywy dużych pojemników nie są lekkie, a że zawartość ma być wyrzucona niezapakowana w worek to akcja wymaga gimnastyki...

Zgłaszałam kilka dni temu do Spółdzielni Mieszkaniowej , problem odorów ze śmietników przy ul. Sikorskiego 48 i 25 , ale nie wiem , czy coś robiono w tym względzie , bo nadal odór jest wyczuwalny.

Spółdzielnia tak jak UM i Policja, SM , NIE ROBI NIC! Nic nie robią totalnie.

To było do przewidzenia... A kosztami sprzątania obciążą nas, lokatorów którzy już płacimy 28zł o osoby!!! Skandal i chamstwo.

Przecież to nie spółdzielnia podwyższyła za wywóz śmieci to była decyzja Urzędu Miasta w Luboniu z pretensjami za wywóz do Pani Burmistrz.

Poczytaj o obowiązku segregacji śmieci. Zarządcy czyli w naszym przypadku Spółdzielnia kupuje pojemniki BIO a kupili najgorsze GÓWNO tanie i jest problem a oni sobie nic z tym nie robią. W Swarzędzu gdy wchodził obowiązek segregacji spółdzielnia zamontowała kamery i problem znikł tylko beton w naszej spółdzielni jest za duży. Niech zamontują atrapy to ludzie będą się bali!!!!!

Sam sobie poczytaj Wiktorze z Plewisk!

Przepraszam, ale mieszkam od 16 lat na Luboniance i kimkolwiek jest Wiktor to problem na Luboniance jest musimy go rozwiązać, bo zaraz będziemy płacić 56 zł!!!!!!!!

"Przepraszam..." Za co przepraszasz? Za to że ktoś ma hopla? Połowę tych różnistych wpisów na e-lubon trzeba podzielić przez cztery, jako że jest to tylko walka lubońskich ratlerków pod dywanem. Każdy z tych ratlerków walczy "o swoje" a poczciwcy biorą to na poważnie.

Nie przejmujcie się H czyli Huangho jest znany na tym portalu że obraża wszystkich no i oczywiście wszędzie widzi wpisy wyimaginowanego wiktora z plewisk.

H, D, U czy M - co to ma za znaczenie? Widać, że pracownicy UM, w tym viceburmistrz odpowiedzialny właśnie za gospodarkę śmieciami i strażnicy miejscy się tu aktywnie wypowiadają co nieraz przybiera wyraz ostrej wymiany zdań. Nie wszyscy dają się ogłupić urzędniczemu lobby i papce medialnej typu "komunikat burmistrz miasta Lubonia" na przemian z zaginionymi zwierzakami i autoreklamą SMML.

H, D, U czy M - co to ma za znaczenie? Widać, że pracownicy UM, w tym viceburmistrz odpowiedzialny właśnie za gospodarkę śmieciami i strażnicy miejscy się tu aktywnie wypowiadają co nieraz przybiera wyraz ostrej wymiany zdań. Nie wszyscy dają się ogłupić urzędniczemu lobby i papce medialnej typu "komunikat burmistrz miasta Lubonia" na przemian z zaginionymi zwierzakami i autoreklamą SMML.

No właśnie ja też uważam, że ważniejsze od tego jest, że za moje śmieci odpowiada, ciągle będący na wczesnym etapie nauki Wiktor z Plewisk, którzy 30 kwietnia podsuwa bzdury na e-luboń, że do 30 kwietnia można złożyć
deklarację pozwalającą na niesegregowanie odpadów.
Optymistyczną mamy też policję. Pan policjant, który był obecny na sesji w styczniu, nie chciał zakłócać radnym i władzom podniosłego nastroju i mówił że w Luboniu nie kradną.
Chyba się trochę pomylił. Sprawozdanie Policji mówi, że w roku 2019 było u nas 101 kradzieży (wzrost o 22),
27 kradzieży pojazdu(wzrost o 17)i 24 włamania (spadek o 11).
https://prawomiejscowe.pl/UrzadMiastaLubon/document/626161/Sprawozdanie-XXII_2020

Kto tu ma hopla, jakie warczace ratlerki.? Acha no tak zawsze głosy niezadowowolenia (a powodów do niezadowolenia jest niestety ogrom) trzeba ośmieszyć, umniejszyc ich wartość. Wmawiajac poczciwcą ,że jest super ,ekstra dobrze. Czyli jak w Misiu,,słuszną linię ma nasza władza,, A co do ratkerkow, w kupie siła.j.Jest już tak dużo niezadowolonych mieszkańców, że zaczyna się robić całkiem spora sfora. Lepiej niechaj wladzuchna zacznie z pokorą służyć mieszkańcom i porządnie weźmie się do uczciwej roboty. Zamiast porównywać wyborców do ratkerkow.

Pani burmistrz tak się o nas "troszczy" z radnymi, zbiera się co chwilę na radzie miasta, wydaje komunikaty i przytula diety, a czy p.burmistrz obniży sobie pobory wzorem czeskiej minister środowiska? Ludzie tracą pracę, będą mieć mniejsze pensje przez to cholerstwo latające w powietrzu. Może by tu było pole do utożsamiania się z niedolą mieszkańców Lubonia?

Bio

Atrapy nic nie pomogą, jeśli już to monitoring całego osiedla,który odstraszy potencjalnych wandali, amatorów zimnego piwka lub małpki itp. oraz tych co podrzucają śmieci z poza osiedla,
ale to już zupełnie inne koszty.

Ktokolwiek... nie ważne kto

Czy to może przy bloku 62E?

BIO

Przede wszystkim,ludzie muszą nauczyć się SEGREGOWAĆ ,a nie wrzucać do bio torebki plastikowe,ten płyn to raczej nie jest z bio odpadów,ktoś wlał jakiś płyn i [pomyslał że pojemnik wszystko przyjmie bez konsekwencji.Tak jest zresztą niestety również z innymi pojemnikami.Trochę jeszcze czasu upłynie zanim ludzie się nauczą.Szkoda że przez ten czas będziemy płacić kary nałożone przez urząd.

Na zdjęciu jest brązowy i obok blaszany. Pojemnik powinien spełniać normę EN-840- mieć otwory po bokach.
Pojemniki na bio są szczelne i nic nie powinno wyciekać.
Przy okazji-może być mały problem z pojemnikami, bo widziałem jak potrząsnęli takim 240 l mojego sąsiada i taca ociekowa wpadła do śmieciarki. Przytomny pracownik wyjął i mu ją zaniósł. Jak po 2 użyciach wypadają, to kiepsko.

Dokładnie brak słów na tą spółdzielnie tylko podwyżki i podwyżki, też kilka dni temu pisałam do spółdzielni w sprawie bałaganu na osiedlu, leżące śmieci, trawniki zaniedbane ( nowa firma, która je ścina brak słów - robota zrobiona szybko i niedbale) ogólnie bałagan i tylko płacić ale niestety brak odzewu. O pojemnikach na bio nie wspomnę kto je wybrał takie wielkie i niewygodne dla mieszkańców żeby wyrzucić śmieci to trzeba chyba w 2 osoby iść- o smrodzie nie wspomnę.Czy ktoś pomyślał jak tak ciężka pokrywę ma podnieść np.starsza osoba i jednoczesnie wyrzucić śmieci -brak słów.

Kiedy prezes nie zamiata, trzeba zamieść prezesa.

Biadolenie i biadolenie... nawet słuszne niczego nie poprawi. Zwołać ogólne zebranie członków, usunąć "władzę" w demokratycznym głosowaniu, usunąć demokratycznie starych pierników, pamiątki PRL-u.
To samo z władzami UM Luboń- referendom w sprawie odwołania i to nie tylko p.burmistrz, a zwłaszcza starych pierników będących już na etatach i to decyzyjnych w czasach PRL-owskiej Miejskiej Rady Narodowej. Żałosnym a zarazem ciekawym jest że p. aktualna Burmistrz w taką kamarylę weszła i nawet nie protestuje.

Biadolenie i biadolenie... nawet słuszne niczego nie poprawi. Zwołać ogólne zebranie członków, usunąć "władzę" w demokratycznym głosowaniu, usunąć demokratycznie starych pierników, pamiątki PRL-u.
To samo z władzami UM Luboń- referendom w sprawie odwołania i to nie tylko p.burmistrz, a zwłaszcza starych pierników będących już na etatach i to decyzyjnych w czasach PRL-owskiej Miejskiej Rady Narodowej. Żałosnym a zarazem ciekawym jest że p. aktualna Burmistrz w taką kamarylę weszła i nawet nie protestuje.

I zapadła taka niezręczna cisza.....

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Inne
  Rekrutacja
 • Kupię
  Kupię auto do 3000zł zarejestrowane
 • Inne
  Znaleziono klucze
 • Dam pracę
  Przedszkole poszukuje pomocy
 • Inne
  Zaginął szczeniak
 • Dam pracę
  Zatrudnię opiekunkę do żłobka