Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

9. Luboński Bieg Niepodległości - biegać będą też w bazie lotniczej w Kuwejcie!

11 listopada 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 11:11 z ul. 11 listopada w Luboniu wystartuje 9. edycja Lubońskiego Biegu Niepodległości. Impreza na dystansie 10 km, której organizatorem jest Ronin Running odbędzie się tradycyjnie w Dzień Niepodległości. W ramach tegorocznej edycji imprezy po raz trzeci rozegrane zostaną Mistrzostwa Wielkopolski w biegu na 10 kilometrów.
Po raz pierwszy organizowany będzie także bieg w Bazie Lotniczej AL Jaber
w Kuwejcie gdzie stacjonuje Zespół Lotniczy Polskiego Kontyngentu Irak. Oprócz Polaków w imprezie udział wezmą również żołnierze z USA, Włoch i Kuwejtu. Uczestnicy rywalizacji otrzymają takie same medale jak biegacze w Luboniu. „Tym biegiem chcemy propagować naszą chlubną historię wśród koalicjantów" – powiedział kpt. Daniel Pałka
Na dzień dzisiejszy na liście startowej jest już ponad 900 nazwisk i z każdym dniem lista się wydłuża. Przypominamy, że w tegorocznej edycji biegu zaplanowany jest start 1500 uczestników.
Do 21 października (poniedziałek) wpisowe wynosi – 59 złotych. W tej cenie każdy uczestnik oprócz numeru startowego otrzyma pakiet startowy zawierający:
• pamiątkową opaskę na głowę,
• odlewany  medal za ukończenie biegu, 
• rogal świętomarciński oraz butelkę wody mineralnej,
• posiłek regeneracyjny po biegu
• dla wszystkich kobiet na mecie – kwiat w kolorze białym lub czerwonym
Na uczestników czekać będą tradycyjnie: strefy kibica, zespoły muzyczne, czerwony dywan
i wiele akcentów patriotycznych.
W trakcie tegorocznej edycji rozgrywane będą również Mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach oraz Mistrzostwa Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. Nagrodzeni zostaną także: najlepsza Lubonianka i Lubonianin, biegacz
i biegaczka z flagą, najszybszy zawodnik i zawodniczka na wózku. Wszyscy uczestnicy rywalizować będą w 15 kategoriach wiekowych.
Dodatkowo tradycyjnie już odbędzie się konkurs dla lubońskich szkół podstawowych pod nazwą „Mistrz Kibicowania”, który polega na dopingowaniu uczestników biegu w specjalnie wytyczonych strefach kibica.
Przypominamy, że tegoroczna edycja imprezy odbywa się pod honorowym patronatem „ppłk Ludwika Misieka". Ppłk Ludwik Misiek - polski żołnierz - kapral AK i dowódca drużyny plutonu Kedywu podczas II wojny światowej, który w latach 1946–2006 był pilotem szybowców (trzykrotny rekordzista Polski, rekordzista świata, laureat Diamentowej Odznaki Szybowcowej FA)
Pierwszą edycję biegu ukończyło 326 zawodników. W zeszłorocznej, 8. edycji 1341 osób (w tym 2 osoby na wózku) przekroczyło linię mety. Najszybciej 10-kilometrową trasę pokonał Krzysztof Szymanowski (31:57), tuż za nim uplasował się Denis Slobodianiuk (32:09) oraz Krzysztof Stefanowicz (32:17). Wśród kobiet najszybsza była Patrycja Talar (37:39), która na mecie wyprzedziła Agnieszkę Staniewską (39:42) oraz Agnieszkę Kuster (40:00).

Rekordy trasy
www.lubonskibiegniepodleglosci.eu

Sponsorzy: Miasto Luboń, "U Stefana" Hurtowania Dodatków Krawieckich JAAS Kontenery, Biuro rachunkowe EXACTUS, Multichem, Szkoła Językowa Salamanca, Tovago
Partnerzy: Piekarnia-Cukiernia RAWA, MaragoFit, Grand Royal Hotel, MVP Instalacje Sanitarne, Hanasped, WM Komputer, OSP Luboń, ZS Strzelec, AquaService, WC Serwis, KomLub, Szkoła Aspirantów PSP. InterMarche Luboń
Instytucje wspierające: LOSiR, Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki, 31. Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań Krzesiny, Zespół Szkół Mechanicznych im. KEN Poznań.
Patroni medialni: PoznanBiega.pl, Luboni.pl, WieściLubońskie, Wszystko o Bieganiu.pl BieganieUskrzydla.pl

Organizatorzy

fot.: 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Zatrudnię sprzątaczkę
 • Szukam pracy
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Sprzedam
  płotek balkonowy
 • Sprzedam
  Lodówka z kostkarką side by side Samsung
 • Dam pracę
  Praca w markecie
 • Sprzedam
  sprzedam miejsce postojowe w hali garażowej Jana Pawła II Luboń
 • Sprzedam
  Sprzedam antenę satelitarną / sat.
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Luboń