Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Interwencje SM w miesiącu wrześniu

W miesiącu wrześniu Straż Miejska Miasta Luboń podejmowała 645 różnego rodzaju interwencji. Strażnicy realizowali również interwencje wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji z Lubonia, podczas wspólnych patroli prewencyjnych. Od początku roku szkolnego zostały wzmożone patrole przy lubońskich placówkach oświatowych z uwagą na bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły oraz reagowanie na wszelkie zauważone nieprawidłowości. Łącznie wystawiliśmy 29 patroli przy szkołach.

Interwencji związanych ze zwierzętami w miesiącu wrześniu odnotowaliśmy 25. W 10 przypadkach interwencje dotyczyły nieprzestrzegania nakazanych i zwyczajowych środków ostrożności przy trzymaniu psa, za wykroczenie które ukaraliśmy 4 właścicieli czworonogów. Trzy ranne ptaki zostały przewiezione do Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej.

Strażnicy podjęli również 124 interwencje związane z nieprzestrzeganiem przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym. W 5 przypadkach kierujący pojazdami mechanicznymi zostali ukarani mandatami karnymi. Otrzymujemy już zgłoszenia od mieszkańców dotyczące termicznego przekształcania odpadów, w wyniku kontroli zostały nałożone 2 mandaty karne. W miesiącu październiku strażnicy będą przeprowadzać badania, oraz niezbędne czynności kontrolne w celu zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko związanych ze spalaniem niedozwolonych substancji przez mieszkańców Lubonia.

Strażnicy odbyli również 8 patroli wspólnie z funkcjonariuszami Policji z Lubonia w godz. 17.00 – 1.00, których zasadniczym celem była kontrola miejsc publicznych, gdzie dochodzi do spożywania alkoholu. Łącznie za nieprzestrzeganie Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi podczas tych patroli strażnicy nałożyli 15 mandatów karnych. Strażnicy kontrolują miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne oraz reagują na żebranie w miejscach publicznych. Działań w tym zakresie zostało podjętych łącznie 19. Dokonaliśmy również 19 konwojów dokumentów.

SMML

Odpowiedzi

NCL

Za złamanie przepisów o ruchu drogowym 5 mandatów na 124 interwencję? To 4.03%.. Na samej Wschodniej 5 aut stoi DZIEŃ W DZIEŃ tak, że łamie przepisy a Straż nie robi nic poza spisaniem danych auta i ustaleniem właściciela! W Poznaniu mogą zakładać blokady, w Luboniu już nie. Przykre. I to właśnie Straż Miejska i jej zbyt łagodne podejście na łamanie przepisów na Wschodniej powoduje, że ludzie dalej, nagminnie je łamią. Auta na chodnikach, prawie na rondzie, że nie ma jak z niego zjechać... Wstyd! Wsytd!

Jeżeli co najmniej połowa z nich (strażników) mieszka w Luboniu to co się dziwisz? Założy sąsiadowi blokadę albo wrzepi mandat i będzie miał przesrane do końca życia bo jest menda i służbista... Zatrudnić ludzi spoza Lubonia to ssię przestaną pieprzyć z kolegami, sąsiadami i znajomymi znajomych.

Psy

Tylko 4 osoby ukarane za niewłaściwe trzymanie psa? Wystarczy przejść się po osiedlowej i co drugi z psem bez smyczy chodzi. Już nie mówię nawet, że większość nie sprząta po swoich pupilach. Nogi na trawniku strach postawić, bo prawie pewne, że się w coś wdepnie.

Że tak przy okazji zapytam co robią dwaj strażnicy miejscy koło np.szkoly podstawowej nr 3 gdzie rano nie idzie normalnie przejechać autem osobowym A gdzie dopiero autobus ma się zmieścić zapraszam Pana Panią komendant niech zrobi tam porządek z parkujacymi samochodami po jednej i po drugiej stronie ulicy

Prawidłową formą to: we wrześniu, w październiku.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Oddam ziemię z wykopu
 • Dam pracę
  Praca na stacji Paliw Lotos , ul. Armii Poznań
 • Sprzedam
  Sprzedam stanowisko postojowe w garażu Wschodnia
 • Dam pracę
  KIEROWCA C+E - Komorniki
 • Sprzedam
  Sprzedam mieszkanie