Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Wieszają plakaty bez pozwolenia? - list do redakcji

Do naszej redakcji napisała Czytelniczka, która zadała pytanie dlaczego kandydaci startujący na posłów na Sejm RP nie przestrzegają zarządzenia wydanego przez Burmistrz Miasta Luboń dotyczącego rozwieszania plakatów wyborczych. Na dowód swoich słów przesłała do nas zdjęcie materiałów wyborczych.

Zgodnie z przepisami osoby, które wywiesiły plakaty niezgodnie z obowiązującym prawem narażają się na karę grzywny. Co zrobić w sytuacji, gdy na naszym ogrodzeniu bez naszej zgody pojawia się materiał wyborczy?

Kto, w związku z wyborami umieszcza plakaty i hasła wyborcze na ścianach budynków, przystankach komunikacji publicznej, tablicach i słupach ogłoszeniowych, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych bez zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości, obiektu albo urządzenia (...) – podlega karze grzywny - Kodeks wyborczy, art. 495. § 1

Widząc powieszony nielegalnie plakat właściciel posesji powinien zwrócić się bądź do komitetu wyborczego o usunięcie materiału wyborczego, bądź zawiadomić policję.

Należy pamiętać, że zdjęcie materiału wyborczego, nawet z własnego płotu, może zostać ocenione jako niszczenie materiału wyborczego.

hak

 

Odpowiedzi

Ja bym raczej traktował to jako porządki a nie niszczenie czegoś

Doskonała okazja do podreperowania budżetu Lubonia.

jan

Przy okazji każdych wyborów jest ten sam bajzel i za każdym razem słyszymy tę samą śpiewkę z UML o grzywnach. Czy ktokolwiek np. Straż Miejska robi dokumentację tego syfu? Czy kiedykolwiek UML ukarał mandatem jakiegoś kandydata? Proszę za pośrednictwem Pani redaktor o takie zapytanie i udostępnienie tej informacji publicznie.

jedna banda, ile razy ktoś tu był z tych partii? Co zrobili dla Miasta? Czy są jacyś lokalni działacze tych struktur? Bo to pewnie oni wieszają. Kto jest przewodniczącym koła PO i PiS w Luboniu?

Won z tym ścierwem

A co w sytuacji, gdy transparent wyborczy stwarza zagrożenie?
Przy wyjeździe z ulicy Kwiatowej w Sobieskiego zawsze była słaba widoczność. Teraz została dodatkowo ograniczona przez powieszony na płocie transparent... :(

Ale poczekajcie. Jeżeli dobrze widze na zdjęciu plakat wisi na płocie tak? Jeżeli tak i właściciel posesji się na to zgodził to jego płot i jego sprawa czym on go obwiesi prawda?

Wisi na kilku płotach należących do UML lub do LOSiR i z tego co udało nam się ustalić zgody takiej nie ma.

Na wjeździe do Lubonia przy Factory też wisi, a przynajmniej wisiał jakiś tydzień temu plakat kandydata jedynej słusznej partii:) i to na publicznej barierce przy rondzie

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Zatrudnię sprzątaczkę
 • Szukam pracy
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Sprzedam
  płotek balkonowy
 • Sprzedam
  Lodówka z kostkarką side by side Samsung
 • Dam pracę
  Praca w markecie
 • Sprzedam
  sprzedam miejsce postojowe w hali garażowej Jana Pawła II Luboń
 • Sprzedam
  Sprzedam antenę satelitarną / sat.
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Luboń