Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Przebudowa skrzyżowania ulic 11 Listopada, Traugutta i Rejtana - list do redakcji [odpowiedź BMK]

Do naszej redakcji w dniu 14 sierpnia br. wpłynęło zapytanie dotyczące przebudowy skrzyżowania ulic 11 Listopada/Traugutta/Rejtana.

Kto opiniował przebudowę tej krzyżówki? Jakie były koszty tam poniesione? Całościowe od idei, poprzez projekt to sprzątniecia tej nietrafione inwestycji. W jakim celu to było robione? Kto opiniował wykonanie zatoki autobusowej przy sklepie Społem? Kto opiniował parking przy ww. sklepie i aptece? Czy ta osoba próbowała tam parkować po remoncie? Ile to kosztowały te moim zdaniem nietrafione inwestycje? Kto za nie zapłacił? M. Luboń? - pyta Czytelnik.

W dniu 6 września br. otrzymaliśmy poniższą odpowiedź z Biura Majątku Komunalnego.

Biuro Majątku Komunalnego w Luboniu w odpowiedzi na pytanie Czytelnika informuje, iż roboty budowlane inwestycji pn.: Zadanie A - "Przebudowa ul. 11 Listopada w Luboniu w zakresie budowy zatoki autobusowej" oraz Zadanie B - "Zmiana stałej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. 11 Listopada – ul. Traugutta - ul. Rejtana" zostały wykonane na podstawie dokumentacji projektowej zatwierdzonej przez Starostę Poznańskiego oraz na podstawie zaświadczenia Wydziału Administracji Architektoniczno - Budowlanej Starostwa Poznańskiego o dokonaniu zgłoszeniu Nr AB.6743.46.2018. VI z dnia 02.05.2018 r. do którego nie wniesiono sprzeciwu.
Należy zaznaczyć, że obecny kształt skrzyżowania został wskazany przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu pomimo sugestii ze strony Urzędu Miasta w Luboniu o wprowadzeniu w tym miejscu "mini ronda".
Z uwagi na negatywne opinie jakie wpłynęły do Urzędu Miasta w Luboniu dotyczące zmienionej stałej organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania, po analizach ruchu, spotkaniach i rozmowach z ZTM i TRANSLUB sprawę skierowaliśmy ponownie do Starostwa Poznańskiego.
Koszt realizacji obu zadań (prace projektowe, roboty budowlane, nadzór inwestorski) to kwota 202 417,11 zł (brutto).
Jednocześnie informujemy, iż grunt na którym jest zlokalizowany parking przy Aptece oraz PSS Społem nie jest własnością Miasta Luboń i teren ten nie był objęty w/w inwestycją.

Burmistrz Miasta
Małgorzata Machalska

Odpowiedzi

Chyba najdroższa zatoką autobusowa ,w Polsce. Zrobiłbym ja za połowę tej kwoty

Lubonianie i tak będą głosować na Panią Machalską, Pana Szmyta, Pana Jankowskiego....

Niestety po przebudowie muszę objerzadzac aby dostać się na wyjazd a2 Ale pomijając to zatoczka autobusowa spoko fajnie że jest, ale wykonując ja parking przy sklepie spolem jest bez sensowny. Mało miejsca trudno wyjechać ja są zaparkowane auta. Ludzie parkują nie wiedząc jak ma być najlepiej. Przy takiej inwestycji rozumiem że miasto zrobiło swoje nie licząc się z tym co zostanie w efekcie końcowym
Szkoda. Przystanek też oddalony od zatoczki. Myślę że osoby z Poznania powinny się przejechać na to skrzyżowanie i myślę że będą miały te same odczucia co większość kierowców. Co do ronda mini ronda które niejednym mieście widać to byłby starał w 10 A tak 2 pkt.

Ja pierniczę, zatoka i kilka pasów za 200 tys! To przecież niemożliwe! Inna sprawa, jaka "mądra głowa", szanujący inżynier musiał nakreślić ten łuk na skrzyżowaniu. Chyba z krzesła spadł przy mazaniu tej krzywej. Ma się to nijak to ergonomii ruchu. Brak słów.

Ja rozumiem, trzeba inwestować, zmieniać, poprawiać, ulepszać. Ale wg mnie 200tys. za dwa buble, to lekka przesada. To nie jest pierwsza taka inwestycja w tym mieście. Pieniędzy mamy mało, a tu takie nieprzemyślane wydatki. No cóż, sprawa pójdzie dalej.

http://bip.lubon.pl/content.php?cms_id=4323

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Szukam pracy
  Korepetycje
 • Szukam pracy
  Język francuski
 • Inne
  Spacerek!
 • Dam pracę
  Ochrona- Komorniki
 • Dam pracę
  Kafelkarz!
 • Dam pracę
  Praca na stacji paliw w Luboniu
 • Dam pracę
  Pracownik Ochrony (Biedronka)
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki