Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Wiadukt na ulicy Krętej - listy do redakcji [odpowiedź z UML]

W sierpniu i wrześniu do naszej redakcji wpłynęły zapytania od Czytelników dotyczące bezpieczeństwa w okolicach wiaduktu przy ulicy Krętej.

Mimo długiego czasu od zakończenia budowy nowego wiaduktu na trasie do Mosiny nadal brak wyraźnego wydzielenia pasa dla pieszych przechodzących pod starym wiaduktem kolejowym linii Poznań-Wolsztyn. Przydatne też byłoby lustro, żeby kierowcy nadjeżdżający z góry od strony Krętej widzieli pieszych przechodzących po pasach za wiaduktem. Ponadto nie ogrodzone tory kolejowe kuszą do bardzo niebezpiecznego skracania sobie drogi przez tory na przystanek autobusowy przy Armii Poznań! Czy jest jakaś szansa na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu? - zastanawia się Czytelnik.

Mam pytanie, które chyba należy zadać w Urzędzie Miasta-a mianowicie chodzi o bezpieczeństwo przejazdu pod wiaduktem na ul. Krętej- czy miasto zamierza zrobić coś w celu zwiększenia bezpieczeństwa przejazdu w w/w miejscu ? Przejeżdżam tam dwa razy dziennie i za każdym razem zbliżając się do przejazdu jestem pełna obaw. Z jednej strony od ul. Krętej w stronę Łęczycy jest ustąpienia pierwszeństwa , to i tak nie widać czy z tamtej strony nie nadjeżdża auto, pod przejazdem okazuje się że niektórzy jadący od strony Łęczycy nawet nie zwalniają , bo przecież to w końcu oni mają pierwszeństwo. Może chociaż jakieś lustro by postawić ? W końcu dojdzie tam do wypadku ... - pisze Czytelniczka.

Czy jest w planie instalacja lustra pod wiaduktem na ul. Krętej - pyta Czytelnik.

Listy zostały przekazane do Urzędu Miasta Luboń. Poniżej publikujemy odpowiedź.

W odpowiedzi na maila z dnia 23 sierpnia w sprawie ulicy Krętej informuję, że wydzielony pas dla ruchu pieszych zostanie odnowiony w ramach corocznych prac związanych z oznakowaniem poziomym. Jednocześnie informuję, że miastu Luboń do dnia dzisiejszego nie została przekazana w użytkowanie przedłużenie ulicy Krętej przez PKP w związku z przedłużająca się modernizacją linii kolejowej E-59 Wrocław Główny – Poznań Główny. Montaż lustra drogowego przez miasto będzie możliwe w momencie przejęcia przedłużenia ulicy Krętej od kolei.

UML

Izabella Chodorowska

Odpowiedzi

Czyli w momencie jakiegos wypadku jesli kierujacy nie beda chcieli uznac swojej winy i skieruja sprawe do sadu przeciwko miastu o nie zachowanie nalezytego bezpieczenstwa przejazdu w tym miejscu, miasto odwola sie ze to nie ich teren i odda sprawe do PKP, a PKP powie ze to miasto powinno zadbac o bezpieczenstwo i pileczka bedzie odbijana a ucierpia jak zawsze osoby poszkodowane... Taką mamy polske...

Rozmawiałem przez telefon z kimś z urzędu na ten temat powiedzieli mi, że oni by postawili lustro, ale nie mogą, bo to nie jest droga publiczna czy coś takiego i to nie jest ich teren. To tak jak by Urząd teraz wszedł na twój ogródek i wykopał rów bez zgody.

Ciekawe rzeczy prawisz. a na jakiej podstawie stało lustro do czasu remontu? Podaj jego nazwisko będziemy wiedzieć o następnym niekompetentnym urzędasie.

Czegoś nie rozumiem. Lustro zostało zdemontowane przez PKP i powinno zostać przez nich odtworzone. Jeżeli demontaż przeprowadził urząd to ok niech montują ale w innym przypadku dlaczego poniesiemy tego koszty?

Lepiej czekać aż zdarzy się jakiś wypadek, a na dodatek tragiczny w skutkach?

PKP

Może warto do posłów PiS napisać im PKP podlega, ze strachu przed Ziobrem od razu postawią

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Szukam pracy
  Korepetycje
 • Szukam pracy
  Język francuski
 • Inne
  Spacerek!
 • Dam pracę
  Ochrona- Komorniki
 • Dam pracę
  Kafelkarz!
 • Dam pracę
  Praca na stacji paliw w Luboniu
 • Dam pracę
  Pracownik Ochrony (Biedronka)
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki