Derby Lubonia - festiwal niewykorzystanych rzutów karnych

Pucharowe derby były bardzo ciekawe dla widza oglądającego spotkanie z trybun; dużo goli, drobne spięcia, a w przeciągu całego spotkania zobaczyliśmy, aż pięć rzutów (w tym tylko jeden wykorzystany). Obejrzeliśmy, więc typowe derby, w których działo się wiele. Nasz zespół znów dobrze rozpoczął mecz i pierwsze 20-30 minut był stroną przeważającą, co przełożyło się na prowadzenie po ładnej akcji Górski-Kubiak, ten drugi w sytuacji sam na sam pewnie wykończył akcje. Z minuty na minute to Luboński KS stawał się zespołem mającym przewagę , nam nie udawało się powstrzymać naporu rywala. Do przerwy goście prowadzili 1:2.
Druga połowa to seria niewykorzystanych karnych z obydwu stron, na pewno jest to element do poprawki dla Lubońskich drużyn, gdyż większość strzałów mijała nawet światło bramki. Luboński dosyć szybko strzelił dwie bramki i kontrolował przebieg meczu. Mieliśmy swoje sytuacje do zmniejszenia rozmiarów porażki np. rzut karny lecz bardzo dobrze w bramce rywala spisywał się Sebastian Maćkowski. Ostatnie 20 minut znacznie się odkryliśmy przechodząc na grę dwoma napastnikami. Luboński KS umiejętnie dobił nas w końcówce spotkania dwoma bramkami ustalając wynik meczu na 1:5.