Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Rodzinne boiska – rusza nowy trener osiedlowy

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu dzieci i młodzieży na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu Miasto rozszerzy program trener osiedlowy w nowych lokalizacjach. Już od 15 września br. na pięciu lubońskich obiektach sportowych pojawią się animatorzy, którzy będą organizować i animować zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Pilotażowy projekt będzie realizowany przez LOSiR oraz GKRPA Luboń pod nazwą „Rodzinne boiska”. Celem projektu jest zachęcenie do aktywności sportowej, wspólnego spędzania czasu przez rodziny, pokazanie alternatyw dla używek, komputera i smartfona. Rekrutację animatorów, osób posiadających uprawnienia trenerskie, instruktorskie, nauczycieli wychowania fizycznego, którzy będą chcieli zaangażować się w prowadzenie zajęć dla mieszkańców prowadzi Urząd Miasta (szczegóły na stronie bip.lubon.pl). Program „Rodzinne boiska” zostanie sfinansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Całość zajęć będzie koordynować Luboński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Jako centra aktywności mieszkańców zostały wyznaczone następujące lokalizacje: stadion przy ul. Rzecznej, boisko przy SP nr 4, boisko przy SP nr 2, boisko przy SP nr 5 oraz boisko przy placu zabaw przy ul. Kołłątaja.

Co ważne, dzięki temu, wskazane obiekty sportowe w godzinach realizacji programu będą ogólnodostępne. Dla łatwiejszego zapamiętania wyznaczone zostaną stałe godziny realizacji programu.

Profil zajęć będzie tematycznie dobierany do zainteresowań osób, które będą się pojawiać w poszczególnych miejscach. Zajęcia będą uwzględniać specyfikę obiektów. Jak mówi Zastępca Burmistrza Mateusz Mikołajczak: „projekt będziemy realizować pilotażowo do końca roku, tak aby poddać go ewaluacji. Pozwoli to na dopasowanie tematyki i lokalizacji zajęć do potrzeb lubonian. Wskazane godziny będą zawsze ogólnodostępne. Nie wyklucza to dostępności poszczególnych obiektów dla mieszkańców w innych godzinach po wcześniejszym ustaleniu z ich administratorem.”. Pilotażowy harmonogram zajęć prowadzonych przez trenerów/animatorów osiedlowych przedstawia się następująco:

Rodzinny poniedziałek - Stadion przy ul. Rzecznej 17.00 - 20.00
Rodzinny wtorek – boisko przy SP 5 ul. Kołłątaj 17.00-20.00
Rodzina środa - boisko przy SP 4 ul. Dojazdowa 17.00-20.00
Rodzinny czwartek – boisko przy SP nr 2 ul. Żabikowska 17.00-20.00
Rodzinny piątek - boisko przy placu zabaw ul. Kołłątaja 17.00-20.00
Rodzinna sobota – zajęcia będą realizowane pomiędzy 15.00 - 18.00 na każdym z powyższych boisk.

Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i dziadków. Do zobaczenia na „Rodzinnych boiskach”.

UML

Odpowiedzi

Jesli beda to tacy sami animatorzy jak ci na plazy miejskiej dla dzieci- to porazka. Zajecia te kompletnie nie maja nic wspolnego z sensoryka. A wieksza zabawe ma na nich KOR - klub oszalaly rodzicow, w tym przypadku w wielszosci matek, niz dzieciaczki. Kompletny brak umiejetnosci ze strony animatorow do zaangazowania maluchow do wspolpracy. Mozna tez pkwiedziec ze zajecia byly nudne i dlatego te biedne matki tak sie ufzielaly- aby ich dzieci choc troche sie wciagnely w zabawe..

Ciekawa inicjatywa, ale żeby to się sprawdziło to muszą osoby nadzorujace przede wszystkim chcieć dzieci czegoś nauczyć. Głównym aspektem, który mnie drażni najbardziej na "naszych" boiskach czyli mieszkańców Lubonia to, że z naszymi dziećmi nie ma gdzie iść pograć w przysłowiową piłkę bo prawie wszystkie obiekty o prawie wszystkich godzinach są rozdysponowane dla szkółek sportowych a normalnym mieszkańcom zostaje ochłap! Widocznie ktoś musi na tym dobrze zarobić!!! Jeżeli chodzi o bieżnię to świetny obiekt, szkoda tylko, że nikt tam nie sprząta i za kilka miesięcy będzie zniszczony. Liczę na to, że nasze obiekty sportowe będą bardziej nasze w sensie dla mieszkancow niż dla ludzi z zewnątrz.

Podzielam ww. uwagę nt. dostepnosci boiska.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl