Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Skrzyżowanie ulic 11 Listopada, Traugutta i Rejtana - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Do naszej redakcji napisał Czytelnik, który zadał pytanie dotyczące skrzyżowania ulic 11 Listopada, Traugutta i Rejtana.

Proszę o informację co takiego się dzieje na skrzyżowaniu 11 Listopada/Traugutta/Rejtana? Wymalowano pasy na jezdni, zmieniono znaki? W jakim celu to zrobiono? - pyta mieszkaniec.

Poniżej publikujemy odpowiedź z Urzędu Miasta Luboń.

Biuro Majątku Komunalnego w Luboniu informuje, iż obecnie prowadzona jest inwestycja pn.: „Zadanie A - Przebudowa ul. 11 Listopada w Luboniu w zakresie budowy zatoki autobusowej oraz Zadanie B - Zmiana stałej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. 11 Listopada- ul. Traugutta – ul. Rejtana”. W związku z powyższymi pracami konieczne jest naniesienie znaków poziomych i znaków pionowych zgodnie z dokumentacją projektową w rejonie o który pytał Czytelnik.

BMK

izi

Odpowiedzi

No odpowiedź godna mistrza. Brawo, bis!

Lol

Czegoś nie zrozumiałeś? Zmieniają znaki, ponieważ w tym miejscu prowadzone są prace. Mariackiej się nie dało..

Dobrze byłoby jednak wiedzieć jaki istnieje zamysł tej całej przebudowy... W tej chwili w Traugutta wzdłuż cmentarza można wjechać tylko jadąc od strony Komornik w lewo?

Przebudowa to alternatywa dla ronda, na które Miasto nie uzyskało zgody. Informacja na ten temat została zamieszczona na łamach kwietniowego wydania Wieści Lubońskich. Niestety obawiam się, że wprowadzona organizacja ruchu wcale nie usprawni dużego ruchu na skrzyżowaniu :(

Jeżeli taka odpowiedź Cię satysfakcjonuje to gratuluję prostego i nieskomplikowanego życia.

A dlaczego ma nie satysfakcjonować? Padło proste pytanie i udzielono konkretnej odpowiedzi. Elaboraty mają pisać? Jak oczekujesz czegoś więcej to napisz konkretnie o co Ci chodzi, jak widać UML nie unika kontaktu.

Czy ten? ta? ono? jak UML albo taki BMK ma jakieś imię i nazwisko? Listę płac też taką ksywą podpisuje.

BMK to skrót od Biuro Majątku Komunalnego

Tyle to wiem. Rozmawiasz z biurem, czy konkretnym urzędnikiem, konkretnego wydziału który ma konkretne stanowisko i jak przypuszczam nawet nazwisko? Ma pewnie imienną pieczątkę... z napisem biuro.

Zmieniło się tylko tyle , że wszyscy jadą po wymalowanych liniach.Z tego co pamiętam , to ze skrzyzowania miała być wyłączona Traugutta w kierunku cmentarza.Ze znaków wynika , że tak zrobiono , ale każdy ma to w nosie i jedzie jak do tej pory.Ciekawe tylko jak do swoich posesji maja dojechać mieszkańcy Traugutta na odcinku od skrzyzowania do Skowronkwej?Skoro ze skrzyzowania nie ma wjazdu , to muszą wjechać w Rejtana , zawrócić i wtedy mogą skręcić w swoim kierunku. Mega lipa.

Gratuluję przedmówcy że tak zachęca wszystkich do przestrzegania zasad ruchu drogowego. No rzeczywiście jeżeli nikt nie będzie się stosował do znaków to rzeczywiście nic się nie zmieni i w dalszym ciągu będzie to jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Luboniu.

Ja nie zachęcam absolutnie , jedynie stwierdzam fakty.Nie wiem w którym miejscu mojej wypowiedzi zauważyłeś poparcie czy zachętę do jazdy po wymalowanych liniach. Gratuluję zrozumienia tekstu.

Ostatnio bylem swiadkiem jak pewna pani w dosc duzym aucir PROBOWALA skrecic z 11Listopada w prawo w Traugutta. Troche musiala sie nagimnastykowac DZIEKI ZOLTEJ blokadzie na asfalcie. Tak samo bus jadacy za nia tez nie chcac uszkodzic auta musial sporo sie naddac aby skrecic w prawo na cmentarz!!!!!
Jaki jest cel tego oznakpwania poziomego. Jaki geniusz nad tym myslał. Chyba ze ma to sie sprawdzac tylko 1 DZIEŃ W ROKU-1.11. :)
Wtedy ciagla linia i zolte blokady maja sens jak odwroca kierunek jazdy.....

Nikt nie patrzy na znaki, albo ludzie jeżdżą na pamięć albo mają w d...pie to że nie można tam wjeżdżać od strony 11 listopada czy tez Traugutta.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl