Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zbite lustro - kolejny list do redakcji

Kilka dni temu do naszej redakcji zwrócił się pan Piotr, który za naszym pośrednictwem zerócił się do Urzędu Miasta Luboń z prośbą o naprawienie lustra ustawionego od strony ronda Żabikowskiego.

Około 3 lat temu byłem wnioskodawcą pomysłu ustawienia lustra wypukłego komunikującego wizualnie ścieżkę rowerową od strony ronda Żabikowskiego z wyjazdem z kompleksu handlowego Biedronka/Pepco z uwagi na myjnię samochodową uniemożliwiającą jakąkolwiek wzajemną widoczność. Niestety, w ostatnich dniach jakiś wandal usunął lustro, pozostał stojak i mocowanie. Czy można liczyć na naprawienie? Sprawa jest bardzo poważna, bo realne niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia rowerzystów powróciło - napisał Czytelnik.

Sprawę przekazalismy do Urzędu Miasta Luboń. Ponizej publikujemy odpowiedź z urzędu oraz kolejny list od pana Piotra. 

W odpowiedzi na zapytanie w sprawie lustra drogowego przy wyjeździe z kompleksu handlowego zlokalizowanego przy Rondzie Żabikowskim informuję, że nowe lustro zostało zamontowane.

UML

Na wstępie bardzo dziękuję za tak szybką reakcję na mojego maila z dnia 24.07 w sprawie lustra wypukłego przy ul. Puszkina u zbiegu ścieżki rowerowej i wyjazdu z kompleksu handlowego Biedronka. Lustro zostało ponownie zamontowane we właściwym miejscu. Nie chciałbym jednak wyjść na marudnego malkontenta, ale z przykrością muszę stwierdzić, że jest wadliwie ustawione. Nie wiem jak to wygląda z pozycji kierowcy wyjeżdżającego z kompleksu, ponieważ nie jestem kierowcą, ale z punktu widzenia rowerzysty jadącego od strony ronda Żabikowskiego jedyne co w nim mogę dostrzec to narożnik wiaty myjni samochodowej. Niestety, jezdni wyjazdowej z kompleksu handlowego wraz z ewentualnymi pojazdami zagrażającemu bezpieczeństwu rowerzystów nadal nie widać.. Zwracam się z uprzejmą prośba ponownie w tej sprawie, licząc na odpowiednie skorygowanie ustawień lustra przez odpowiednie służby - pisze pan Piotr.

izi

Odpowiedzi

W tym miejscu powinien być znak stopu a nie lustro .
Bezwzględny stop .

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl