Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Bałagan na ulicy Chudzickiego - list do redakcji [odpowiedź od SMML]

Kilka dni temu do naszej redakcji napisał mieszkaniec z okolic ulicy Chudzickiego, który zwrócił się z prośbą o interwencję w sprawie bałaganu jaki panuje tam po zakończonym pierwszym etapie inwestycji, która ma miejsce w tym rejonie.

Zwracamy się z prośbą o podjęcie interwencji w sprawie skandalicznego bałaganu na ul. Chudzickiego w Luboniu. Deweloper zakończył pierwszy etap inwestycji, mimo to wciąż zajmuje teren należący do Miasta. Na poboczu od miesięcy zalegają całe hałdy niebezpiecznych śmieci: odpadów budowlanych, gruzu, a także plastikowych odpadów komunalnych. Skandaliczne jest to, że nie reaguje dział ochrony środowiska, wyżej wymienione śmieci są zwyczajnie szkodliwe, szczególnie w 40 stopniowym upale. Na potępienie zasługuje to, że budowa drugiego etapu inwestycji jest nieogrodzona, bez tablicy informacyjnej! Czy musi dojść do tragedii żeby władze miasta powzięły stosowne kroki? Bulwersująca jest nieudolność straży miejskiej, która raz po raz pojawia się na osiedlu, ale nie idą za tym ŻADNE działania, które sprawiłyby, że ulica Chudzickiego wygląda w końcu jak miejsce w środku Europy, a nie fawele w Ameryce Południowej - pisze Czytelnik (pis.oryg.)

W dniu wczorajszym otrzymaliśmy odpowiedź ze Straży Miejskiej, która publikujemy poniżej. 

Informujemy, że Straż Miejska Miasta Luboń podejmuje wszelkie, możliwe działania aby wyegzekwować na właścicielu budowy przy ul. Chudzickiego usunięcie zalegających tam odpadów. W efekcie, nasze interwencje doprowadziły do usunięcie znacznej części tych odpadów w dniu 11.07.2019 oraz deklaracji że deweloper odpowiedzialny za taki stan rzeczy regularnie będzie sprzątał wskazane miejsce. Częste kontrole Straży Miejskiej w tym miejscu mają za zadanie stałe monitorowanie sprawy i w razie konieczności ponaglanie właściciela budowy do usunięcia zalegających śmieci.

Informuję, że tablica informacyjna znajduje się w dwóch miejscach i dotyczą ona całości budowy (etap 1 i 2) a ogrodzenie oddziela jedynie teren gdzie znajduje się 2 etap budowy ze względu na bezpieczeństwo. Miejsce gdzie zakończył się 1 etap budowy nie jest ogrodzone ze względu na fakt iż obecnie wprowadzają się tam nowi mieszkańcy – ogrodzenie utrudniało by im poruszanie się w tym miejscu.

Dziękujemy za wszelkie sugestie w tej sprawie – sprawę tą na bieżąco monitorujemy!

Z wyrazami szacunku
Komendant
Straży Miejskiej w Luboniu
Łukasz Kołcz

hak

Odpowiedzi

Jeśli służby miasta nie reagują, proszę wysłać stosowne pismo do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego (przy ul. Zielonej w Poznaniu). Zgodnie z prawem budowlanym teren MUSI być ogrodzony, posiadać tablicę informacyjną a wszelkie śmieci i odpady zagospodarowane bądź zabezpieczone. W innym wypadku nadzór nałoży stosowne kary.

W sprawie ul. Chudzickiego to juz w ostatnim czasie drugie pismo...i jak mniemam od tej samej osoby.... Bardziej wydaje mi sie że te skargi sa pisane ze zwyklej ludzkiej zazdrości ze jeszcze ktoś moze mieszkac obok mnie. Wydaje mi sie ze autor owych skarg wybudowal sobie domek na uboczu a teraz gdy buduja sie tam inni to mu przeszkadza... Zapomnial chyba jak wyglądał teren gdy on budował swój dom... Wiadomo ze jak jest budowa w trakcie to bałagan bedzie jeszcze dlugo dla pocieszenia dodam - gdyby autor chcial wiedziec ostatnni trzeci etap zakonczy sie w 2020 jak wszystko pojdzie zgodnie zplanem. Bo jesli dewloper bedzie zmagal sie ze skargami a to zapiaszczona droda a to balagam to hoho.... moze i do 2022 nie skoncza...

buduję aktualnie dom. teren ogrodzilem, smieci sa zabezpieczone - wszystko zgodnie z litera prawa. dlaczego deweloper nie moze zrobic tego samego. Generalnie szkoda, ze w tak fajnym miejscu buduje sie takie male blokowisko...wszedzie te lokale mieszkalne...wiem, ze taniej etc. no ale...wspolczuje mieszkancom tej ulicy, ruch bedzie niesamowity...a kolejna dzialka na sprzedaz przewiduje budowe sklepu wielkopowierzchniowego...to sie dopiero zacznie...a swoja droga, deweloper nie jest czasem radnym?

W którym miejscu ma być sklep wielkopowierzchniowy ? Bo mam plany zagospodarowania przestrzennego z tej okolicy i nie ma tam przeznaczenia na sklep.

teren który jest za budowanym osiedlem, na prawo od nowopowstałej hali. Teren jest na sprzedaż aktualnie (jeżeli dobrze pamiętam ok. 6tys m2) z przeznaczeniem opisanym we wcześniejszym poście (aczkolwiek nie śledzę na bieżąco zmian MPZP, więc mogło się coś pozmieniać). Jak ktoś zainteresowany, to może się dopytać dalej.

Ale przecież takie śmieci jak na zdjęciu można na bieżąco składować w kontenerze do wywozu odpadów. Jak przyjdzie porywisty wiatr to folia będzie fruwać w całej okolicy! I kto to wtedy pozbiera? Taka sytuacja to zwykła bezmyślność. Skarga jest jak najbardziej uzasadniona.

Jaka to firma, dlaczego nie ma informacji?

Ten "czytelnik", który spędza życie na wyłapywaniu papierków i bieganiu na skargę do UM już mnie pomału mierzi. Jestem przekonany, że to nikt z mieszkańców nowo powstałego osiedla a jak mniemam ktoś z początkowej części tej ulicy. Żal ci d..ę ściska, że będziesz miał innych mieszkańców wokół ??? Mogłeś sobie kupić cały teren aż do Wir i zrobić pole truskawek. Ciesz się barani łbie, że ludzie chcą mieszkać w Luboniu, rozwijać to miasto, płacić tu podatki itd. Jak nie chcesz patrzeć na budowę to tam nie wjeżdżaj. Wyjazd do miasta jest w kierunku Fabrycznej czyli w przeciwną stronę. To tak jakby siadać specjalnie w gów..o i krzyczeć, że spodnie śmierdzą. Im szybciej skończy się budowa tym szybciej będzie posprzątane, ale przez takich oszołomów wszystko odwleka się w czasie. Dajcie ludziom pracować a krzykacze niech sobie jakieś hobby znajdą.

Zgadzam się w 100% z Twoja wypowiedzią, piona!

Gołym okiem widać, że część komentarzy pod artykułem jest pisana przez osoby związane z deweloperem, osoby te przytaczają daty ukończenia osiedla i grożą, że w przypadku skarg budowa może się przedłużyć - nikt inny nie jest tak poinformowany. Co by nie pisać, widok takiego bałaganu rzuca blady cień na dewelopera, abstrahując, czy osoba prywatna mogłaby sobie składować tony śmieci na miejskim trawniku, czy na terenie miejskim bez konsekwencji? Kwestia zabezpieczenia budowy to już kwestia osobnych organów - oby nie doszło do jakiegoś wypadku.

Chłopie głupoty opowiadasz i teorie spiskowe snujesz. Jestem właścicielem jednego z domów tam i bardzo chcę już mieć zrobioną drogę i resztę ogrodzenia. Ot, cała filozofia. Nie wierzę by którykolwiek z właścicieli miał tutaj obiekcje. Mają je za to ci, których tu w ogóle nie ma. Wczesną wiosną jak polecieliście na skargę, że ulica brudna to potem cały dzień zapierdzielał chłopak z ekipy budującej na koparce i sprzątał a dach miałem nie zrobiony i lała się woda do domu. Im i tak brakuje ludzi efektem czego już straciłem masę pieniędzy na tym opóźnieniu bo dom zamiast w marcu odebrałem w czerwcu. Szukajcie sobie bałaganu na swoim podwórku i dajcie to dobudować do końca bo my też chcemy normalnie zacząć mieszkać. Tyle i tylko tyle mądralo.

to

to pomożcie deweloperowi. posprzatacje śmieci, posprzatajcie ulice, tak, żeby deweloper mógł spokojnie skończyć budowę i żebyście mogli czym prędzej zamieszkać.

Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych

Może redakcja usunie wypowiedzi tegoż osobnika. Nie powinno tolerować się chamstwa. Proponuję również zabezpieczyć IP i skierować sprawę do sądu. Ciekawe czy tam Piotr Ciszak będzie taki butny i wulgarny.

W przeciwieństwie do autora bezimiennego ja piszę pod własnym nazwiskiem. Piszę co mnie boli a moje zdanie popiera sporo mieszkańców tutejszych, którym wasze donosy zatruwają życie. Idź gdzie chcesz - do sądu czy do Kasi z Bravo Girls, w każdym razie zajmij się czymś, bo ewidentnie się nudzisz.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginęła kotka w okolicy ul. Krętej!
 • Dam pracę
  Pani do sprzatnia
 • Inne
  Zaginął kot
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę pomieszczenie