Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Podpisanie umowy na zakup 4 nowych autobusów

W dniu 11 czerwca w siedzibie Urzędu Miasta Luboń podpisano umowę na zakup kolejnych 4 nowych autobusów marki Solaris Urbino 12 dla Przedsiębiorstwa Transportowego TRANSLUB. Zgodnie z umową producent dostarczy autobusy w ciągu 360 dni od daty podpisania umowy. Zakup nowych autobusów jest częścią projektu realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, „Kompleksowe przedsięwzięcie w zakresie rozwoju i promocji zrównoważonej mobilności miejskiej w Mieście Luboń z priorytetowym znaczeniem niskoemisyjnych form transportu oraz Inteligentnych Systemów Transportowych". Warto wspomnieć, że częścią projektu jest uruchomiony system Lubońskiego Roweru Miejskiego gdzie ostatni miesiąc pokazał, że Lubonianie chętnie korzystają z nowego środka transportu.

Parametry techniczne autobusów

  • klasy MAXI (100% niskiej podłogi, brak progów poprzecznych wzdłuż całego ciągu komunikacyjnego, drzwi wejściowe bez stopni);
  • długość autobusu: 12 m (+/- 20 cm);
  • pojemność pasażerska: min. 90 miejsc (w tym min. 28 miejsc siedzących);
  • trzydrzwiowe w układzie 2-2-2;
  • wewnętrzny i zewnętrzny system informacji pasażerskiej:
  • klimatyzacja miejsca pracy kierowcy oraz pasażerów;
  • skuteczny system ogrzewania i wentylacji wewnątrz autobusu (duże okna przesuwane o wysokości czynnej min. 40 cm, dwa szyberdachy otwierane elektrycznie przez kierowcę);
  • w wejściu ręcznie rozkładana rampa najazdowa dla wózków inwalidzkich, w rejonie drugich drzwi wydzielona zatoka dla mocowania wózka inwalidzkiego;
  • Nowe pojazdy komunikacji miejskiej zastąpią przestarzały (około 20-letni), wysoce awaryjny, nieefektywny ekonomicznie i ekologicznie tabor spełniający normę spalania EURO-1 (4 szt.).

Zakup zrealizowano w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Działanie 3.3 „Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska”, Poddziałanie Poddziałanie 3.3.1 Inwestycje w obszarze transportu miejskiego. Umowa opiewa na kwotę 4 599 708,00 zł, a dofinansowanie wynosi 85%.

UML

Odpowiedzi

klx

To kto w końcu odpowiada za transport publiczny w Luboniu ZTM Poznań czy TRANSLUB Luboń bo czegoś tu nie jarze bo z tego mi wynika że za koszty czyli Autobusy przystanki ich postawienie renowacja i utrzymanie odpowiada Luboń a zyski idą do Poznania bo bilety są ZDM i ciekawi mnie o ile wzrosną ceny i tak już horrendalnie drogich biletów.

Transport publiczny w Luboniu to dno dna no ale rządzący zareagują tak szybko jak w sprawie Straży Miejskiej gdzie głosy o postępowaniu strażników i co oni wyprawiają a pani burmistrz zareagowała dopiero po upublicznieniu nagrań.

Przepraszam czy czegoś nie zauważyłem? Oprócz tego, że komendant się zwolnił to jak jeszcze "zareagowała" p.bumistrz? Zlikwidowała tą niepotrzebną formację, zwolniła vice burmistrza mającego nad strażą miejską pieczę, a może chociaż dostał po pensji?

Nowe, nowe, nowe... a na najdłuższej linii autobusowej 603 jeżdżą stare, śmierdzące olejem, bez klimatyzacji (lub czyś co je udaje) autobusy. Dlaczego nie widać NOWYCH autobusów na tej linii?

A przeczytałeś/aś w ogóle artykuł? Dopiero podpisali umowę kupna. Autobusy dostarczą w ciągu 360 dni po podpisaniu umowy.

Tylko,ze nowe autobusy juz są. Jak nie wiesz to nie dyskutuj. Tez to zauważyłem. Biały,smierdzacy , z siedzeniami bocznymi autobus jeździł na lini 603,a nowiutki autobus z klimą na 651....

A jak niby jeden autobus ma jednocześnie jeździć na dwóch liniach? Powoli wymieniają tabor. Zamówili następne to pewnie i na linii 603 będą nowe jeździły, bo mają wycofać stare autobusy. Tak trudno zrozumieć?

Oj widze,że kumasz kiepsko. Poczytaj ile miasto kupiło busów. A znasz pojecie rotacji?

Oświeć mnie zatem, ile kupiło busów - nie wiem po co im busy, jak już coś to miasto kupuje autobusy. Ostatnio kupiono 2 hybrydy dzięki dofinansowaniu unijnemu. Te, które teraz zamówiono, też są finansowane z funduszy unijnych. Jeśli w projekcie napisano, że taki a taki autobus będzie jeździł na takiej a takiej linii to nie ma możliwości, żeby jeździł na innej -przynajmniej przez okres 5 lat (tyle wynosi trwałość projektów infrastrukturalnych). Jeśli w tym nowym projekcie założono, że na konkretnej linii jeździ stary wysłużony autobus, to ten nowy ma go bezpośrednio zastąpić. Nie ma możliwości rotacji. Wiedziałbyś to, gdybyś trochę poczytał, ale niestety to trudna umiejętność. Nic nie kumasz, gdybyś kumał, to może nie jeździłbyś autobusem i nie narzekał na warunki.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl