Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Niebezpieczne drzewo? - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Do naszej redakcji napisała pani Patrycja, która zwróciła uwagę na stwarzające zagrożenie drzewo znajdujace się przy ulicy 11-go Listopada.

Piszę z sprawie drzewa na ulicy 11-ego Listopada przy ul. Klonowej. Drzewo od zeszłego roku nie kwitnie. Czy ktoś z odpowiednich służb się tym zajął czy ma spaść komuś to drzewo na głowę lub dom? - pyta pani Patrycja

Po publikacji listu otrzymalismy z Urzędu Miasta Luboń poniższą odpowiedź. 

Szanowni Państwo,
W nawiązaniu do zapytania zamieszczonego na e-lubon: „Niebezpieczne drzewo ? – list do redakcji”, uprzejmie informuję, iż przedmiotowe drzewo zostanie wycięte w najbliższych dniach.
Procedura uzyskania decyzji na wycinkę, rozpoczęła się już we wrześniu 2018 – projektem uchwały w sprawie: zniesienia form ochrony przyrody z drzew rosnących w alejach drzew pomnikowych w granicach administracyjnych miasta Luboń. Projekt uchwały następnie został uzgodniony z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska z dnia 30 października a wartość pomnikowa drzew została zniesiona uchwałą nr III/22/2018 Rady Miasta Luboń z dnia 17 grudnia 2018 r.
Dnia 10 stycznia 2019 r. wystąpiono do Starosty Poznańskiego oraz równocześnie do Konserwatora Zabytków z wnioskami, o usunięcie łącznie 9 szt. drzew pomnikowych, w tym przedmiotowego drzewa rosnącego przy ul. 11 Listopada. Komplet decyzji uzyskano 30 kwietnia 2019 r.
W dniu 17 maja, wyłoniono Wykonawcę na wycinkę drzew. Umowa z Wykonawcą została już podpisana, w związku z tym, w najbliższych dniach przeprowadzone zostaną prace wycinkowe.

Z poważaniem
Karolina Szerłot
Wydział Planowania, Rozwoju i Ochrony Środowiska

izi

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Szukam pracy
  Korepetycje
 • Szukam pracy
  Język francuski
 • Inne
  Spacerek!
 • Dam pracę
  Ochrona- Komorniki
 • Dam pracę
  Kafelkarz!
 • Dam pracę
  Praca na stacji paliw w Luboniu
 • Dam pracę
  Pracownik Ochrony (Biedronka)
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki