Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zagadnienia związane z zakresem emerytur i rent - spotkanie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Urząd Miasta Luboń serdecznie zapraszają Mieszkańców na spotkanie, którego tematem będą "Zagadnienia związane z zakresem emerytur i rent". Eksperci ZUS będą do Państwa dyspozycji w dniu 17 maja 2019 roku w godzinach od 11.00 do 14.00 w holu Urzędu Miasta Luboń. Zachęcamy do przyjścia i skorzystania z porad.

UML

Odpowiedzi

W czwartek i piątek trójka młodych ludzi z Poznania prowadziła spotkanie dotyczące aktywizacji seniorów.
Z Lubonia byli stali uczestnicy zajęć w Wigorze i 4 -5 osób z miasta. Duża część uczestników Wigoru wybyła po posiłku. Czy dlatego, że daleko, czy dlatego, że za mało informacji.
Wklejam wypowiedź seniorki z powiatu Konin;Niestety, to emeryci sami powinni wskazać na swoje potrzeby i domagać się ich zaspokojenia. Ale większość starszych osób tak uwierzyła w to że już nic im się od zycia nie należy że godzi się na rolę piątego koła u wozu lub darmowej służby. I nie trzeba wiele, nie trzeba nikogo uszczęśliwiać na siłę. Wystarczy niekiedy znaleźć miejsce gdzie mogliby się spotkać, posiedzieć, poplotkować, wypić kawę, herbatę lub ziółka i od czasu do czasu razem gdzieś wyjśc. Nic na siłę. Przez dwa lata raz w tygodniu prowadziłam w dziennym domu pobytu dla seniora zajęcia z robótek ręcznych. Na początku panie stwierdziły że są już za stare żeby się czegoś nauczyć, że ręce już nie do takich prac, że najlepiej jak zostawię je w spokoju. Ale ja człowiek uparty stwierdziłam że jestem starsza od połowy z nich , a ponieważ nie jestem geniuszem to i one zrobią to samo co ja. Dobierałam nieskomplikowane i szybkie do wykonania prace., Po pół roku panie zgodnie stwierdziły że podoba im sie to. Tym bardziej że wykonane prace mogły zabrać do domu i pokazać. I okazało się że wnuki i dzieci zupełnie inaczej zaczynają postrzegać swoje babcie i matki. Miały się czym pochwalić, co pokazać, wzrosła ich samoocena i pewność siebie. Później to nie ja panie a one mnie ponaglały do pokazywania coraz to nowszych pomysłów. Po dwu latach, kiedy projekt się kończył wszyscy płakali, tak zżyli się z sobą .
17 można będzie się spotkać z ZUSem

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekun osoby starszej
 • Sprzedam
  Dom z potencjałem w świetnej lokalizacji na sprzedaż
 • Wynajem - oferuję
  miejsca postojowe do wynajęcia w NCL
 • Inne
  Zaginął rudy kotek
 • Dam pracę
  DHL Robakowo k/Poznania: PRACOWNIK MAGAZYNOWY
 • Dam pracę
  Praca w przedszkolu w Luboniu