Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Piwo z kulturą – IX Szreniawski Festiwal Piwa

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza 12 maja br. w godzinach od 12.00 do 19.00 do udziału w imprezie plenerowej "Piwo z kulturą – IX Szreniawski Festiwal Piwa". Jest to już kolejna edycja Festiwalu Piwa, odbywającego się rokrocznie na terenie tutejszego muzeum. Głównym celem przedsięwzięcia jest przedstawienie historii i tradycji spożywania piwa na ziemiach polskich oraz przybliżenie sposobu jego warzenia. Wydarzenie ma charakter edukacyjno-rekreacyjny i jest przewidziane głównie dla osób dorosłych. Zapraszamy jednak całe rodziny, ponieważ dla dzieci przygotowaliśmy grę terenową. Podczas jej rozwiązywania najmłodsi zdobędą wiedzę o naszym muzeum. W czasie imprezy zaprezentowane zostaną plansze graficzno-tekstowe z ciekawostkami na temat historii piwa oraz wystawa birofilska pochodząca ze szreniawskich zbiorów. Przedstawimy ponadto małe i średnie browary, funkcjonujące obecnie w Wielkopolsce, charakteryzujące się produkcją wyjątkowych i rzadko spotykanych piw.

W programie znajdują się między innymi:
- ciekawostki piwne
- występ grupy teatralnej „Circus Ferus”
- konkursy dla publiczności (m.in. zostań degustatorem piwnym)
- prezentacja piw małych i średnich browarów
- wystawa zbiorów birofilskich: kolekcja etykiet, kapsli piwnych
- poczęstunek produktami spożywczymi na bazie piwa
- kuchnia piwna
- quiz piwny
- stanowisko piwowara domowego
- wypiek chleba w tradycyjnych piecach chlebowych

Ponadto:
- pokaz uruchamiania małych maszyn rolniczych
- prezentacja samochodów rolniczych marki Tarpan
- prezentacja zabytkowych Syren i Warszaw
- zwiedzanie dostępnej części zabytkowej Gorzelni
- przejazdy bryczką dla dzieci
- stanowisko edukacyjne dla dzieci
- gra terenowa dla rodzin

Dla mieszkańców Poznania Koleje Wielkopolskie przewidziały dojazd do Szreniawy i z powrotem za 5 zł (dot. wyznaczonych godzin).
Szczegóły na: www.koleje-wielkopolskie.com.pl

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

Odpowiedzi

Pewnie! rozpijajcie Polaków tym piwskiem! lub raczej wyrobem piwskopodobnym! I później się dziwić ,że tyle wypadków na budowach i na drogach, tyle tragedii w rodzinach, tyle chorób odalkoholowych!To już lepiej propagujcie życie w trzeźwości ze sportem za pan brat!

Czy słyszałeś kiedykolwiek o kulturze picia? Rozumiem, że dla Ciebie picie oznacza nawalenie się do upadłego. Wyobraź sobie, że są ludzie, którzy piją alkohol dla przyjemności w małych ilościach, robią to po pracy i o zgrozo nie wsiadają po nim za kierownicę. W Szreniawie nie ma wyrobów piwskopodobnych, w które zaopatrujesz się w markecie tylko piwa rzemieślnicze. Okazjonalne picie alkoholu nie wyklucza również uprawiania sportu. Zgadzam się z jednym - jeśli ktoś jest tak słaby psychiczne jak Ty, to nie powinien w ogóle tykać alkoholu a najlepiej nie wychodzić z domu. Tyle pokus czyha na zewnątrz.

Jesteś producentem piwska czy dystrybutorem?Nie słyszałem o kulturze picia piwa w polskim wydaniu ! Nieubłagane statystyki (lawinowy wzrost konsumpcji piwa i wszelkiego innego alkoholu przez Polaków ) przeczą Twoim wywodom! Zostańmy każdy przy swoim zdaniu!

Bystry Według danych Eurostatu spożycie alkoholu na głowę w Niemczech jest sporo, i to całkiem sporo wyższe niż w Polsce. (sprawdź) A tu ciągle wbija się w głową że mamy ich naśladować. Masz jakieś kompleksy?

"Nie słyszałem o kulturze picia piwa w polskim wydaniu !"
Przykro mi, że masz takie smutne doświadczenia życiowe. Musisz mi jednak na słowo uwierzyć, że nie każdy w Polsce pochodzi z rodziny patologicznej. To nie wina alkoholu, że ktoś go nie potrafi spożywać w normalnych ilościach. To zawsze wina człowieka. Jeśli żona Cię zdradza, to wina faktu, że seks istnieje, czy wina puszczalskiej żony? Jakoś ja nie zdradzam, nie palę i nie jestem alkoholikiem, mimo, że wszystkie powyższe jest tak łatwo dostępne. Alkohol bardzo lubię, tak samo jak lubię steki, owoce morza, sushi i lody, ale przecież nie jem ich codziennie. Należy rozpowszechniać właśnie taką kulturę spożywania alkoholu, gdzie pije się go dla smaku a nie po to, by upić się do nieprzytomności. Jak nie potrafisz pić z umiarem, to go nie pij w ogóle słaby marny człowieku.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekun osoby starszej
 • Sprzedam
  Dom z potencjałem w świetnej lokalizacji na sprzedaż
 • Wynajem - oferuję
  miejsca postojowe do wynajęcia w NCL
 • Inne
  Zaginął rudy kotek
 • Dam pracę
  DHL Robakowo k/Poznania: PRACOWNIK MAGAZYNOWY
 • Dam pracę
  Praca w przedszkolu w Luboniu