Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Sukces Lubonian na mistrzostwach Europy karate w Norwegii

6 kwietnia 2019 roku w godzinach wieczornych dotarła do nas z bardzo dobra wiadomość z dalekiej Norwegii. W miejscowości Stavanger na terenie kompleksu sportowego Clarion Syavanger Energy rozgrywane były Mistrzostwa Europy federacji Japan Karate Association. Do 9-cio osobowej reprezentacji kadry Narodowej powołanych zostało dwóch lubonian: Marcin Kosmalski i Maciej Kosmacz. Powołanie to było ogromnym wyróżnieniem i zwieńczeniem sukcesów osiągniętych w turniejach krajowych w tym Mistrzostwach Polski. Na wieść o powołaniu lubonianie rozpoczęli 3 miesięczny cykl przygotowań. Oprócz systematycznych treningów realizowanych w obiekcie sportowym LOSIR-u, kadrowicze realizowali treningi wytrzymałościow w siłowni czy na basenie. Często można było też spotkać naszych sportowców na Wzgórzu Papieskim czy terenach rekreacyjnych "Szachty", gdzie szlifowali formę. Czas na przygotowanie do mistrzostw kurczył się w zastraszającym tempie ale dzięki wzmożonym treningom oraz rygorom jakim poddali się nasi karatecy forma poszybowała w górę. W sobotę 06 kwietnia o godzinie 9:00 rozpoczęły się rozgrywki. Najpierw wystartowali zawodnicy w konkurencji Kata. Niestety Polacy nie odnotowali sukcesu zajmując 6 miejsce. W czasie gdy na matach odbywały się pokazy techniki i precyzji Lubonianie rozgrzewali się do kolejnej konkurencji - walk Kumite Indywidualne, czyli walki sportowej. Konkurencja Kumite indywidualnej rozgrywana była na 4 matach a starowało w niej 60-ciu zawodników, reprezentujących 23 kraje. Konkurencja ta rozgrywana była w kategorii "senior" bez podziału na wagę zawodników. W tej kategorii Marcin Kosmalski po trudnej walce zmuszony był uznać wyższość zawodnika z Belgii.
Maciej Kosmacz po kilku pojedynkach dotarł do wali o ćwierćfinał. Niestety po dogrywce przegrał z reprezentantem Niemiec 1:0. Po tych wyczerpujących pojedynkach nieodzowna okazała się pomoc fizjoterapeuty, który zmuszony był do działania aby przygotować naszych zawodników do konkurencji drużynowej. W pierwszej rundzie nasza reprezentacja: Marcin Kosmalski, Maciej Kosmacz i Jakub Malicki (Grodzisk Mazowiecki) zmierzyła się z Niemcami wygrywając stosunkiem punktów 2:1. W drugiej rundzie naszymi przeciwnikami byli Włosi, którzy dość łatwo ulegli naszym karatekom stosunkiem punktów 2:0. Ostatnim przeciwnikiem była drużyna z Rosji, która pokonała naszych w pojedynkach:
Marcin Kosmalski-przegrana, Jakub Malicki – przegrana, Maciej Kosmacz-remis. Bardzo wysoki poziom wyszkolenia zawodników z Rosji zaowocował tytułem Mistrzów Europy, który zdobyli w tegorocznych mistrzostwach. Norweski turniej charakteryzował się bardzo wysokim poziomem uczestników. Nasi zawodnicy z podniesioną głową wracają do Polski z brązowym medalem Mistrzostw Europy. Był to zrealizowany "plan minimum" jaki sobie założyli nasi sportowcy. Więcej szczegółów, relacje foto i video obejrzeć można na stronie lubońskiego klubu "Samuraj Wielkopolska" na Facebooku.
Serdecznie gratulujemy!

P.K.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginęła kotka w okolicy ul. Krętej!
 • Dam pracę
  Pani do sprzatnia
 • Inne
  Zaginął kot
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę pomieszczenie
 • Dam pracę
  Praca- wypełnianie ankiet