Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Światełko dla edukacji na Wzgórzu Papieskim

Wczoraj o godzinie 20.00 na Wzgórzu Papieskim w Luboniu odbyło się spotkanie nauczycieli, rodziców oraz uczniów w ramach akcji "Światełko dla edukacji" symbolizującej poparcie dla strajkujących nauczycieli i koniecznych zmian w systemie oświaty. Po kilku słowach uczestnicy akcji utworzyli duży wykrzyknik, a następnie zatańczyli poloneza.

Dzisiaj po raz pierwszy swój egzamin piszą ósmoklasiści, którym życzymy powodzenia i trzymamy mocno kciuki! 

izi

fot.: 

Ania

Odpowiedzi

Nie tylko nauczycieli, uczniów i rodziców, byli też inni,którzy przyszli pokazać,że los edukacji jest dla nich ważny.

Pamiętam podobny wiec poparcia dla KOD-u na Łęgach Dębińskich -kilka lat temu! Cel był podobny-zdyskredytować Władzę!To żenujące i oczywiste!

!

Władzę akurat mamy taką, że należy ją dyskredytować na każdym kroku!

Mamy demokrację, władza została wybrana większością głosów i trzeba się z tym pogodzić i ją popierać, skoro sądzisz że mamy złą władzę to twój problem i sobie strajkuj!

Owszem, została wybrana większością głosów tych, którzy poszli na wybory (co nie znaczy, że większością głosów Polek i Polaków!), ale absolutnie nie muszę się z tym godzić i ich popierać!

Jak nie poszedłeś na wybory to do kogo masz pretensje?Powinieneć dostać mandat za pasywną postawę obywatelską!

'@wp" Jeśli większość nie szanuje i nie liczy się z głosem mniejszości to nie ma demokracji. Hitler i Stalin też chełpili się poparciem większości.

Tusk też miał większość kiedy kradł moje pieniądze. W majestacie prawa. ZŁODZIEJ !!!!

Możesz objawić:) szykany,naciski, groźby, szantaże( Ciebie? za co?:) jakimi zostałeś-(a jeśli, jak raz, nie ty, a reszta polskiego narodu) za niegłosowanie na PiS? Tak w szczegółach, łącznie z karami partyjnymi, nawet jeśli partii tej nie ma, choć jej "niema".

Twój komentarz to jeden wielki strajk nauczycieli czy twój? Może próbowali cię czegoś nauczyć a im nie wyszło a może byłeś tak "pilnym" uczniem, że się nie dało. Niby wszyscy mają głowy puste i chłonne wiedzy, twoja była już pełna i dlatego taki komentarz. Pozdrawiam.

Raz jeszcze przeczytaj com napisał. Ze zrozumieniem. Zakładam p.Poszkodowany że to coś wyżej pisał. dotycz mnie. Wolno i ze zrozumieniem!

były rodziny nauczycieli i znajomi, i ci co się chcą podlizać ,ogólnie mało ludzi

Nauczyciele w ostatnich dniach bardzo dużo stracili, bo stracili autorytet.

naprawdę jak na Luboń mało ludzi widać na zdjęciach,chyba nauczyciele,ich znajomi ,rodziny i uczniowie LIZUSY

Nawet nie wszyscy nauczyciele przyszli. Samych szkół podstawowych jest w Luboniu pięć. W każdej zatrudnionych jest kilkudziesięciu nauczycieli, a tu raptem przyszło tylu z rodzinami na to całe wydarzenie.

Fotki z impreSki:) takie jakieś rozmyte:) Fotę z drona dać, wysokiej rozdzielczości, lepiej widać będzie psie kupki i to całe masowe poparcie. Tak nawiasem; na e-lubon większe niż w realu. Co jest grane? :))

Kółko wzajemnej adoracji co widać na fotkach. Trochę przesada z tym poparciem...
Jak dla mnie forma strajku bardzo wygodna dla nauczycieli....ale czy będzie skuteczna? "Strajkuję w godzinach pracy a po idę do domu i mam święty spokój..." dokąd to ma zaprowadzić? Rząd ma się z tego tytułu ugiąć i spuścić na siebie lawinę strajkujących w każdej branży? Nieeeee wydaje mi się...

Rząd, szastając pieniędzmi i rozdając je na prawo i lewo za nic musi się liczyć z tym, że kolejne grupy będą się upominać o godziwe wynagrodzenie za ich pracę. Ale dyletanci, którzy nami rządzą nie myślą racjonalnie i nie potrafią tworzyć ciągów przyczynowo-skutkowych....

A dlaczego "szasta na prawo i lewo?" tzn ze innym sie nie nalezy? 500+nauczyciele tez dostaja, 13 dla emerytow tez bedzie dla nauczycieli co prawda nie aktywnych juz ale bedzie.Przeciez podwyzki sa przewidziane dla nauczycieli ale stawka jest tak zaporowa jak nigdy.A dlaczego dyletanci ? przyczyna jest strajk o znamionach politycznych pod plaszczykiem podwyzek a skutkiem brak poparcia przez rodzicow , uczniow i ogolnie spoleczenstwa.A poniewaz nie takiego efektu oczekiwali strajkujacy wiec stad ta frustracja i szukanie roznych sposobów na uwiarygodnienie swojej postawy.

Przed chwilą nasz umiłowany Premier Morawiecki ogłosił, że środki z OFE trafią na IKE po pobrabiu opłaty przekształceniowej 15%. To jest dopiero prawdziwa kradzież pieniędzy przez PIS. Z tych ukradzionych pieniędzy współfinansowany ma być dodatkowy deficyt budżetowy na 5 Kaczyńskiego. Skoro to my płacimy za te obietnice, to po stokroć wolę dać na oświatę - żeby teraźniejszość nauczycieli była lepszą przyszłością moich dzieci -niż na ordynarną kiełbasę wyborczą za którą Kaczyński kupi głosy na kolejne 4 lata rządów.

Rozwiń skróty " środki z OFE trafią na IKE " i z pomocą kogoś rozsądnego załap. Już rudy(link) Ci to wyjaśnił czym jest OFE, a Ty nadal nie żarzysz. 15% na uratowanie swojej własności z łap oszusta nie jest wielką ceną. Ktoś ma robić,Tobie to za friko? Nie da rady, za głupotę płaci się. Zdziwiony?
https://www.youtube.com/watch?v=Q3-OwDLizVE

Pieniądze nie muszą trafić do IKE z 15% podatkiem
tylko mogą do ZUS z 0% podatkiem. Jak kto woli.
Tylko jak będziesz je miał wypłacane z ZUSu to każdy płaci podatek od emerytury 18%,
Więc ten co skieruje je do IKE zyska 3%, bo zapłaci 15% podatku zamiast 18%.
Więc w opisanym przypadku PIS nie zabiera, a wręcz przeciwnie - daje.
Nie wiem czy można byc tak głupim żeby tego nie rozumieć,
czy być mądrym i bezczelnie oszukiwać ludzi.

poczekaj jak DONEK tobie coś da a 500+ bierzesz bez mrugnięcia

Żaden dobry pasterz nie zostawia swoich owiec na pastwisku samopas.To że wyście tak postąpili absolutnie dyskwalifikuje WAS jako pedagogów!

"Dzisiaj po raz pierwszy swój egzamin piszą ósmoklasiści, którym życzymy powodzenia i trzymamy mocno kciuki!" Pytanie dzięki komu mogą pisać, bo przecież nie dzięki tym co strajkują.

Jest taka stacja gdzie można zobaczyć rodziców ósmoklasistów i gimnazjalistów którzy są za tym aby egzaminy się nie odbyły, maturzystów którzy są za tym aby nie zostać sklasyfikowanym i dopuszczonym do matury, prominentnych polityków PO lub KO którzy wbrew Zalewskiej doprowadzili do tego że egzaminy się odbyły.

Nie znam takiego rodzica.....kto to pisał????

Jeszcze ciekawsze jest to, że "strajkowicze" swe dzieci wysłali na egzamin organizowany, dzięki wg. nich przez łamistrajków a więc nieważny? Pytanie; kto ma nierówno pod sufitem w takim przypadku. 1. rodzic zwany nauczycielem? 2. dziecię nieszczęsne, bo ma obłudnego rodzica?

Broniacz na taczkę! To największe zło polskiej edukacji. Won!

Jasio! Zgadzam się z Tobą! Trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć!

Bardzo mało ludzi bylo.

jasio Zmień Broniacz szybciutko na Broniarz, bo wyda się że to efekty tego że uczyli Cię nauczyciele nisko opłacani.:))) Walnij jeszcze troszkę więcej takich tekstów, po których nawet monitor siada, bym uwierzył że kasa potrafi to zmienić.

I znów ta biedna zieleń zadeptana. I w imię czego?

A ja trzymam kciuki za mojego synka I za wszystkie dzieci piszące egzamin

Jako pierwszy napisałem komentarz pod tym artykułem, teraz widzę że znikł bez śladu.
Czyli na e-lubon bez zmian. Żenada.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Szukam pracy
  Korepetycje
 • Szukam pracy
  Język francuski
 • Inne
  Spacerek!
 • Dam pracę
  Ochrona- Komorniki
 • Dam pracę
  Kafelkarz!
 • Dam pracę
  Praca na stacji paliw w Luboniu
 • Dam pracę
  Pracownik Ochrony (Biedronka)
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki