Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Czy most połączy Luboń z Czapurami?

Na 15 kwietnia br. zaplanowano spotkanie zatytułowane "Most, który powinien łączyć", które dotyczyć ma idei budowy mostu przez rzekę Wartę w Luboniu. Inwestycja planowana jest przez Starostwo Powiatowe w ciągu najbliższych pięciu lat. Most ma połączyć drogę powiatową w Czapurach z ulicą Armii Poznań w Luboniu mającą status drogi wojewódzkiej.

Społeczność Lubonia obawia się konsekwencji utworzenia takiego połączenia bez stworzenia alternatywnych tras drogowych rozprowadzających ruch samochodów (wiadukt lub tunel nad/pod linią kolejową Poznań-Wrocław, rozbudowa drogi wojewódzkiej i budowa tzw. drogi „południowej” łączącej ul. Armii Poznań w Luboniu z ul. Poznańską w Komornikach). W spotkaniu wezmą udział: posłowie i senatorowie, przedstawiciele Wojewody Wielkopolskiego, Marszałek Województwa, radni Sejmiku, Starosta Poznański, radni Rady Powiatu, radni Rady Miasta Luboń - informuje Małgorzata Machalska Burmistrz Miasta Luboń.

Jednymi z ważniejszych wyzwań rozwijających się aglomeracji poznańskiej i województwa wielkopolskiego są kwestie transportu. Zapewnienie najlepszych i najmniej inwazyjnych dla środowiska możliwości w zakresie codziennego przemieszczenia się wewnątrz aglomeracji setek tysięcy osób to istotne zadanie. Dla Lubonia, który bezpośrednio graniczy z Miastem Poznań i jest dla mieszkańców województwa miastem tranzytowym, to także ogromnie ważna kwestia dodaje.

Ważnym tematem spotkania w dniu 15 kwietnia w Luboniu związanym z komunikacją będzie również oficjalne uruchomienie pierwszej w powiecie poznańskim stacji roweru miejskiego. Budowa systemu roweru i czterech obsługujących go stacji realizowane są w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Docelowo system stanie się alternatywnym środkiem transportu publicznego zarówno w granicach administracyjnych Lubonia jak i w podróżach do i z Poznania.

izi

 

fot.: 

Gazeta Mosińsko-Puszczykowska

Odpowiedzi

Jak zwykle nikt nie myśli, jak przejadą samochody na druga stronę torów. Czapury zyskają, ale Luboń? Zyska korki na ul Armii Poznań...

tia

jakby tam teraz korków nie było

Most łączący z Czapurami, a na każdym innym gigantyczne korki na wjeździe? Może by tak rozbudować najpierw istniejące przy Factory lub przy ul Niezłomnych? Ułatwić wjazd i wyjazd w stronę Komornik?

Pisz do Pana Starosty, może Cię posłucha...

Mosty tu, mosty tam... Luboń-Czapury potrzebne, nie potrzebne, gdzie wolicie stać? Na Armii Poznań w Luboniu, czy na jakimś moście. Każdy jedzie gdzie indziej i każda dodatkowa droga jest dobrą alternatywą. Niezależnie gdzie kto jedzie mosty zawsze zakorkowane, a miasto? Zawsze znajdzie się jakaś uliczka, objazd gdzie każdy da sobie radę. Jeden jedzie z Czapur hmm na Górczyn inny z Lubonia, czy Wir na Starołękę, wiec Hetmańska (most) się luzuje-przykładowo, na mieście sobie ominiecie to i tamto, ale zawsze zakorkowanych pięciu mostów licząc z drugim końcem miasta nie ominiecie :/ Wcale nie powiedziane, że dodatkowy most zakorkuje Luboń, bo o ile z jednej strony będą z niego korzystać, to z drugiej też i to zawsze się wyśrodkuje (między mostami, drogami) z czasem ale zawsze zelży! Mamy mało mostów i każdy kolejny moim zdaniem polepszy komunikację, a tu od Hetmańskiej do Mosiny nie ma ŻADNEGO !!! Ile ludzi by pojechało bokiem z tych, co niby blokują Armii Poznań w Luboniu?

jestem za i to x 5 niech będzie gdzie kolwiek byle by był.A fachowcy od kierownicy którzy korzystają z okolicznych dróg i swoich pojazdów głownie w sobotę jadąc na trasę tygodnia z lubonianki do auchan niech sprawdzą gazetki promocyjne.

Zeby zablokować budowę mostu, trzeba w miejscu gdzie ma powstać przeprawa postawić krzyż. Budowla możne być nielegalna, ważne żeby była duża, najlepiej największa w województwie. Zawsze znajdą się jacyś obrońcy w razie próby jego rozebrania albo przeniesienia.

A Mati Olejniczak z Urzędu Miasta stoi na Armii Poznań z lizakiem i kieruje ruchem :)

Po co ten most?
Chyba tylko po to aby był. Ruch z Lubonia trzeba skierować na autostradę i przeprawiac się tamtejszym obiektem mostowym. Mam 2 zjazdy w okolicy na szeroką drogę. Jeśli mostbma prowadzić w pole to Już lepiej wydać pieniądze na coś pożytecznego. Dlatego popieram sprzeciw rządzących Luboniem.

Tunel lub widukt łączący Dworcową a Armii Poznań by wybudowali. I zamknęli ten przejazd, który dawno powinien być zamknięty.

Wszystko fajnie, tylko w którym miejscu miałby on niby powstać? Oprócz plaży miejskiej żaden teren leżący nad Wartą nie należy do miasta tylko jest terenem prywatnym. Kto będzie prowadził wykup tych terenów? Miasto? Starostwo?

O ile łatwiej i szybciej zrobić już teraz zjazd z obwodnicy na Czapury!!!
Akurat 3 pas robia, po co obciążać budżet miasta??
Dołożą trochę, i most nie będzie potrzebny.
A pieniążki przekażą na domy dziecka.

Z obserwacji wynika , iż bardzo dużo osób przeprawia się na drugą stronę Warty .
Różne są powody ale najczęściej to dojazd do pracy .
Most odciążył by część autostrady i ul. Armii Poznań .
Trzeci pas autostrady za dużo nie pomoże .
Szanujmy lokalne ulice dojazdowe do autostrady od strony Lubonia .

A o której godzinie jest to spotkanie? Nigdzie nie widze informacji.

Spotkanie jest zamknięte

Czy my mieszkańcy nie możemy posłuchać dyskusji? Przecież to chodzi o nasze miasto? To my jesteśmy jego właścicielami i powinniśmy wiedzieć co dzieje się na naszym podwórku.

Sytuację wiecznych korków i frustracji tych, którzy dojeżdżają do Poznania do pracy z okolic Czapur, Babek, Głuszyny- może poprawić:
- budowa nowego wiaduktu przy torach kolejowych przy ul. Starołęckiej,
- zainwestowanie w nawierzchnię ulicy Ożarowskiej (począwszy od ul. Głuszyna),
- zjazd na autostradę A2 z ulicy Starołęckiej.

Most łączący Luboń z Czapurami owszem, jest ważny dla mieszkańców- bo z Czapur do Lubonia to niby blisko, a jednak daleko. Alternatywne rozwiązanie dla pieszych i osób poruszających się pojazdami jednośladowymi - to przeprawa tratwą na drugą stronę Warty (tak jak to było kiedyś- przed wojną).

Jeśli nie będzie innych, towarzyszących tej inwestycji rozwiązań to korków Luboń na pewno nie rozładuje.

Pomiędzy lewym (lubońskim) i prawym (po stronie Czapur) brzegiem Warty kursował jeszcze w latach 70 ubiegłego wieku prom samochodowo-osobowy który przewoził głównie do pracy ludzi zatrudnionych w Zakładach Ziemniaczanych i Fosforach! Do dzisiaj są pozostałości przyczółków i stalowa lina na masztach przez Wartę.Aż dziwne że nikt nie wpadł na to aby reaktywować to urządzenie chociażby w celach atrakcji turystycznej!Jednak sprawdzają się słowa mojej babci która często powtarzała ,że ludzie są coraz głupsi!

Nareszcie ktoś zauważył problem. Zobaczcie ile mostów ma Warszawa lub Wrocław.

Z jednej strony walka ze smogiem z drugiej wpuszczanie setek kopcących samochodów do centrum. Luboń powinien być objeżdżany a nie rozjeżdżany. Gdzie tu logika. O pomstę do nieba woła sytuacja na przejeździe kolejowym Dworcowa-Armii Poznań. Co się z tą sprawą dzieje?

Z jednej strony walka ze smogiem z drugiej wpuszczanie setek kopcących samochodów do centrum. Luboń powinien być objeżdżany a nie rozjeżdżany. O pomstę do nieba woła sytuacja na przejeździe kolejowym Dworcowa-Armii Poznań. Co się z tą sprawą dzieje?

A kto jest teraz radnym z powiatowym z Lubonia, Komornik i Puszczykowa? Kto nas reprezentuje? Czy Starosta Grabkowski z kimkolwiek ten most uzgadniał? Co z rozbudową Armii Poznań i budową przejazdu przez tory>

Reprezentuje pan Dariusz Szmyt i pan Zbigniew Jankowski

Jestem za mostem... Więcej dróg mniej korków i oby więcej takich inicjatyw.

"Więcej dróg mniej korków" ... już 30-40 lat temu udało się na żywych organizmach miast udowodnić fałszywość tej tezy.
W skrócie: Rozbudowa systemu zachęca innych użytkowników do jego użytkowania (np. przesiadania się z autobusów lub rowerów do samochodów) powodując wzrost ruchu. Dalsza rozbudowa dróg (ilości pasów) pomaga tylko chwilowo w dalszym stopniu zachęcając i zapychając ulice. Słowem: błędne koło.
Idea budowy mostu powinna być nie zaleczaniem doraźnych problemów, a być elementem przyszłościowej polityki i kreowania rozwiązań zbieżnych z interesem lokalnych społeczności - wzrost ruchu nią nie jest, co nie oznacza, że wyklucza to budowę mostu.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Szukam pracy
  Korepetycje
 • Szukam pracy
  Język francuski
 • Inne
  Spacerek!
 • Dam pracę
  Ochrona- Komorniki
 • Dam pracę
  Kafelkarz!
 • Dam pracę
  Praca na stacji paliw w Luboniu
 • Dam pracę
  Pracownik Ochrony (Biedronka)
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki