Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Nie ma równości bez aktywności

V Wielkopolski Kongres Kobiet - zgromadził na UAM Morasko wiele kobiet, które bardzo zainteresowała konferencja na temat postaw, dążeń, marzeń, odwagi łamania stereotypów i postaw kobiet bez względu na wiek i status. Moderatorki konferencji przedstawiły i powitały gospodarzy - Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, Prezydenta Miasta Poznania, Starostę Powiatowego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz zgromadzone Wielkopolanki. Panelistki konferencji prowadziły różnorodne tematycznie spotkania dotyczące życia, kształtowania postaw, decyzjach kobiet i przemocy w rodzinie...... Oto kilka przykładów: "W drodze do siebie", "Co nam daje równouprawnienie", "Najlepsze przed Tobą", "Porozumienie bez przemocy", "Kobiety w przestrzeni publicznej". Sukcesy kobiet i droga do ich spełnienia mają wiele kolorów i dróg, a najważniejsze jest aby: budować dobre relacje, umieć udzielać pomocy i ją przyjmować, żyć w symbiozie, mieć odwagę zapytać samego siebie - kim jestem, ważne jest międzypokoleniowe działanie, nigdy z siebie nie rezygnować, być aktywną....... Konferencja pod głównym hasłem "Ewolucja postaw kobiecych w przestrzeni publicznej w XX i XXI wieku" zainteresowała słuchaczki Lubońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wielogodzinna konferencja wzbudziła wiele refleksji i dyskusji na temat życia i udziału kobiet w aktywnym przeżywaniu każdego bez względu na sprawność i wiek.
Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom i realizatorkom konferencji.

Irena Skrzypczak

fot.: 

Odpowiedzi

Ja tam tego nie rozumiem. Miałem kiedyś za drugą połówkę kobietę będącą aktywną feministką. Z kimś takim nie da się żyć! Feminizm kończył się, gdy trzeba było wbić gwóźdź w ścianę, albo wykopać dołek. Jak równouprawnienie, to zapraszam do kopalni na przodek. Równo to równo.
Wolę normalną kobietę, która oczekuje miłości, wielbienia, zachwytu i szacunku, a nie pyskatą małpę, co szuka czego nie ma i wyzywa mnie od gadów i szowinistów, dla której skrobanka to jak wyrwanie zęba! Won!

Chłop musi być chłopem a kobita kobitą i tyle w temacie!

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Oddam ziemię z wykopu
 • Dam pracę
  Praca na stacji Paliw Lotos , ul. Armii Poznań
 • Sprzedam
  Sprzedam stanowisko postojowe w garażu Wschodnia
 • Dam pracę
  KIEROWCA C+E - Komorniki
 • Sprzedam
  Sprzedam mieszkanie