Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Egzaminy gimnazjalne w Luboniu się odbędą

Jak poinformował na swojej stronie internetowej Urząd Miasta Luboń egzaminy w lubońskich placówkach oświatowych się odbędą. 

Informujemy, że w lubońskich szkołach zostały powołane komisje na egzaminy gimnazjalne. W związku z powyższym, egzaminy odbędą się zgodnie z harmonogramem.

UML

Odpowiedzi

Świetna wiadomość. Teraz kolej na dyscyplinarki dla p.o. "nauczycieli i wychowawców" za absencję. Rodzice szykować taczki

... że za legalny strajk nikt nikogo z pracy nie wyrzuci. A taczka to się przyda na takie komentarze...

Rok temu była wielka batalia o utworzenie LO w Luboniu. Czy była taka potrzeba ? No raczej niekoniecznie. Chodziło o zachowanie 10 ciu posad nauczycieli po likwidacji Gimnazjum. Całość kosztów poniosło miasto, które i tak ledwo zipie z budżetem. Ciekawi mnie ilu z tych dziesięciu dziś strajkuje?

W zeszłym roku rodzice "poszli na rękę" nauczycielom, którzy płakali że stracą pracę i poparli liceum. Było to kosztem uczących się dzieci, bo przez to jest i bedzie mniej sal dostępnych i dzieci będą musiały chodzić na południe do szkoły. A teraz rodzice mają za to odpłacone jakby dostali z liścia w twarz.

Dobrze że Ktoś o tym pamięta. Dzięki. Nie stałaby się tragedia. Ci nauczyciele - z resztą z dużym doświadczeniem bez problemu znaleźliby pracę. Ale należałoby coś w tym kierunku zrobić. Karta Nauczyciela blokuje moim zdaniem wszelkie działania w tym kierunku. Na tą chwilę, z doniesień medialnym dowiadujemy się, że "łamistrajki" mają przekichane we własnym środowisku. Znam LO Puszczykowo - co tam sie stało? To dobra szkoła. Tak naprawdę chodzi o politykę przed wyborami. Nauczyciele dali się w to wciągnąć niestety. Wielu , z tej grupy zawodowej bardzo szanuje, ale zostali zakładnikami gry politycznej jak stado baranów, To się nie godzi gronu pedagogicznemu

W czasie gdy są egzaminy uczniów strajk nauczycieli nie może byc legalny!W czasie gdy samolot z pasażerami jest w powietrzu piloci też nie mogą odejść od sterów i zastrajkować o podwyżkę!

Sam sie ładuj na taczkę.Słowa i rodzaj emocji jak z pokolenia zajadłej komuny.Wtedy ludzi wychowywano na złosliwych ,zaciętych ludzi.

Jak w mądrym przysłowiu:uderz w stół a nożyce się odezwą!Obiektywnie rzecz biorąc strajkujący nauczyciele biorąc uczniów za zakładników wykazali się brakiem elementarnej etyki zawodowej i tyle w temacie!Amen!

... jak się posłucha co się dzieje w ostatnich dniach w lubonskich szkołach. Złośliwość i zaciętość nauczycieli przekracza wszelkie granice. Jestem za strajkiem ale nie w takim wydaniu. Pięknie nauczyciele pokazują że wykształcenie nie idzie w parze z kulturą.

Szanowny Internauto,
Nauczyciele są w szkole w godzinach swojej pracy. Nie otrzymują za to kasy. Dyscyplinarki? Ostro. Uważam, że na to nie zasługują. Uczą nasze dzieci tego co w tej chwili prezentuja - walczyć o swoje. Za to im dziękuję. I tak "wszyscy" zmieszali już ich z blotem. I dla tych ludzi powinny być dyscyplinarki. Oni kochają nasze dzieci, gdyby zależało im tylko na kasie i myśleli tylko o sobie z pewnością NIE PRACOWALIBY JUZ W SZKOLE, bo najzwyklej w świecie im się to nie opłaca. A swoim postem pokazuje Pan/ Pani tylko to, że w społeczeństwie nauczyciele muszą walczyć o szacunek, bo go nie mają. Pozdrawiam

Zgadzam się!!!

A słyszałeś/aś powiedzenie: jaka praca taka płaca?Nie mają szacunku w społeczeństwie?Ważne by byli szanowani chociażby przez swoich uczniów!Walczyć o swoje?-tak ale nie stosować chwytów poniżej pasa!

Jeśli nikt tyle czasu nie reagował. Najwyraźniej nie ma innej drogi wyjścia. Skoro " tacy jak państwo " mają nauczycieli za nic. Zresztą jak widać przebieg nadal mają nauczycieli za nic. Więc może poprostu nie są konieczni w społeczeństwie. I to my rodzice mamy się zająć wychowaniem i edukacja. Nauczyciele to tylko pionki w grze szkoda, że nikt tego nie widzi. I nie pisze takich słów "wsparcia" do rządu. Odpowiedź jest prosta, bo nauczyciel się tym przejmie, a rząd będzie miał takie osoby głęboko gdzieś. Przykre. Szkoda w sumie, że nikt nie pomyśli jak w tym wszystkim czuja się sami nauczyciele. Ja o tym myślę i szczerze im współczuję.

Uczniowie mają doskonałą lekcję jak żyć, jak być wolnym.
Jeśli nauczyciele zrezygnują ze strajku to będzie sygnał dla młodych ludzi; - uszy po sobie, ruki po szwam, a tak nie można.
Jeśli nauczyciele zrezygnują ze strajku będzie to znaczyło, że nie zasługują na lepsze traktowanie. :(

Uczniowie mają doskonałą lekcję jak żyć, jak być wolnym.
Jeśli nauczyciele zrezygnują ze strajku to będzie sygnał dla młodych ludzi; - uszy po sobie, ruki po szwam, a tak nie można.
Jeśli nauczyciele zrezygnują ze strajku będzie to znaczyło, że nie zasługują na lepsze traktowanie. :(

Przeraża mnie arogancja (każdej) władzy wobec nauczycieli i innych grup społecznych, które chcą aby ich godnie traktowano. Wstyd za wszystkich, którzy bezrefleksyjnie hejtują, wylewają pomyje na środowisko nauczycieli.
Wielki smutek, że tak bardzo naród się dzieli....

Każdej władzy a zwłaszcza tak ksenofobicznej jak obecna przeszkadzają ludzie niosący wiedzę. Tępawym społeczeństwem łatwiej się rządzi.

Tak kochają nasze dzieci, że podczas strajku mijając ucznia na szkolnym korytarzu, nawet nie potrafią odpowiedzieć dzień doby kłaniającemu się uczniowi. Czy strajk obejmuje również dobre wychowanie?

A czego oczekujesz po pajacach przebierających się za krowy? Choroba szalonych krów? To zaraźliwe.
https://twitter.com/waldemarkowal/status/1116464705982406657

?

ciekawe co musieliby zrobić żeby żaden frustrat się nie dowalił? Zapisać do PiS?

Wystarczyłoby być normalnym, a nie robić z siebie małpy czy tam jakieś krowy. Tak nawiasem- chłop (niby) ale udający krowę:) Seksizm?:D Chyba że to jakaś trzecia a może i czwarta płeć. Idiota zawsze będzie idiotą. Przynależność do jakiejkolwiek, albo żadnej partii z idioty nie czyni normalnym.

ten komentarz też wpisuje się w to co napisałem.

A co mądrego napisałeś p. stary? Wyjawiłeś tylko swoje fobie. O urojeniach chcesz dyskusji? Ziewanko.

?

rozwiń proszę temat moich fobii bo może się zrobić ciekawie :)

Wielkie brawa. Uczniowie są najważniejsi!!! Dość polityki i grania uczniami

W komisjach zapewne jak informuje prasa: Katecheci, zakonnice w towarzystwie pojedyńczych łamistrajków, Zacna kompania ;) warto podziękować szczerzui Zalewskiej za ten bajzel. Teraz schowali tę tępą babę, aby nie drażniła ludzi. Największe bagno dla uczniów ostatniego 30 lecia to jej robota. Podwójny rocznik to piekło.

Jak zwał tak zwał -uczniowie maja prawo do egzaminów i tyle!!!!! a likwidacja gimnazjów to super decyzja !

Mądra decyzja odnosnie egzaminu.Tez uwazam ze decyzja o likwidacji gimnazjum jest dobra.Obrywa sie za to pani minister bo ktos musi byc winny.Proponowane sa podwyzki i to spore a nauczyciele nagle sie obudzili ze zarabiaja mało...

Od zawsze mało zarabiali i gdzie był ZNP?

To wszystko polityka i kampania przedwyborcza.Pogon za many...many...many......

Dokładnie tak!

Nauczyciele zostawili dzieci w najważniejszym dla nich momencie „dla ich dobra”, a nie Zalewska. Na szczęście do komisji zgłosiły się osby, myślące o uczniach, a nie o kasie. Dla młodzieży i rodziców nie ma znaczenia czy to są zakonnice, katecheci, czy jak to wkurzeni strajkujący nazywają łamistrajki. To dzięki nim egzaminy się odbędą co nie jest na rękę nauczycielom. Slowa wsparcia przesyłane przez tzw. pedagogów z powołaniania, siedzących w czasie egzaminów w pokoju nauczycielskim to szczyt hipokryzji.

Dziękujemy za mądrą decyzje ! Uczniom zdającym egzaminy , oraz ich rodzicom i tak dołożyli stresu.. ci niby "kochający swoją prace i dzieci " nauczyciele.

Nikt nie mówi o uczniach, którzy są teraz w 4 i 5 klasie. Oni też będą mieli kumulacje w szkole średniej itd. i tylko dlatego ze PO wysłała 6-latki do szkół (dodatkowe pół rocznika żeby złagodzić niezadowolenie rodziców). I nie będą tworzone oddzielnie klasy 1 dla tych co poszli do szkoły w wieku 6 i 7, tak jak teraz są oddzielne dla gimnazjum i ósmych klas.
Jak oni wyjdą z podstawówek to będzie potrzeba o połowę mniej nauczycieli, bo w klasach 1-3 jest zdecydowanie mniej dzieci, ciekawe kto będzie wtedy "winny"? I czy tych nauczycieli z podstawówek zatrudnią w szkołach średnich, które będą pękały w szwach, bo ci z obecnych ósmych klas będą jeszcze w szkole średniej.

Wszystkich strajkujących pseudonauczycieli zwolnić
Czerwona CHOŁOTA

Widać, że się w szkole nie uważało na ortografii. Słownik ortograficzny się kłania :)

Widać, że się w szkole nie uważało na ortografii. Słownik ortograficzny się kłania :)

...

Tak tak ..widać jak nauczyciele starali się przekazać swoją "wiedzę" :)

I okazuje sie ze katecheci - nauczyciele o ktorych zadko sie pamieta uratowali miedzy innymi egzaminy gimnazjalne.Wielki szacunek dla nich.

Jesteście przykładem Nauczycieli Niezależnych i Z Powołania!Takich nam potrzeba!

ECH

Z czego? z powołania? dostali prikaz od biskupa i biegiem do komisji marsz ;) tak samo jak leśnicy i służba więzienna. Mój syn nie znał ani jednej twarzy z dzisiejszej komisji. Te egzaminy i komisje z łapanki w całej Polsce to cyrk.

Żaden katecheta nie został zmuszony do odstąpienia od strajku, wręcz przeciwnie tylko nieliczni nie strajkowali.

Egzaminy i komisje to nie cyrk. Cyrk to strajk spędzony przez osobnika Broniacza, który jest największym złem polskiej edukacji i umocowanym politycznie lewackim warchołem i wichrzycielem. Jego trzoda tak jest mu wierna, że w dużej mierze poszła sobie na L4, i grzeją d.upy w chałupach, zamiast być tam, gdzie być powinni, czyli przy dzieciach. Brawo dla tych, co zapewnili odbycie się egzaminów i uratowali dzieci. A Ty, pierdoło dowiedz się najpierw kto komu daje prikaz, a potem zgrywaj eksperta w necie. Ucałowania.

Kazek.

Nie boli Pana jak Prezes rozdaje nasze pieniądze swoim wyborcom??? Emerytów jest 9 mln. A nauczycieli tylko 1,5 mln. To gdzie się opłaca Prezesowi zainwestować w następną kadencję? Nikt nie widzi tego, co wyprawia JEDEN człowiek z Żoliborza. Otumanił, bez urazy, niższą klasę społeczeństwa, któremu robić się nie chce, a kasę dostaje. A tak nawiasem mówiąc, jestem za usunięciem kościoła ze szkoły.

Kościoła nie ma w szkole, są katechezy. Płacę podatki i jako osoba wierząca życzę sobie, by moje dziecko miało katechezy w szkole. Religia była w szkole, usunęli ją komuniści, więc wróciła, a nie została wprowadzona. Inna sprawa to samo jej nauczanie i kompetencje katechetów. Co to za bzdury, że Jarek rozdaje pieniądze swoim wyborcom? Wszystkie "plus" pobiera także elektorat z KODerastów, UBywateli RP, Peło, Peezelde, Nowośmiesznej i innego lewactwa... Wszędzie jest patologia, kasę z MOPSów na żarcie też przepijają, i tu nikogo to nie razi, ale że babcia u schyłku życia dostanie 888 złotych, to awantura!
Jakie jest morale tych nauczycieli, którzy otwarcie wypowiadają się, że są narzędzia zaostrzenia strajku w postaci unieważnienia egzaminów, niewydaniu świadectw, nieklasyfikowaniu uczniów do następnej klasy, uniemożliwieniu maturzystom startu na studia? Jaką szują trzeba być, by grać dziećmi i takie rzeczy wygadywać? Wystarczy w necie trochę poszperać i posłuchać, włos się jeży! Dziwnym trafem wszystkie takie wypowiedzi padają ust entuzjastów "totalsów". Nikt przy zdrowych zmysłach takich pomysłów nie ma, a tym bardziej ich nie proponuje. Tylko oszołomy i awanturnicy mogą mieć takie plany. Dlaczego Broniacz nie darł japy za poprzednich rządów? Bo to ich człowiek, a we własne gniazdo się nie sra. Alleluja i do tyłu!

Popieram w 100%

Lepiej tacy których nie znał, niż rzadnych. Bo ci, których twarze zna od lat dla kasy go wystawili. Poza tym katecheci mają takie samo prawo strajkować jak pozostali nauczycie, ale nie wszystkim zwyczajnie moralność na to pozwoliła.

nie pozwoliła miało być.

Jestem ciekawy,jak się czują w tych dniach nauczyciele gasnącego gimnazjum.....szczególnie ci,którzy tworzyli tę strykturę i przygotowywali przez lata uczniów do tego ostatniego w historii egzaminu???.Bo nie towarzyszą im na finiszu...tylko podglądają z ukrycia.Czyżby widmo nowobogackiej terazniejszosci,przepełnionej konsumpcjonizmem zasłoniło im zestresowanych uczniow i pozbawiło wrażliwości???.....O jakich bohaterach literackich pisali uczniowie?Na kim mają się wzorować i jakimi wartosciami kierować w życiu?????

Cieszę się, że ktoś to w końcu napisał. Teraz chyba takie czasy, że wszystkie głębsze wartości się zdewaluowały.
Taki masowy upadek moralny.

do Biedronki jak macie za malo. Albo w niedziele i swieta ............... na stacji benzynowej za 2 tysiaki, ...........

Dzięki tym obcym twarzom Twój syn mógł pisać test. Powinnaś być im wdzięczna że o czasie szkołę skończy. Cała reszta ma to głęboko.

Czy ktoś z Państwa wie czy w Lubonskich Szkołach jest jakiś dyżur nauczycieli opiekujących się dziećmi, które nie mogą zostać w domu ? Jak to wygląda w Zespole Szkół w Luboniu?

Cytat z komunikatu Urzędu Miasta Luboń:

"W przypadku ogłoszenia strajku zorganizowane zostaną zajęcia opiekuńcze dla dzieci, które odbywać się będą w godzinach od 7.30 do 15.30 począwszy od 8.04.2019 r. do odwołania. Zajęcia będą przeprowadzone w instytucjach miejskich: Bibliotece Miejskiej, Ośrodku Kultury, Lubońskim Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz w salach Domu Parafialnego parafii pw. św. Jana Bosko."

Co prawda Broniarz i spółka uznali, że uczniowie piszący egzaminy nie przeszkadzają strajkującym nauczycielom, ale czy uznają legalność tych egzaminów?

Uczniowie zdający egzaminy nie przeszkadzają strajkującym nauczycielom - tak stwierdził Broniarz, ale czy mimo to przewodniczący ZNP nie spróbuje zanegować legalności tych egzaminów?

błędem nauczycieli było to że w momencie kiedy negocjacje umarły nie zrobili od wtorku strajku okupacyjnego. Teraz kiedy egzaminy się odbyły są na straconej pozycji. Pytanie się oczywiście nasuwa czy z takimi komisjami wszystko jest na legalu.

Sam mogłeś zrobić strajk okupacyjny np. w swoim wychodku! Drugi Zbrojarz się znalazł!

W dawnych czasach zecer tak jak drukarz niósł światełko wiedzy i mądrości. Było, minęło

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Oddam ziemię z wykopu
 • Dam pracę
  Praca na stacji Paliw Lotos , ul. Armii Poznań
 • Sprzedam
  Sprzedam stanowisko postojowe w garażu Wschodnia
 • Dam pracę
  KIEROWCA C+E - Komorniki
 • Sprzedam
  Sprzedam mieszkanie