Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Wypadek w Puszczykowie - ruch zablokowany [AKTUALIZACJA]

Około godziny 16.00 w Puszczykowie na przejeździe kolejowym przy ulicy Poznańskiej doszło do wypadku z udziałem karetki pogotowia. Ruch na linii Poznań - Leszno w obu kierunkach jest zablokowany. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że karetka została zablokowana między szlabanami i wjechał w nią pociąg Intercity relacji Katowice-Gdynia. Karetka została zmiażdżona. Najprawdopodobniej jest to wypadek śmiertelny. Służby prowadzą cały czas działania na miejscu zdarzenia.

AKTUALIZACJA godz. 16.36 - Jak podało radio RMF FM karetką jechały trzy osoby. Dwie zginęły, natomiast jedna została ranna.

AKTUALIZACJA godz. 16.49 - Jak podał portal epoznan.pl w karetce nie było pacjentów. Jak podaje telewizja WTK karetką podróżowało trzech ratowników medycznych, którzy jechali do szpitala w Puszczykowie.

AKTUALIZACJA godz. 16.56 - Jak udało nam się ustalić utrudnienia prognozowane są do godziny 21.00, choć mogą się przedłużyć. 

AKTUALIZACJA godz. 17.00 Komunikat PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.O godzinie 15:50 na przejeździe kolejowo-drogowym pomiędzy Mosiną a Luboniem k. Poznania (trasa Wrocław – Poznań), karetka pogotowia wjechała pod nadjeżdżający pociąg relacji Katowice – Gdynia. Dwie osoby z karetki poniosły śmierć. Pasażerom i obsłudze pociągu nic się nie stało. Ze wstępnych ustaleń wynika, że urządzenia na przejeździe działały prawidłowo.  Na miejscu pracują służby. Specjalna komisja wyjaśni okoliczności zdarzenia. Jest przerwa w ruchu. W wyniku zdarzenia lokomotywa wykoleiła się jedną osią. Na odcinku pomiędzy Luboniem a Mosiną wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Pociągi dalekobieżne są kierowane trasą zmienioną przez Jarocin lub Ostrów Wlkp. O zmianach w komunikacji podróżni są informowani na stacjach i przystankach oraz w pociągach przez drużyny konduktorskie - podał Karol Jakubowski rzecznik PKP PLK.

AKTUALIZACJA godz. 18.20 - Jak poinformowano na miejscu zdarzenia w karetce znajdowało się dwóch ratowników medycznych i lekarz. Osoby te jechały do szpitala w Puszczykowie po pacjenta. Wypadek przeżył kierowca ambulansu, który w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Na miejscu zdarzenia cały czas działają służby.

Od godziny 19.30 ruch odbywał się już normalnie. 

hak

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekunka
 • Dam pracę
  Hurtowania Spożywcza - Komorniki - 6300 brutto
 • Dam pracę
  Specjalista ds. techniczno-handlowych, branża elektryczna
 • Dam pracę
  pracownik ochrony Luboń
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Inne
  Znalezion suczke West highland White terier