Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Przebudowa ulicy Traugutta i Cmentarnej - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Do naszej redakcji napisał Czytelnik, który zadał pytanie dotyczące przebudowy ulic Traugutta i Cmentarnej.

Podczas poprzedniej przebudowy Traugutta i Cmentarnej był zaprojektowany układ komunikacyjny obejmujący również ulice 11 Listopada i Rejtana gdzie na tym skrzyżowaniu miało powstać rondo. Jeżeli dobrze pamiętam to przebudowa została sfinansowana z tzw. „schetynówek”. Teraz urząd pisze że projektuje przebudowę tego skrzyżowania. Chciałbym uzyskać informację co się stało z poprzednim projektem i dlaczego nie został wdrożony? Co obejmowało dofinansowanie i jak zostało rozliczone? - pyta Mieszkaniec.

Z UML otrzymaliśmy odpowiedź, która zamieszczamy poniżej.

Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, iż Miasto Luboń nie może korzystać z dokumentacji o której Pan wspomina z uwagi na spór sądowy między ówczesnym wykonawcą a Miastem. Zakończył się on wiążącym ustaleniem, że doszło do skutecznego odstąpienia od umowy. W sytuacji odstąpienia od umowy, zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego uważa się, że umowa jest niezawarta. W związku z powyższym nie możemy korzystać z wcześniejszych świadczeń.

Dofinansowanie o które Pan pyta zostało przyznane na zadanie: “Remont ulic Cmentarnej i Traugutta w Luboniu” w ramach programu Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Kwota rozliczonej i otrzymanej dotacji to 891,5 tys. zł.

Zakres zadania:
- przebudowa ul. Cmentarnej o długości 577 m oraz przebudowa ul. Traugutta o długości 515 m
- zakres zadania obejmował: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, roboty ziemne, wykonanie podbudowy, nawierzchni, krawężników i obrzeży jezdni, przebudowę istniejących wpustów ulicznych i przykanalików, oznakowanie i urządzenia zabezpieczające.

UML

izi

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Magazynier
 • Dam pracę
  Operator produkcji
 • Inne
  Znaleziono naszyjnik
 • Dam pracę
  Kierowca kat.B w transporcie międzynarodowym
 • Dam pracę
  Ekspedientka w Cukierni/Kawiarni/Lodziarni Sweety 2GO
 • Inne
  Zaginął kot
 • Inne
  Zaginął york
 • Inne
  Zaginął york