Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Nowy budynek Przedszkola nr 1

Osiem sal dydaktycznych, po cztery na piętrze, wydzielone wejścia i wnęki szatniowe do każdej z sal, wyposażenie sal w sanitariaty i dodatkowe pomieszczenia gospodarcze, odrębna sala do ćwiczeń gimnastycznych, pokój dla logopedy i pedagoga, archiwum, pomieszczenie do wypoczynku – to tylko niektóre zalety nowego budynku Przedszkola nr 1 przy ulicy Sobieskiego.

Najważniejszym założeniem dla wznoszonego budynku było stworzenie prostego i czytelnego układu, który spełniałby nie tylko wymogi funkcjonalności, ale także energooszczędności. Z tego powodu główna elewacja zwrócona jest w stronę południową, od „zimnej” strony północnej zamontowano małą liczbę okien, a wentylacja mechaniczna działa z rekuperacją, czyli odzyskiem ciepła.

Budynek będzie otwierał się na terenowe tarasy i zieleń. Oszczędna bryła dobrze wpisuje się w otaczający krajobraz, a delikatne zaokrąglenia narożników i zastosowanie akcentów kolorystycznych czyni ją przyjazną otoczeniu, przede wszystkim dzieciom. Ważne są duże płaszczyzny przeszkleń budynku, mające bez wątpienia wpływ na ciepły i przestronny charakter wnętrz. W obrębie inwestycji znajdą się też stojaki dla rowerów, ławki i urządzenia rekreacyjne na placu zabaw, kosze na odpady komunalne oraz miejsce do przechowywania wózków i fotelików samochodowych.

Blok kuchenny został zlokalizowano na parterze budynku, z dogodnym dostępem od strony dojazdu gospodarczego. Posiłki dostarczane będą na piętro przy wykorzystaniu windy kuchennej, a na każdej kondygnacji zaprojektowano zmywalnię z miejscem do mycia wózków transportowych, termosów i talerzy.
Budynek nadaje się do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. To z myślą o nich zaprojektowano strefy wejściowe i pomieszczenia sanitarne oraz zadbano o to, aby na drogach komunikacji nie było progów. Na działce wydzielone będą także specjalne miejsca postojowe.

Budynek przeznaczono dla 200 dzieci, w sali ćwiczeń okazjonalnie będzie mogło przebywać 50 osób – mówi dyrektor placówki Dorota Zielewicz. Zakładamy pracę jednozmianową, a w obiekcie na każdy oddział przypadać będzie 2 opiekunów. Rekrutację dla dzieci rozpoczynamy od 11 marca 2019 roku. Do rekrutacji zapraszamy także nowych pracowników. Podstawowy wymóg, jaki im stawiam, to pasja pracy z małymi dziećmi.

Dyrektor placówki nie ukrywa, iż może się zdarzyć, że trzy nowe oddziały zostaną otwarte w terminie nieco późniejszym, niż 1 września2019 roku. Taka ewentualność związana jest z koniecznością uzyskania wszystkich niezbędnych pozwoleń.

Dołożymy wszelkich starań, aby otworzyć nowy budynek 1 września 2019roku. Jeżeli jednak nie będziemy mogli, to 50 pierwszych dzieci na liście, mających większą liczbę punktów z rekrutacji, przyjmujemy od razu 1 września, a pozostałe 75 dzieci w terminie późniejszym – wyjaśnia dyrektor Dorota Zielewicz.

Iwona Kmiecik

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekunka
 • Dam pracę
  Hurtowania Spożywcza - Komorniki - 6300 brutto
 • Dam pracę
  Specjalista ds. techniczno-handlowych, branża elektryczna
 • Dam pracę
  pracownik ochrony Luboń
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Inne
  Znalezion suczke West highland White terier