Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Remont w SP2 - list do redakcji

Do naszej redakcji napisała mama jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Luboniu, która zwróciła uwagę na brak sal lekcyjnych w placówce oraz na trwający od dłuższego czasu remont sal w szkole.

W SP2 brakuje sal lekcyjnych, więc pani burmistrz Machalska zdecydowała we wrześniu o tym, że dzieci mają mieć lekcje w remizie strażackiej. Część uczniów przechodząc z budynku sp2 do remizy (zimą lub w deszczu) nie zakładała kurtek i czapek - rodzice opowiadali jak widzieli klasę stojącą przed OSP przez kilkanaście minut! Uczniowie natomiast opowiadają, że w remizie śmierdzi papierosami i niektóre lekcje mają całą klasą w małym, ciasnym biurze. Burmistrz Machalska i dyrektorka szkoły obiecywały rodzicom, że to chwilowe rozwiązanie na czas remontu dwóch sal w szkole, niestety okazało się, że taki stan trwa już ponad pół roku i będzie tak przez cały rok szkolny - pisze Mieszkanka.

W tym samym czasie pomieszczenia po poradni psychologicznej, która mieściła się w sp2 są remontowane i przystosowywane do lekcji. Niestety wyburzanie prowadzone jest podczas lekcji i czasem przez 20 minut - non stop - słychać w całej szkole wiercenie udarem! To jest hałas i wibracje! Nie da się wysiedzieć, nie słychać nauczyciela! Dzieje się tak tylko w trakcie lekcji, bo gdy uczniowie wychodzą ze szkoły, to pracownicy budowlani też idą do domu - dlaczego nie pracują, gdy w szkole nie ma zajęć? Przecież wieczorami i w weekendy nie ma nikogo. Według ustawy oświatowej wszelkie remonty nie mogą odbywać się w budynku szkoły w czasie trwania lekcji! - dodaje zdenerwowana Czytelniczka (pis.oryg. imię i nazwisko znane redakcji).

Sprawę przekazujemy do Urzędu Miasta Luboń.

izi

fot.: 

Odpowiedzi

Biedni uczniowie nie potrafią założyć kurteczki... Poza tym głosujcie dalej na pis w podziękowaniu za bajzel z reformą szkolnictwa! No ale za to macie łapówkę w postaci 500+

Łapówkę 500+pewnie też bierzesz! a bajzel to został po 8 latach "rządów" PO-PSL bądźmy obiektywni!

to będzie dopiero po rządach PiS. Wyjdzie wreszcie na jaw ile pieniędzy było dodrukowane, pożyczone na rozrzutną politykę Mateusza.

sp2

współczuję albo remonty albo strajki,masakra co się dzieje z ta szkoła

co się dzieje z tą szkoła ,albo strajki albo remonty,jak te dzieci mają się szkolić

A jak nie remontują, to powiecie, że syf. I jak tu wszystkim dogodzić?

remonty robi sie w wakacje jak dzieci przez 2,5 miesiąca

albo w kwietniu od 15 do 5 maja szkoła też jest zamknięta :)

Nie chodzi nawet o to że dzieci tam chodzą przez dwór ale tam po prostu śmierdzi ropa i spalinami bo to jest remiza gdzie są samochody i dzieci siedzą w tym smrodzie i to nie przezprzeszkadza ale cały czas o smogu wszyscy nawiają

Z tego co się orientuję dzieci mają lekcje na sali nie w garażu gdzie są samochody. Po drugie są one uruchamiane przy wyjazdach do akcji...

ale chodzi o to że ogólnie w budynku czuć paliwem i gumą!!!!! i czy to normalne żeby dzieci miały zajęcia w budynku straży pożarnej|!!!

..a w toalecie czuć kostką toaletową o zapachu świerku. Skandal!

to sobie wąchaj i wdychaj tę kostkę o zapachu świerku

Z tego co pamiętam na rozpoczęciu roku szkolnego była wersja, że zajęcia w straży będą tylko w pierwszym semestrze. Prawdą jest też, że Poradnia długo się wyprowadzała. Sale, które są teraz remontowane, będą wykorzystane podczas termomodernizacji szkoły, więc dzieci są skazane na lekcje w straży do końca roku szkolnego.

Trwa jeden remont a za moment kolejny sie zaczyna

Od 18 marca ruszają prace związane z termomodernizacją budynku szkoły. Inwestorem jest Miasto Luboń, prace wykona firma Constructo. Zakres prac obejmuje wymianę wszystkich okien i drzwi oraz instalacji ogrzewania, a także docieplenie ścian w najstarszej części budynku (pochodzącej z lat 60 - tych). Prace potrwają do sierpnia, we wrześniu dzieci wrócą do pięknie odnowionej szkoły.
Harmonogram prac został przygotowany tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływały one na realizację zadań szkolnych. W pierwszych tygodniach (co najmniej do przerwy świątecznej) prace będą wykonywane wyłącznie na zewnątrz budynku. Pracownicy wykonujący roboty budowlane będą ubrani w sposób zapewniający identyfikację. Teren prac będzie zabezpieczany w sposób zapewniający bezpieczeństwo uczniów.
Niestety już wiosną wystąpią niedogodności, takie jak np. czasowe wyłączenie z użytkowania boisk wewnętrznych oraz zaciemnienie niektórych okien. Prace wewnątrz budynku rozpoczną się od części sportowej, więc lekcje wych. fiz. podczas wymiany okien będą odbywać się na boisku sportowym. W kolejnych tygodniach, po zakończeniu prac przystosowujących część budynku po poradni, pozyskane pomieszczenia pozwolą nam czasowo wyłączać niektóre sale (jednorazowo nie więcej niż 3).
Mam nadzieję, że efekt końcowy wynagrodzi uczniom i pracownikom szkoły te niedogodności, które są przed nami. Proszę Państwa o wyrozumiałość i wsparcie. Liczę, że nasza wspólna czujność i dbałość o bezpieczeństwo dzieci, o przestrzeganie przez nich zasad BHP pozwoli nam przetrwać ten niełatwy czas.

!

"Harmonogram prac został przygotowany tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływały one na realizację zadań szkolnych"
-Jaja sobie z ludzi robicie?
Czy ktoś z urzędu pomyślał, zaplanował i sprawdził co się dzieje w szkole? Zapraszam!

Dzisiaj lała się woda po korytarzu, w trakcie lekcji pracownicy walą młotami w rury albo wiercą tak głośno, że nie da się prowadzić lekcji! Wszędzie pył, rusztowania i hałas. Osoba, która miała nadzorować ten remont powinna za to odpowiedzieć.

Remonty miały być prowadzone wieczorem po lekcjach i w weekendy. Niestety to tylko wersja oficjalna

Halo urząd! Jest tam ktoś?

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginęła kotka w okolicy ul. Krętej!
 • Dam pracę
  Pani do sprzatnia
 • Inne
  Zaginął kot
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę pomieszczenie