Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zabłocona ulica - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Kilka dni temu do naszej redakcji napisał jeden z mieszkańców Lubonia, który zwrócił uwagę na problem z błotem związany z prowadzonymi przy ulicy Chudzickiego budowami.

Mieszkam na ulicy Chudzickiego w Luboniu (prostopadła do Fabrycznej w kierunku Dworcowej). Na końcu tej ulicy prowadzone są dwie budowy. Firma Akropol stawia szeregowce a dodatkowo od niedawna drugi inwestor stawia przedszkole prywatne. Wyjazd z terenu budowy to jedno wielkie błoto/bagno, co jest normalne, to w końcu budowa. Problem w tym że pojazdy wyjeżdżające z budowy zabrudzają całą ulice niemiłosiernie. Błoto jest na całym odcinku ulicy i wozimy je jako mieszkańcy na swoje posesje. Moja kostka brukowa wygląda jak kostka czarna mimo że jest jasna oryginalnie. Zgłaszałem temat do straży miejskiej regularnie. Chciałem aby podjęli interwencję aby nie tyle posprzątać ulicę co oczywiste ale również aby ten proceder się nie powtarzał. Oddać trzeba sprawiedliwość że przyjeżdząją na interwencje ale to nic nie daje, kończy się na niczym. Ze straży dostaję takie odpowiedzi 1. Nikogo nie zastali (nie ma sie co dziwić skoro przyjeżdząją o 17 jak nikogo juz nie ma a nie wpadną na to żeby podejechać nastepnego dnia rano, dopiero po mojej interwencji; 2. Mówią że na budowie nie było kierownika budowy wiec nie było z kim rozmawiać. Dopiero im podpowiedziałem że mogą sobie zczytać z tablicy informacyjnej to na to wpadli. 3. Twierdzą że trudno ustalić odpowiedzialnego za te działania, bo są dwie budowy i pracownicy każdej z nich zrzucają odpowiedzialność na tych drugich. Interwencje kończą sie tym ze szeregowy pracownik zamiecie miotełką 2 m 2 co nic nie daje, do tego musi być zamówiona zamiatarka ewidentnie. Najgorsze jest to że straz nie wystawiła ani jednego mandatu nikomu. Paradoskalnie na tej samej ulicy swego czasu ja dostałem sugestię że mam skosić trawnik przed płotem bo za to może grozić mandat. Bardzo proszę o interwencję, pomoc w przekonaniu strażników ze temat dla mieszkańców ulicy nie jest błahy a ich odpowiedzialnością jest egzekwowanie prawa. Mam wrażenie ze moje możliwości w tym zakresie się wyczerpały a sama straz prezentuje wysoką nieudolność w kwestii rozwiązania tego probelmu. Załączam zdjecie z wczoraj wieczora. Dziś rano jest jeszcze gorzej - napisał Czytelnik (pis.oryg. imię i nazwisko do wiadomości redakcji).

Sprawę przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Poniżej publikujemy odpowiedź jaką otrzymaliśmy.

W odpowiedzi na pytanie w sprawie budowy na ulicy Chudzickiego informuję, że  przedmiotowej sprawie interwencja została podjęta zarówno przez Straż Miejską jak i Urząd Miasta w Luboniu. Na kierownika przedmiotowej inwestycji został nałożony mandat imienny. Dodatkowo miasto zobowiązało wykonawcę do doprowadzenia pasa jezdni do należytego stanu. Prace zostaną wykonane gdy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. 

UML

izi

Odpowiedzi

Potwierdzam, że zabłacanie ulicy przez firmę AKROPOL, budującą na ul. Chudzickiego osiedle domów trwa od jesieni 2018 r a teraz doszła do tego kolejna firma budowlana budująca przedszkole. Potwierdzam, że błoto i bałagan na ulicy jest niemiłosierny. Zupełnie jak byśmy mieszkali na terenie budowy a nie przy asfaltowej ulicy. Całe to błoto wnosimy do swoich domów, na posesję, roznosimy naszymi samochodami również po innych sąsiednich ulicach. Nasze samochody wyglądają jakby wyjechały z toru przeszkód terenowych - jesteśmy zmuszeni do częstszego odwiedzania myjni samochodowych, co wiąże się z niebagatelnymi kosztami. Jesteśmy zmuszeni do brnięcia codziennie w tym błocie niszcząc obuwie, ubrania itd. Potwierdzam również, że straż miejska kompletnie nie jest skuteczna mimo kilkudziesięciu interwencji wielu mieszkańców ulicy Chudzickiego ale też ulic sąsiednich , które też są zabłocone przez te budowy: ul. Reymonta, Fabryczna. Za skandaliczne uważam reakcje straży miejskiej, że podczas interwencji nie są w stanie ustalić kierownika budowy (jego tel. jest na tablicy informacyjnej budowy) i w związku z tym firma budowlana pozostaje bezkarna.

Tak samo na Jana Pawła! Deweloper nawet odprowadza wodę? do kanalizacji deszczowej. Czy ktoś przeprowadza kontrolę tych budów. JPII nie dawno zrobiona jest niszczona.

Może należy zadać sobie pytanie kto jest właścicielem tej firmy?

No cóż deweloper wybuduje kolejne osiedle zgranie potężną kasę i zostawi znowu miasto z problemem. Na Al .Jana Pawła nagminnie pompuje się wodę do kanalizacji deszczowej. Po co w tym mieście Straż miejska szkoda na nich kasy. Kolejne oszczędności w budżecie. Są tylko na papierze i biorę nie mała kasę. Zlikwidować to w tym mieście.

Kochani mieszkańcy również jestem mieszkańcem Lubonia i chociaż nie jestem pracownikiem tej firmy też jestem budowlańcem i doskonale ich rozumiem ponieważ każdy chciałby mieć w mieście sklepy przedszkola i inne atrakcje A w momencie gdy np. Firma budująca przedszkole sprząta mieszkańcy bezczelnie dzwonią skarżac się na nich.

Taka sama sytuacja jest na Pulaskiego i Jana Pawła.
Na koniec stycznia eweloper zaczął kopać kolejny ogromny dół. Cztery badz 5 wywrotek przez 5 dni zrobiło kilkadziesiąt kursów. Wyworząc na kołach z budowy straszne błoto. Stało co prawda 2 zamiataczy, którzy czyscili drogę tak jakby ktoś za karę im to kazał robić. Efekt jest taki że droga wygląda jak POLNA utwardzona.
W międzyczasie spadł śnieg i "o dziwo" no nie zasypal błota. Straz Miejska jeździ droga i nic nie widzi.
Zarówno autobusy jak i osobowki przyjeżdżają błoto to Okrzei. Nie wspomnę o zaswinionych placach państwowych od unoszacego się wszędzie błota.......

Nie można zjeść ciastka i mieć ciastka!Albo-albo!Chcecie mieć nowe bloki z tysiącami nowych mieszkańców i samochodów no to musicie znosić niedogodności związane z budową!W przyszłości pojawią się korki komunikacyjne i kłopoty ze znalezieniem miejsca do zaparkowania, smog i tak dalej - aż do zabudowania blokami ostatniego skrawka trawnika! i wycięcia ostatniego drzewa! Tak będzie! Amen!

Biorąc pod uwagę i cytują UML " Prace zostaną wykonane gdy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne." stanie się to zapewne latem.

Byłam w okolicy w niedzielę 17/02 i nie zauważyłam żeby ulica była jakoś nadzwyczaj zabłocona, najbardziej była zabłocona do pierwszego skrętu w prawo patrząc od wjazdu z Fabrycznej (tam jest trzecią budowa w okolicy Chudzickiego).

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Oddam ziemię z wykopu
 • Dam pracę
  Praca na stacji Paliw Lotos , ul. Armii Poznań
 • Sprzedam
  Sprzedam stanowisko postojowe w garażu Wschodnia
 • Dam pracę
  KIEROWCA C+E - Komorniki
 • Sprzedam
  Sprzedam mieszkanie