Luboński przygotowuje się do sezonu

Po miesięcznej przerwie od treningów 22 stycznia seniorzy Lubońskiego KS rozpoczęli okres przygotowawczy do rundy wiosennej poznańskiej A klasy. Zgodnie z planem trenera Paska w każdym z tygodni odbyły się trzy półtoragodzinne jednostki treningowe na lubońskich Orlikach, których celem było rozruszenie graczy z zimowego letargu i stopniowe odbudowywanie formy kondycyjnej. Frekwencja do tej pory jest przyzwoita i z upływem czasu rośnie. Na każdym treningu jest kilkanaście osób, pojawiło się sporo nowych twarzy, które realnie mogą wzmocnić Lubońskiego. Suma trenujących graczy przekracza dwudziestu, co jest ogromnym sukcesem patrząc chociażby na problemy kadrowe rok temu. Udało się również rozegrać pierwszy z ośmiu zaplanowanych sparingów. W poprzednią sobotę o godzinie 18.00 w Baranowie seniorzy podejmowali drużynę Canarinhos Skórzewo, której ulegli 2:3. Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana i mimo optycznej przewagi przeciwnika to zawodnicy Lubońskiego schodzili na przerwę prowadząc 2:1. Na drugą odsłonę meczu trener Pasek wystawił praktycznie całą zmienioną jedenastkę. W początkowych minutach Canarinhos wykorzystali braki w organizacji strzelając dwie bramki. Po ich zdobyciu przejęli inicjatywę i kontrolowali spotkanie do ostatniej minuty. Sam mecz nie porywał, lecz biorąc pod uwagę początek przygotowań i przebieg widowiska, końcowy wynik jest jak najbardziej sprawiedliwy. Drużynę w najbliższych tygodniach czeka jeszcze sporo pracy. Celem na najbliższą rundę jest przede wszystkim stabilizacja kadrowa oraz poprawa aktualnie zajmowanego szóstego miejsca w tabeli. Kolejny sparing seniorzy rozegrają w sobotę o godzinie 16.00, kiedy to na wyjeździe podejmą Wartę Śrem. Przypominamy również, że trwa nabór do drużyny.