Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Sygnalizacja świetlna cd. - list do redakcji

Do naszej redakcji napisał Mieszkaniec, który po raz kolejny poruszył temat sygnalizacji świetlnej znajdującej się na ulicy Żabikowskiej.

Dziś w ogóle doszło do paradoksu... 3 x 1 tzn 3 razy zmieniało się światło dla pojazdów jadących w stronę Lubonianka-Straż Pożarna i odwrotne, w tym samym czasie PIESI czekający na przejście z Lubonianki w stronę na przystanek autobusowy przy McDonalds stali JAK PALANTY kilka minut czekając na "zielone" dla pieszych. Tego nie da się opisać... nie dość, że nikt nie naprawia tych świateł to nikt na e-lubon nawet nie usiłuje wytłumaczyć co jest tego powodem, jaka jest przyczyna, i co się z tym da zrobić... NIC. Ludzi ma się to w głębokim poważaniu... Żenada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - napisał wyraźnie zdenerwowany Czytelnik (pis.oryg.).

izi

fot.: 

Odpowiedzi

ciekawe czy nadusili guzik? samo to się nie załączy. Ja ostatnio przez swoją głupotę też czekałem, bo nie dusiłem guzika.

Czy nadusisz guzik czy nie to i tak stoisz jak palant,pracuje naprzeciwko przejścia przy Zielonym Ryneczku i widzę jak ludzie stoją po kilka ładnych minut a samochody mają po dwa,trzy światło zielone,a gdy już się zapali to piesi bardzo szybko muszą pokonać przejście bo po kilku sekundach światła zaczynają migac.

I bardzo dobrze, jezdnia nie jest miejscem dla pieszych tylko dla samochodow

Ale przejście dla pieszych już jest.

Powyższa zasada dotycz też parkowania pojazdów na chodniku.

Przyjdzie delegacja z UM, sprawdzi. Akurat jak będą to nie będą czekać kilka minut. Stwierdzą, że jest ok. I tak w kółko. Generalnie sygnalizacje w Luboniu to jakaś porażka. Stara sygnalizacja (Powstańców Wielkopolskich - Żabikowska) działała o niebo lepiej. Po co te przyciski, kamery skoro i tak działa to w pełnych cyklach dla każdej strony, pomimo, że np. dla danego kierunku nie ma żadnego samochodu stojącego lub nadjeżdżającego.
W pewną sobotę w grudniu ta super sygnalizacja zakorkowała pół miasta: korek na Żabikowskiej w kierunku Poznania ciągnął się do Wschodniej. Zakorkowane były Kościuszki, 11 Listopada i nawet Pułaskiego.
Tam jest cała masa drobnych rzeczy do poprawy. Po co taka długa zwłoka w zielonym dla samochodów na Żabikowskiej w kierunku Poznania (sygnalizacja przy przejściu)? Kiedyś zielone zapalało się sekundę później niż na sygnalizatorze przy samym skrzyżowaniu. Przecież z Osiedlowej i tak rzadko kto wyjeżdża (część skręca później w prawo w Powstańców Wlkp. na strzałce).
Dlaczego w godzinach o małym natężeniu ruchu nie ma programu który jest sterowany tak, że wszyscy mają czerwone a nadjeżdżający samochód "zapala" zielone? Przecież po to chyba są te kamery.
To samo na skrzyżowaniu Żabikowska, Poznańska - Buczka, Targowa. Projektował to jakiś za przeproszeniem baran. Jak jest czerwone dla wszystkich to dlaczego podjeżdżający samochód nie uruchamia zielonego. To samo dla pieszych. Skoro nikt nie jedzie ani nie stoi przed sygnalizacją, to dlaczego nie uruchamia się zielone od razu po naciśnięciu przycisku?

Sygnalizacja na Powstańców Wielkopolskich - Ks. Streicha: korek popołudniami od Armii Poznań prawie codziennie. Pozostałe kierunki puste. Chociaż i tak jest lepiej niż kiedyś (po wprowadzeniu naprzemiennego "zielonego" w ciągu ul. Powstańców Wielkopolskich). Wniosek można wydłużyć np. o kilka sekund zielone dla kierunku z Armii Poznań w godzinach popołudniowych (15-18 albo i dłużej).

Władowana ogromna kasa w wymianę sygnalizatorów a efekt gorszy niż wcześniej. I niech nikt nie mówi, że to dla bezpieczeństwa. Bo wkurzony przechodzień, który przechodzi na czerwonym bo czeka kilka minut na przejście z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego.
Ktoś za to powinien odpowiedzieć!

Kamery żeby mandaty dawać i kaska leci

w 100% się zgadzam z Marianem. Ja to nazywam "lubońskim rozwiązaniem". Mam wrażenie, że ktoś, z premedytacją, chce utrudnić życie pieszym i kierowcą. Przykład skrzyżowania Powstańców- Streicha jest świetny.

Guzik się wciska a nie dusi.

Guzik raczej się zapina a przycisk naciska .

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginęła kotka w okolicy ul. Krętej!
 • Dam pracę
  Pani do sprzatnia
 • Inne
  Zaginął kot
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę pomieszczenie