Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Żałoba w Puszczykowie, Komornikach i Poznaniu, opuszczone flagi w Mosinie i w Luboniu

W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza władze Puszczykowa i Komornik wprowadzają żałobę. W Mosinie flagi na budynku Urzędu Miejskiego w Mosinie oraz na Pl. 20 Października zostaną opuszczone.

Burmistrz Miasta Puszczykowa ogłosił żałobę na terenie miasta Puszczykowa w dniach 15 – 17 stycznia. W tych dniach flagi na budynku Urzędu Miejskiego w Puszczykowie oraz na obiektach pozostających w zarządzie Miasta Puszczykowa lub podległych mu jednostek zostaną opuszczone do połowy masztu – czytamy na stronie UM w Puszczykowie.

Podobna sytuacja ma miejsce w Mosinie:

W związku z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza, w geście solidarności z Jego Rodziną i Bliskimi, flagi na budynku Urzędu Miejskiego w Mosinie oraz na Pl. 20 Października zostaną opuszczone – informuje Urząd Miejski w Mosinie.

Poruszeni tragicznymi wydarzeniami, które miały miejsce w Gdańsku 13 stycznia, w wyniku których zmarł Prezydent Paweł Adamowicz informujemy o wprowadzonej na terenie Gminy Komorniki trzydniowej żałobie - czytamy na oficjalnej stronie gminy.

W Poznaniu ogłoszona została również trzydniowa żałoba po śmierci Pawła Adamowicza. Flagi w całym mieście opuszczone są do połowy masztu, a w urzędzie przy placu Kolegiackim wystawiono księgę kondolencyjną. Autobusy i tramwaje, które w tych dniach będą kursować po Poznaniu, będą miały flagę miasta (lub flagę państwową) przepasaną żałobnym kirem. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zalecił też odwołanie - na ile będzie to możliwe - wszystkich imprez rozrywkowych organizowanych przez podlegające miastu jednostki.

Paweł Adamowicz był Prezydentem Miasta Gdańska od 1998 roku. Zmarł w szpitalu 14 stycznia 2019 roku w wyniku odniesionych ran po ataku nożownika podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Burmistrz Miasta Luboń, w geście solidarności z bliskimi śp. Pawła Adamowicza zdecydował, że w dniach 15-17 stycznia flaga na pl. Edmunda Bojanowskiego zostanie opuszczona do połowy masztu. Wyrażamy głębokie współczucie Rodzinie, Bliskim i Współpracownikom śp. Prezydenta Gdańska. Cześć Jego pamięci! - czytamy na stronie oficjalnej UML.

źródło: www.komorniki.pl, Gazeta Mosińsko-Puszczykowska, www.poznan.pl, www.lubon.pl

Odpowiedzi

a w Luboniu nie?

Oficjalnie nie było żadnego komunikatu z UML, do redakcji przynajmniej żaden nie dotarł ani nie było na stronie UML. Z informacji jakie zamieszczono na FB pod naszym postem dowiedzieć się możemy, że na Pl. E.Bojanowskiego flagi zostały opuszczone do połowy.

Przed chwilą pojawił się komunikat na stronie UML, który zamieszczamy w artykule.

Gratulacje dla władz Lubonia. W setną rocznicę Powstania Wielkopolskiego na pl. Wolnosci Bojanowskiego nie było żadnej flagi na maszcie ani na urzędzie. Tylko Proboszcz Bernard Cegła przyozdobi plac przed kościołem biało-czerwonymi flagami. Wstyd Pani Burmistrz.

Co za bzdury. Flagi w Luboniu wiszą nieprzerwanie od 11.11.2018 Pułaskiego, rondo Jana Pawła II, Żbikowska.......itd

Na szkole nr 3 nie wisiała żadna. Moje dzieci pytały dlaczego...Nie potrafiłem im wytłumaczyć...

Nie było żadnej flagi na pl. Bojanowskiego. Na domach też wiszą.

To przykre, że władze Lubonia nie ogłosiły żałoby. Opuszczenia flag przed urzędem prawie nikt nie zauważy. Wieczny odpoczynek racz dać mu Panie. Panie Prezydencie, spoczywaj w pokoju. Pozostaniesz w naszej pamięci.

Do konca tygodnia powinna byc zaloba

Jak długo trwała i w jakich miastach żałoba bo św.Andrzeju Lepperze?????

św. Andrzej Lepper? :)

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekun osoby starszej
 • Sprzedam
  Dom z potencjałem w świetnej lokalizacji na sprzedaż
 • Wynajem - oferuję
  miejsca postojowe do wynajęcia w NCL
 • Inne
  Zaginął rudy kotek
 • Dam pracę
  DHL Robakowo k/Poznania: PRACOWNIK MAGAZYNOWY
 • Dam pracę
  Praca w przedszkolu w Luboniu