Stella Luboń - Stella Old Boys 5:5

Noworoczne spotkanie odbyło się już po raz osiemnasty. Mecz poprowadziła trójka sędziowska: Hieronim Twardosz oraz asystenci Tomasz Bajer i Patryk Mocek. Zawody zostały poprzedzone minutą ciszy w hołdzie zmarłym w 2018 roku ludziom blisko związanym z Naszym Klubem w przeszłości:
Bogdan Rembalski - Sponsor
Ryszard Marcinkowski - Trener
Anna Zaremba - Skarbnik
Od początku spotkanie było bardzo niemrawe. Po zawodnikach można było wyczuć trudy sylwestrowej zabawy, jednak z każdą kolejną minutą noworoczne widowisko nabierało rumieńców, głównie dzięki olbrzymiej chęci do gry drużyny Stella Old Boys. Zaskoczeni tym faktem gracze Stelli nie mogli wejść w rytm, w końcu udało im się wyjść na prowadzenie. Pierwszą bramkę w Nowym Roku zdobył Daniel Baran ładnym, plasowanym strzałem z dystansu, który po meczu otrzymał okolicznościową statuetkę. Podrażnieni Old Boy'e byli jednak stroną dominującą i szybko wyszli na prowadzenie 2-1 po dwóch dobrze wyprowadzonych kontrach.
Kibice zgrodzeni na trybunach przecierali oczy ze zdumienia, że emerytowani piłkarze mają w sobie tyle sił i zapału do zwykłego kopania piłki. Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia starszego zespołu. Kapitalna akcja i zrobiło się 3-1. Z pewnością nikt się nie spodziewał takiego przebiegu spotkania. Gdy widmo porażki zajrzało w oczy młodszym graczom to podkręcili tempo. Indywidualna akcja Marcina Ogrodowczyka i mamy 3-2. Po chwili faul na Jakubie Solarku - poszkodowany sam wymierzył sprawiedliwość zdobywając bramkę na 3-3 z rzutu karnego. Wydawało się, że Old Boy'e dali z siebie już wszystko. Nic z tego. Wrzucili drugi bieg i po kilku chwilach znów wyszli na dwubramkowe prowadzenie 5-3. Gracze z A-klasowej obecnej Stelli wydawali się być pogodzeni z porażką. Stella Old Boy's przewyższała przeciwników zaangażowaniem i sercem do gry, jednak w końcówce opadli z sił. W doliczonym czasie Marcin Ogrodowczyk po prostopadłym podaniu Pawła Bilińskiego strzelił kontaktowego gola. W ostatniej akcji meczu znów faulowany Solarek, który z rzutu karnego ustala wynik meczu na 5-5.

Noworoczne spotkanie obfitowało w wiele emocji i pięknych bramek. Kibice zgromadzeni na trybunach na pewno nie żałują. Na pochwałę zasłużyli nasi Old Boy'e, którzy pokazali o co chodzi w piłce nożnej. Swoim zaangażowaniem, walką i sercem do gry przyćmili młodszych Kolegów. W nagrodę zdobyli Złoty Puchar Prezesa Stelli.
Strzelcem pierwszej bramki w Nowym Roku został Daniel Baran - gratulujemy. Liczymy, że jest to dobry prognostyk przed zbliżającą się rundą wiosenną.

Pozostałe bramki zdobywali:
Stella Luboń: Marcin Ogrodowczyk
Jakub Solarek (2 z karnych)
Stella Old Boys: Szymon Nowicki
Jakub Smura, Piotr Murcha.

Dzień dzisiejszy pokazał, że tradycja meczu noworocznego ma znaczenie dla lubońskiego środowiska piłkarskiego. Już teraz zapraszamy wszystkich na noworoczny mecz w 2020 roku. Szczególne podziękowania za organizację tego wydarzenia należą się Arkadiuszowi Nowickiemu, który przejął na siebie wiele obowiązków. Aras - wielkie dzięki! Dziękujemy również House Pizza Luboń za przygotowanie posiłku dla wszystkich uczestników.