Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Lubonianie powitali Nowy Rok 2019

Lubonianie powitali Nowy Rok 2019 sztucznymi ogniami i petardami. W mieście nie odbywała się żadna zabawa pod chmurką. Głównym punktem sylwestrowej nocy były fajerwerki. Punktualnie o 24.00 niebo nad Luboniem mieniło się wszystkimi kolorami, a w górę zaczęły strzelać korki szampanów. Oglądając pokaz na niebie lubonianie tradycyjnie składali sobie życzenia. Tak jak przed rokiem najczęściej można było usłyszeć, aby kolejny rok był lepszy od poprzedniego i przede wszystkim pełen zdrowia.

izi

fot.: 

Odpowiedzi

Witaja do teraz,z tego co slysze!zenada!!

Syf

Oczywiacie nikt nie ma nawyku sprzatania po sobie. Pobawili sie a niech sprzataja inni zawsze wazny tylko czubek wlasnego nosa.

Dokladnie!!!

Zenujace jest to strzelanie petardami kilka dni przed sylwestrem!ale widac,ze ludzi w Luboniu stac na to!kupic petard,strzelac,zeby nie wiem co komu udowodnic,a po Nowym Roku zupki z paczki wcinac bo nie stac na obiad!

Poznański alarm smogowy pisze tak:
Niemieckie Ministerstwo Ochrony Środowiska poinformowało, że przez noworoczne fajerwerki w Niemczech powstaje 4,500 ton pyłów zawieszonych PM10, co odpowiada 15,5% rocznej (!) emisji PM10 z transportu drogowego i 2,25% wszystkich emisji PM10 w tym kraju w roku 2016.
żródło: https://www.umweltbundesamt.de/themen/dicke-luft-jahreswechsel

W czasie sylwestrowych fajerwerków stan powietrza np. w Skawinie gwałtownie się pogarszał, jak informuje Skawiński Alarm Smogowy: "Dane pochodzą ze stacji monitorującej w Skawinie na ul. Ogrody:

■ Sylwester 2016/2017
To był bardzo możny dzień. O godzinie 24:00 poziom pyłów zawieszonych wynosił 241 μg/m3. Po godzinnej kanonadzie fajerwerków wzrósł aż do 507 μg/m3!

■ Sylwester 2017/2018
Wietrzny dzień bez smogu. O godzinie 24:00 poziom pyłów zawieszonych wynosił zaledwie 11μg/m3. Po godzinie fajerwerków już 51μg/m3.

Rocznie Polacy wydają ponad pół miliarda złotych na fajerwerki. Za takie pieniądze każdego roku można by rozwiązać problem smogu w kilku gminach jak nasza."

A obserwował ktoś z Szefostwa nasze Lubońskie wskazania czujników smogu w Sylwestra? Przyznam że osobiście na załączonym diagramie w necie nie zauważyłem podwyższonych wartości złej jakości powietrza!Prawdopodobnie Szefostwo od śledzenia smogu w Luboniu wyłączyło czujniki i samo poszło walić z petard!

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginęła kotka w okolicy ul. Krętej!
 • Dam pracę
  Pani do sprzatnia
 • Inne
  Zaginął kot
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę pomieszczenie