Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Sławni Polacy - Ignacy Jan Paderewski w drodze po Niepodległość

29 listopada 2018 w prowadzonym przez powiat poznański Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Mosinie po raz czwarty odbył się konkurs wiedzy: „Sławni Polacy”. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości bohaterem zmagań był Ignacy Jan Paderewski.
Do walki stanęły cztery trzyosobowe zespoły uczniów ze Szkół Specjalnych z województwa wielkopolskiego. Konkurs przebiegał w trzech etapach: test wiedzy o życiu i twórczości Ignacego Paderewskiego, quiz wiedzowy oraz interpretacja jednej z polskich pieśni patriotycznych.
Walka w konkursie była bardzo wyrównana. Ostatecznym zwycięzcą tej edycji została drużyna gospodarzy, drugie miejsce przypadło uczniom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Gnieźnie, trzecie miejsce wywalczyła ekipa z Zespołu Szkół Specjalnych z Szamotuł. Tuż za podium uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół Specjalnych w Śremie. Wyróżnienie za pięknie wykonaną pieśń patriotyczną otrzymała drużyna z SOSW w Gnieźnie.
Konkurs honorowym patronatem objął Starosta Poznański Jan Grabkowski, który przekazał wszystkim uczestnikom konkursu , a także ich opiekunom upominki.

Monika Jankowska
Monika Bajstok

fot.: 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Znalezion suczke West highland White terier
 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Znaleziono klucze od samochodu
 • Inne
  Zgubiłam złoty kolczyk