Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Krajowa Mapa Zagrożeń i Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń i Bezpieczeństwa jest istotnym elementem zarządzania bezpieczeństwem publicznym, wspólnie z innymi instytucjami i społeczeństwem, powinny służyć m.in. właściwemu rozmieszczeniu patroli, czy np. podejmowaniu decyzji o tworzeniu komisariatów i posterunków policji. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa opiera się na informacjach skatalogowanych w trzech kategoriach:
• gromadzonych w policyjnych systemach informatycznych,
• uzyskiwanych od obywateli wykorzystujących internetową platformę wymiany informacji,
• otrzymanych od społeczeństwa w trakcie bezpośrednich kontaktów z obywatelami, przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacjami pozarządowymi oraz w trakcie debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu.
Uruchomiona właśnie funkcjonalność pozwala każdemu obywatelowi przekazać informację o niepokojącym go zjawisku z zakresu bezpieczeństwa. Zjawisko to zaś za pomocą mapy jest dokładnie lokalizowane w przestrzeni oraz czasie. Kiedy taka informacja dotrze do policji, zostanie zweryfikowana. Informacje, które można przekazać za pomocą mapy uwzględniają wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. 
Należy jednak zaznaczyć, że taka forma kontaktu nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997.

Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.
 
Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Dodano do niej dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.
 
Aplikacja „Moja Komenda” jest usługą bezpłatną, dostępna jest na telefony i inne urządzenia mobilne z Androidem oraz iOS.

Aplikacja „Moja Komenda” - pierwszy mobilny przewodnik po polskich jednostkach Policji przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Aplikacja ułatwia lokalizowanie komend i komisariatów Policji. Dzięki niej można w prosty sposób odnaleźć najbliższą jednostkę, a następnie sprawdzić, jak najszybciej do niej trafić. Usługa przygotowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Aplikacja zawiera również bazę wszystkich dzielnicowych w Polsce oraz umożliwia ich odszukanie.
Specyfikacja aplikacji „Moja Komenda”:
- praca w trybie offline na zasadzie wyszukiwarki np. dzielnicowego,
- wyszukiwanie najbliższych jednostek policji w każdym mieście
- prezentacja komend i komisariatów policji na mapie
- wyszukanie dzielnicowych po adresie oraz po nazwisku
- wytaczanie trasy do wybranej jednostki policji (w trybie on-line)
- nawigacja do wybranej jednostki policji ( w trybie on-line)
- widok street view w miejscu lokalizacji komendy lub komisariatu
- połączenie z wybraną jednostką lub wybranym dzielnicowym jednym kliknięciem
- wyszukiwanie komend i komisariatów po adresie, nazwie jednostki, mieście lub kodzie pocztowym

KP Luboń

fot.: 

Odpowiedzi

Moja sąsiadka zasługuje na umieszczenie jej na Krajowej Mapie Zagrożeń. Chyba w młodości była w ORMO, bo z upodobaniem podp...sąsiadów i angażuje różne służby. To jej się dym nie podoba, to igły opadają, to koty sikają.
Podaję rysopis: Kto czytał bajki ilustrowane w których występuje Baba Jaga, nie powinien mieć problemów z rozpoznaniem. Zwłaszcza Lasek musi się mieć na baczności.

Żabikowo też taką ma :)

To chyba już musi tak być, że każda dzielnica ma swojego ormowca. Kłopot z umieszczeniem jej na mapie wynika z tego, że czasem się przemieszcza z takim wózkiem na zakupy. Byłbym wdzięczny Policji gdyby jej podczepiła GPS-a, bo wtedy mógłbym na mapie zagrożeń sprawdzić gdzie jest aktualnie zagrożenie.

Droga BABO JAGO. U mnie w okolicy szkoły na Wojska Polskiego jakiś bandyta spala późnymi wieczorami jak ciemno ŚMIECI i jest taki smród, że spadam z drzewa. Jakbyś skierowała swój zakupowy wózek w te rejony to może i policja by coś pomogła.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekunka
 • Dam pracę
  Hurtowania Spożywcza - Komorniki - 6300 brutto
 • Dam pracę
  Specjalista ds. techniczno-handlowych, branża elektryczna
 • Dam pracę
  pracownik ochrony Luboń
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Inne
  Znalezion suczke West highland White terier