Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Powstańcy Wielkopolscy - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Do naszej redakcji napisał Czytelnik, który zadał pytanie dotyczące uhonorowania tabliczkami pamiątkowymi grobów Powstańców Wielkopolskich, których prochy spoczywają na lubońskim cmentarzu.

Czy Włodarze naszego miasta uhonoruja Powstańców Wielkopolskich? Gmina Komorniki na cmentarzu w Wirach przy grobach Swoich Powstańców zamontowała specjalne tabliczki - pisze Mieszkaniec.

Pytanie przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Poniżej publikujemy odpowiedź. 

Szanowna Pani Redaktor, Szanowni Czytelnicy,

z radością i dumą informujemy, że od 2017 roku Lubońskie Bractwo Kurkowe prowadzi na cmentarzu parafialnym w Żabikowie akcję oznaczania grobów Powstańców Wielkopolskich specjalnymi tabliczkami. Działanie to, finansowane przez Miasto Luboń, pozwoliło uhonorować pośmiertnie już ponad 100 osób, a do końca roku przybędzie ich dodatkowe 20. Do tej pory koszt akcji wyniósł ok. 30 tysięcy złotych. Akcja cieszy się dużą popularnością i dobrym odbiorem społecznym, do Urzędu Miasta i Bractwa Kurkowego zgłaszają się nowe osoby chcące w ten sposób oznaczyć groby swoich bliskich- zasłużonych dla walki o polskość Wielkopolski. Wszystkich zainteresowanych tą tematyką zachęcamy do kontaktu z organizatorami akcji, a także do odwiedzin cmentarza w Żabikowie i przyjrzeniu się efektom naszych działań.

Urząd Miasta Luboń

izi

Odpowiedzi

Drogi Mieszkańcu,

zanim coś napiszesz zapraszam najpierw na spacer po cmentarzu w Żabikowie. Od dwóch lat są montowane tabliczki z napisem "powstaniec wielkopolski" przy grobach Powstańców. Może potrzebne lepsze okulary?

Ludzie czasami chcą zabłysnąć ale tym razem się nie udało. Sporo tych tabliczek jest na żabikowskim cmentarzu. A z okularami dobry pomysł.

Z mojej wiedzy wynika ze pomysłodawca ideii tabliczek jest Pan Dariusz Łopinski w-ce Prezes Lubonskiego Bractwa Kurkowego ktore to wlasnie jak widac na Zabikowskim cmentarzu systematycznie przez Braci sa uzupelniane.

poprawił treść skopiowanego pytania:

"Powsańcy Wielkopolscy
śr., 07/11/2018 - 18:38
Treść pytania:

Witam .
Proszę o odpowiedź czy Wlodarze naszego Miasta Uchonoruja"

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca w Komornikach
 • Dam pracę
  Sklep Intermarche zatrudni
 • Dam pracę
  Zatrudnimy Panie do lekkich prac na produkcji
 • Sprzedam
  Sprzedam pozostałość po ogrodzeniu działki
 • Dam pracę
  Potrzebne kobiety do pracy
 • Dam pracę
  Malarz ~szpachlarz
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Wynajem - szukam
  Poszukuję lokalu biurowego do wynajęcia